03.12.2012
4 miejsce młodzików na turnieju w MiłosławiuW sobotę 1 grudnia młodzicy wybrali się na turniej halowy do Miłosławia. W turnieju udział brało 8 zespołów ( Polonia, Orlik Miłosław I, Orlik II, Lech Poznań, Victoria Września, Jordan Jordanów, Sparta Orzechowo, Warta Pyzdry) podzielonych na dwie grupy. Polonia trafiła do grupy drugiej gdzie spotkała się z Wartą Pyzdry, Victorią Września i Orlikiem Miłosław. Mecze trwały po 15 minut a Polonia ukończyła turniej na 4 miejscu.
Pierwszym rywalem Polonistów była Warta Pyzdry. Przeciwnik do tej pory nam nie znany. Chłopcy wyszli na ten pierwszy mecz troszkę spięci lecz już po pierwszych minutach osiągnęli przewagę w postaci bramki Jakuba Malińskiego. Po chwili na 2:0 podwyższa Kacper Grabowski i wydaję się że wszystko jest pod kontrolą. Lecz po kilku zmianach widać brak porozumienia między zawodnikami co doprowadza do straty bramki. Na szczęście na 3 minuty przed końcem bramkę zdobywa Kacper Szymczak. Wynik spotkania 3:1.
Kolejnym rywalem Średzian była drużyna z Wrześni. Niestety mecz z Victorią okazał się najsłabszym w wykonaniu naszych chłopców. Ewidentnie było widać że to pierwszy turniej halowy po zejściu z murawy. Poloniści przegrali ten mecz 6:0 z czego 4 bramki stracili po błędach indywidualnych. Na pocieszenie można dodać że chłopacy z Wrześni wygrali cały turniej nie dając szans Lechowi Poznań.
Od ostatniego spotkania zależało czy Polonia zagra o 3 czy 5 miejsce. Naszym rywalem okazał się gospodarz a więc Orlik I Miłosław. Chłopcy zmotywowani przez trenera wyszli na ten mecz chcąc wygrać i powalczyć o 3 mijesce w całym turnieju. Było to najlepsze spotkanie w wykonaniu średzian. Pewnie wygrali z Orlikiem 3:0 po bramkach: dwie Kacpra Grabowskiego i Kacpra Szymczaka. W tym meczu pojawił się luz i swoboda u naszych zawodników.
Rywalem polonistów w meczu o 3 miejsce okazała się druga drużyna Orlika Miłosław. Jak się okazało drugi zespół pokazał lepszy poziom piłkarski niż pierwszy. Początek spotkania to dużo nerwów z dwóch stron lecz to Polonia ma więcej okazji do strzelenia bramki. Wydawało się że spotkanie zakończy się remisem 0:0 lecz na 3 minuty przed końcem po wydawało by się łatwym uderzeniu głową Łukasz Spychała kapituluje i mamy 1:0 dla Orlika. Wynik spotkania już nie ulega zmianie i Polonia zajmuje 4 miejsce.
Należy pochwalić organizatorów za świetny turniej. Miejmy nadzieję że za rok również otrzymamy zaproszenie od Orlika. Warto wspomnieć też że dla każdej drużyny były przewidziane medale, puchar oraz prezenty niespodzianki.
Kolejność końcowa:
1. Victoria Września
2. Lech Poznań
3. Orlik II Miłosław
4. Polonia Środa
5. Sparta Orzechowo
6. Warta Pyzdry
7. Jordan Jordanów
8 mijesce Orlik I Miłosław
Najnowsze aktualności
-
30.04.2025
Orlicy zagrali przy Bułgarskiej (2015)
W niedzielę 27 kwietnia drużyna Polonii Środa Wlkp. 2015 I udała się na turniej rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN w kategorii orlik E2 gr. 2, który rozgrywany był w Poznaniu na ul. Bułgarskiej. Gospodarzem turnieju była drużyna Lecha Poznań 2015 III.
-
30.04.2025
Transmisja meczu z Kłosem
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania V ligi pomiędzy Polonią II Środa, a Kłos Zaniemyśl.
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji o godzinie 11:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński
-
29.04.2025
W piątek do Wronek
W piątek 2 maja piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Wronek gdzie zmierzy się z rezerwami Lecha Poznań. Na pewno podopiecznych Macieja Rozmarynowskiego czeka bardzo trudne spotkanie a w szeregach poznaniaków możemy się spodziewać kilku zawodników którzy na co dzień grają w polskiej Ekstraklasie.
-
29.04.2025
Akademia: Zapowiedź (29.04-01.05.2025)
Weekend majowy to nie tylko czas odpoczynku, ale także piłkarskich emocji! Na najbliższe trzy dni zaplanowano dziesięć meczów drużyn akademii, a szczególnie emocjonująca dla naszych kibiców będzie środa, bo tego dnia aż cztery mecze zostaną rozegrane na średzkich boiskach, z czego aż trzy na płycie głównej!
-
28.04.2025
Wysokie zwycięstwa młodzików (2013)
Miniony weekend był bardzo udany dla obu naszych drużyn z rocznika 2013. W sobotę Polonia 2013 II wygrała domowe spotkanie z Kłosem Zaniemyśl 6:2 (2:0) i w ligowej tabeli zajmuje 2. miejsce. Bramki strzelali Michał Jakubiak - dwie, Bruno Obiegły - dwie, Cezary Lubiński oraz Ksawery Adaszak. Pierwsza drużyna wysoko, bo aż 9:0 (4:0) wygrała z drugim zespołem Polonii 1912 Leszno. Hat tricka skompletował Jakub Przybyłek, dwa razy do siatki trafił Oliwier Wiczyński, a dorobek strzelecki uzupełnili Krystian Kasprzak, Leon Jasków, Maksymilian Małecki oraz Mikołaj Mielcarek. Polonia jest druga w tabeli 2. ligi wojewódzkiej.
-
28.04.2025
Leszno wreszcie pokonane (2012)
Po dwóch remisach w rundzie jesiennej zespół Polonii wreszcie pokonał Polonię 1912 Leszno. Nasz zespół wygrał wyjazdowe spotkanie 5:2 (4:0), a bramki strzelali Witold Chojnacki - dwie, Marcel Hoffmann, Kacper Leciej oraz Tymoteusz Włodarczak. Polonia w tej chwili prowadzi w ligowej tabeli, ale tracący jeden punkt zespół SMS APR Slesin rozegrał jedno spotkanie mniej. W grze o triumf pozostaje też Lech Poznań/Południe, więc zapowiada się niesamowita rywalizacja do ostatniej kolejki.
-
28.04.2025
Porażka z SMS APR Ślesin (2011)
Polonia 2011 w niedzielę udała się do Konina na spotkanie z SMS APR Ślesin. Mecz drużyn z podobnym dorobkiem punktowym nie poszedł do myśli Polonistów, którzy przegrali 0:3 (0:2). Sytuacja w tabeli nadal jest jednak niezwykle interesująca, ponieważ kilka drużyn dzieli niewielka różnica punktów. W sobotę drugi zespół udał się do Kamionek, gdzie przegrał 2:7 (1:4). Gole dla naszej drużyny strzelali Stanisław Gorgolewski i Aleksander Bajer.
-
28.04.2025
Juniorki w barażach o CLJ U-16! (Juniorki)
Polonistki prowadzone przez Elżbietę Nowicz i Weronikę Rychlewską zwycięstwem ze Spartą Miejska Górka (1:0) zapewniły sobie udział w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorek U-16! Nasz zespół ma dziewięć punktów przewagi na drugą w tabeli Spartą, a każdemu zespołowi pozostały do rozegrania już tylko po dwa spotkania. To oznacza, iż żaden z zespołów nie może już wyprzedzić Polonii w ligowej tabeli. Baraże o awans do CLJ U-16 zaplanowano na weekendy 7/8 oraz 14/15 czerwca, a rywalem będzie reprezentant jednego z województw: lubuskiego, pomorskiego lub zachodniopomorskiego.