OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

16.01.2013

Żaki zagrały w Toruniu

W niedzielę najmłodsza grupa młodzieżowa Polonii wzięła udział w halowym turnieju PARTEX CUP w Toruniu. Oprócz naszej drużyny Wielkopolskę reprezentowały jeszcze Gniewko Gniezno oraz Warta Poznań. Resztę uzupełniały zespoły z województwa kujawsko- pomorskiego a były to: Akademia Sportowa Pomorze, DAP I Toruń, DAP II Toruń, Mały Piłkarz Inowrocław, Dwunastka Włocławek, GOL Brodnica, Zawisza Bydgoszcz. 

Zespoły zostały podzielone na 2 grupy po 5 drużyn. Mecze trwały 1x12 min. Do półfinałów awansować mogły tylko dwie drużyny. I tak nasze żaki zostały przydzielone do grupy I. W tej grupie znalazły się również: AS Pomorze, Gniewko Gniezno, Zawisza Bydgoszcz oraz DAP I Toruń. W grupie II znalazły się: Warta Poznań, Dwunastka Włocławek, DAP II Toruń, GOL Brodnica i Mały Piłkarz Inowrocław. W pierwszym meczu przyszło zmierzyć się z dobrze znaną naszym zawodnikom ekipą Gniewka Gniezno. Po zaciętej walce padł wynik 1-1 a gola wyrównującego zdobył Kamil Każmierczak.

W Drugim spotkaniu młodzi poloniści mierzyli się z silną ekipą AS Pomorze- niestety po dwóch błędach naszych zawodników Polonia przegrała ten mecz 0-2.

Żeby myśleć o awansie z grupy nie można już było przegrać żadnego spotkania a najbliższe z gospodarzami turnieju wręcz trzeba było wygrać. Drużyna DAP I Toruń była faworytem tego spotkania, lecz młodzi poloniści nie zamierzali ustąpić nawet na chwile. Po 7 min było już 2-0 dla gospodarzy, którzy nieco rozluźnieni myślami byli już na następnym meczu. Dobrze wykorzystali to nasi zawodnicy, którzy doprowadzili do wyrównania dzięki dwom celnym trafieniom Adama Krotofila. Cieszyć się z tego remisu mogła bardziej drużyna gospodarzy bo to Polonia w końcówce naciskała i o mały włos nie wygrała jeszcze tego meczu - zabrakło szczęścia w końcówce. Niestety remis ten dał naszej drużynie tylko 1pkt a po trzech spotkaniach Polonia miała ich na swoim koncie 2. Wiadomo było że do półfinałów nasz zespół nie awansuje. W dodatku mecze w grupie tak się ułożyły że Polonistom przyszło walczyć o 7 miejsce w turnieju. Zanim do tego doszło odbył się jeszcze ostatni mecz w Naszej grupie z drużyną Zawiszy Bydgoszcz gdzie wiadome było że zespół z Bydgoszczy, który przegrał wszystkie mecze w grupie zajmował ostatnie miejsce w tabeli. Naszym chłopcom wystarczał remis żeby nie być ostatnim i zagrać o 7 miejsce. Tak też się stało- w tym meczu nie oglądaliśmy żadnych bramek i Polonia skończyła swoją grupę na 4 miejscu.

1. DAP I Toruń 10 pkt
2. Gniewko Gniezno 7 pkt
3. AS Pomorze 6 pkt
4. Polonia Środa 3 pkt
5. Zawisza Bydgoszcz 1 pkt

Ostatnim meczem Naszej drużyny było spotkanie o miejsce 7 a rywalem młodych polonistów była Warta Poznań, która dość niespodziewanie zajęła 4 miejsce w swojej grupie, choć początkowo była uznawana za faworyta tego turnieju. Po zaciętym boju to jednak „zieloni” okazali się lepsi wygrywając 3-1 choć Polonia w tym meczu toczyła równą walkę i nie odstawała od swoich rywali. Bramkę dla Naszej drużyny zdobył Jakub Szablewski.

Także Polonia zakończyła swój udział w turnieju na 8. miejscu, ale to nie miejsce jest najważniejsze lecz dobra zabawa i gra fair. Nasz zespół nie wypadł źle na tle tak dobrych zespołów. Trzeba przyznać że turniej był mocno obstawiony. Chłopcy na pewno na tym zyskali wzbogacając się o kolejne doświadczenie. Od kogo się uczyć, jak nie od najlepszych! Warto zwrócić uwagę na fakt że w turniejach halowych trzeba mieć też szczęście. Podsumowując we finale zagrały zespoły z Naszej grupy Gniewko Gniezno i gospodarz DAP I Toruń- oba zespoły w meczach grupowych dzieliły się punktami z Naszą drużyną, a więcej zwycięzca turnieju DAP Toruń stracił punkty tylko w pojedynku z Polonią. Postawa chłopców cieszy i należy ich chwalić za ambitnośc i wolę gry.

Końcowa tabela turnieju:
1. DAP I Toruń
2. Gniewko Gniezno
3. GOL Brodnica
4. Dwunastka Włocławek
5. AS Pomorze
6. Mały Piłkarz Inowrocław
7. Warta Poznań
8. Polonia Środa Wlkp.
9. Zawisza Bydgoszcz
10. DAP II Toruń

Polonia zagrała w składzie: S. Ciesielski, D. Boniecki, J. Lammel, F. Łasocha, J. Szablewski, N. Dymski, A. Krotofil, J. Szymczak, J. Bzowy, K. Każmierczak

Najnowsze aktualności

  • 08.07.2025

    Terminarz Betclic 3. ligi 2025/2026 - runda jesienna

    Departament Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Betclic 3. ligi, grupy 2. na sezon 2025/2026.

  • 06.07.2025

    Sparingowa porażka z Unią

    W pierwszym letnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku w Klęce zmierzyli się ze swoim ligowym rywalem Unią Swarzędz. Średzki zespół do tego spotkania przystąpił w mocno eksperymentalnym składzie. Maciej Rozmarynowski zabrał aż dziesięciu testowanych graczy którym przyglądał się pod kątem ewentualnej przydatności do zespołu.

  • 04.07.2025

    Patryk Mikita w Polonii

    Król strzelców trzeciej ligi w Polonii Środa
    Przed weekendem prawdziwą bombę transferową odpalili działacze Polonii Środa Wielkopolska. Nowym graczem klubu ze Sportowej 12 został król strzelców poprzedniego sezonu trzeciej ligi Patryk Mikita…
     

  • 03.07.2025

    Wracamy do gry!

    Już w SOBOTĘ 5 lipca seniorzy rozegrają swój pierwszy letni sparing w okresie przygotowawczym

  • 03.07.2025

    Hyl zostaje z nami!

    Gracjan Hyl zostaje w Polonii Środa‼‼‼
     
    Urodzony w 2005 roku w Pile Gracjan Hyl zostaje w Polonii Środa Wielkopolska na kolejny sezon. Zawodnik związał się z naszym klubem roczną umową i będzie dalej reprezentował barwy średzkiego zespołu.
     

  • 03.07.2025

    Freilich zawodnikiem Polonii Środa

    Borys Freilich zawodnikiem Polonii Środa
    21-letni defensor ostatnio był zawodnikiem lokalnego ligowego rywala średzkiego zespołu - Unii Swarzędz. Wcześniej bronił barw pierwszoligowej Stali Stalowa Wola i przez ponad dekadę Pogoni Szczecin z którą został Mistrzem Polski do lat 19 w sezonie 2020/21 Z Polonią Środa Borys związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia na kolejny sezon.

     

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: dziewczyny

    Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn żeńskich naszej akademii.

  • 02.07.2025

    Podsumowanie wiosny 2025: żak/skrzat (2016-2019)

    Drużyny Polonii kategorii żak oraz skrzat w rundzie wiosennej rywalizowały przede wszystkim w rozgrywkach bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN, ale poza tym trenerzy zapewniali swoim podopiecznym regularne granie dzięki grom wewnętrznym oraz kontrolnym, a także biorąc udział w rozmaitych turniejach piłkarskich!

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.