23.10.2023
Zwycięska passa trwa (2010)
Dwa mecze w weekend rozgrali trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska prowadzeni przez Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego. W meczu I ligi wojewódzkiej nasza drużyna pokonała UKS Śrem aż 8:0, choć do przerwy się na to nie zanosiło, bo Polonia prowadziła jedną bramką.
W niedzielę w II lidze okręgowej Poloniści pewnie zwyciężyli Koziołka Poznań 6:1. W tym spotkaniu również bardzo długo nasi zawodnicy prowadzili tylko jedną bramką, a strzelanie na dobre rozkręciło się dopiero w ostatnim kwadransie gry.
Początek meczu nie był najlepszy w naszym wykonaniu. Brakowało ruchu ze środka pola w rozegraniu, gra była czytelna i zbyt wolna. Od 15. minuty zaczęliśmy grać dużo lepiej, co przełożyło się na sytuacje bramkowe, Łukasz Miszkiewicz miał kilka dobrych okazji, ale brakowało trochę skuteczności i szczęścia. W 27. minucie z dystansu uderzył Nikodem Odwrot, piłka odbiła się od jednego z obrońców i wpadła do bramki. Wynikiem 1:0 zakończyła się pierwsza część spotkania.
Krótko po przerwie zaczęliśmy strzelać kolejne gole, do bramki trafiali dwukrotnie Janek Marcinkowski, dla którego były to premierowe trafienie w lidze wojewódzkiej w tym sezonie oraz Kamil Jankowiak, który tego dnia rozgrywał bardzo dobry mecz. Po jednej bramce zdobyli Filip Maćkowiak, Łukasz Miszkiewicz, a w 72. minucie meczu wynik ustalił Adam Nadobnik po podaniu Stanisława Wieczorka. Dla Adama również było to premierowe trafienie.
Polonia 2010: I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1
21 października 2023, godz. 11:30 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion Średzki)
Polonia Środa Wielkopolska 8:0 (1:0) UKS Śrem
Jan Jakubiak 27 (s), Kamil Jankowiak 42, 61, Jan Marcinkowski 46, 70, Filip Maćkowiak 67, Łukasz Miszkiewicz 68, Adam Nadobnik 72
Polonia: 26. Patryk Krawczewski - 1. Kamil Jankowiak, 6. Maciej Jachnik, 7. Antoni Zając, 8. Nikodem Odwrot, 10. Borys Kasprzak, 11. Jan Marcinkowski, 15. Tymoteusz Wesołowski, 21. Łukasz Miszkiewicz, 22. Filip Maćkowiak, 23. Franciszek Klaczyński. Grali także: 99. Wiktor Nossow - 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 16. Adam Nadobnik, 19. Bartosz Nowicki, 25. Jan Jankowiak, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz, 33. Stanisław Wieczorek.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.
W deszczowe popołudnie przyszło nam grać na poznańśkiej Śródce z miejscowym Koziołkiem. Początek spotkania był wyrównany, mimo iż to nasz zespół dłużej był w posiadaniu piłki. Dopiero w 18. minucie do siatki trafił Łukasz Miszkiewicz po podaniu Franciszka Klaczyńskiego. Nasz zawodnik w momencie podania był na pozycji spalonej, jednak sędzia uznał bramkę na naszą korzyść.
Na kolejne bramki trzeba było poczekać do 68. minuty. Wtedy to kapitalną bramkę z rzutu wolnego zdobył Borys Kasprzak. Poszedł do piłki ustawionej na rogu pola karnego i uderzył w samo okienko bramki. Po chwili padały kolejne bramki autorstwa Wiktora Nossowa, Janka Marcinkowskiego oraz Łukasz Miszkiewicza. Gospodarze w międzyczasie zdobyli bramkę honorową.
Polonia 2010: II liga okręgowa C2 - grupa 7
22 października 2023, godz. 14:00
Koziołek Poznań 1:6 (0:1) Polonia II Środa Wielkopolska
Jakub Zwierzchowski 80 - Łukasz Miszkiewicz 18, 79, Borys Kasprzak 68, Wiktor Nossow 69, 74, Jan Marcinkowski 75
Polonia: 1. Wiktor Nossow - 5. Fabian Nowaczyk, 8. Nikodem Odwrot, 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 19. Bartosz Nowicki, 21. Łukasz Miszkiewicz, 23. Franciszek Klaczyński, 24. Stanisław Wieczorek, 25. Patryk Krawczewski, 31. Borys Buszewicz. Grali także: 7. Antoni Zając, 10. Borys Kasprzak, 11. Jan Marcinkowski, 15. Sviatoslav Melnykov, 16. Adam Nadobnik, 27. Jakub Przybylski.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.
| I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Warta Poznań | 11 | 80:11 | 30 |
| 2. | Polonia Środa Wlkp. | 11 | 44:15 | 30 |
| 3. | Lech Poznań | 11 | 33:30 | 19 |
| 4. | AP Reissa Poznań | 11 | 27:19 | 15 |
| 5. | KP Piła | 11 | 30:38 | 13 |
| 6. | UKS Śrem | 11 | 20:67 | 10 |
| 7. | Suchary Suchy Las | 11 | 16:36 | 8 |
| 8. | Nielba Wągrowiec | 11 | 12:46 | 4 |
| II liga okręgowa C2 - grupa 7 (2010) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Polonia II Środa Wlkp. | 10 | 121:9 | 28 |
| 2. | Koziołek Poznań | 9 | 40:29 | 21 |
| 3. | Polonia III Środa Wlkp. | 10 | 44:52 | 18 |
| 4. | AKF Poznań | 9 | 47:21 | 16 |
| 5. | Sparks Poznań | 10 | 18:74 | 9 |
| 6. | Clescevia Kleszczewo | 9 | 23:50 | 6 |
| 7. | Lotnik 1997 Poznań | 9 | 11:69 | 0 |
Najnowsze aktualności
-
05.12.2012
Początek rundy wiosennej III ligi 23 marca
Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej w Bydgoszczy ustalił że runda wiosenna rozgrywek o mistrzostwo III ligi rozpocznie się w weekend 23/24 marca 2013 roku.
-
05.12.2012
Grają z nami: Trans-Masz
Trans-Masz Beton Dróg sp.j. zajmuje się budową dróg, ulic, chodników, placów manewrowych, parkingów. Firma jest również producentem prefabrykatów dla budownictwa ogólnego i drogowego, oraz betonów towarowych.
-
04.12.2012
Orliki zagrały w Czerwonaku
W minioną sobotę zawodnicy średzkiej Polonii z rocznika 2003 wybrali się na turniej do Czerwonaka gdzie organizatorem był Junior Koziegłowy.
-
04.12.2012
Trampkarze i młodzicy podsumowali jesień
Odbyły się już dwa spotkania grup młodzieżowych naszego Klubu podsumowujące dokonania zawodników podczas niedawno zakończonej rundy jesiennej.
-
04.12.2012
Damian Buczma testowany przez Lecha Poznań ME
Damian Buczma zagra w najbliższą środę w towarzyskim meczu drużyny Młodej Ekstraklasy Lecha Poznań z Lubońskim KS Fogo Luboń. Nasz zawodnik będzie testowany przez poznański klub.
-
04.12.2012
Grają z nami: B.W.A. BIS
Firma B.W.A BIS powstała w roku 2006 i od samego początku głównym celem była realizacja zarówno indywidualnych projektów jak i obsługa zleceń masowych. Firma specjalizujedg się gównie w expresowym transporcie towaru na terenie Polski oraz Unii Europejskiej. Przesyłki na terenie Unii Europejskiej dostarczane są w 24 godziny.
-
10.12.2012
Wigilia klubowa 20 grudnia
Zapraszamy wszystkich zawodników, działaczy oraz członków Zarządu KS Polonia Środa na coroczną wigilię organizowaną przez nasz Klub.
-
03.12.2012
4 miejsce młodzików na turnieju w Miłosławiu
W sobotę 1 grudnia młodzicy wybrali się na turniej halowy do Miłosławia. W turnieju udział brało 8 zespołów ( Polonia, Orlik Miłosław I, Orlik II, Lech Poznań, Victoria Września, Jordan Jordanów, Sparta Orzechowo, Warta Pyzdry) podzielonych na dwie grupy. Polonia trafiła do grupy drugiej gdzie spotkała się z Wartą Pyzdry, Victorią Września i Orlikiem Miłosław. Mecze trwały po 15 minut a Polonia ukończyła turniej na 4 miejscu.






















































