OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

06.07.2025

Sparingowa porażka z Unią

W pierwszym letnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku w Klęce zmierzyli się ze swoim ligowym rywalem Unią Swarzędz. Średzki zespół do tego spotkania przystąpił w mocno eksperymentalnym składzie. Maciej Rozmarynowski zabrał aż dziesięciu testowanych graczy którym przyglądał się pod kątem ewentualnej przydatności do zespołu.

Od samego początku było dość wyrównane. Żaden z zespołów nie osiągnął znaczącej przewagi choć częściej przy piłce utrzymywali się unici którzy rozpoczęli ten mecz niemal w najmocniejszym swoim zestawieniu. Podopieczni Macieja Rozmarynowskiego szczególnie niebezpiecznie byli po akcjach prowadzonych bokiem boiska na której operował pozyskany latem Rafał Steczyński. I to właśnie po akcji tego zawodnika w 27 minucie w sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii Swarzędz znalazł się Bartosz Bartkowiak. Ale najlepszy pomocnik trzeciej ligi grupy drugiej poprzedniego sezonu przegrał ten pojedynek i nadal mieliśmy bezbramkowy remis. Jeszcze przed przerwą ponownie Bartosz Bartkowiak mógł wyprowadzić Polonię Środa na prowadzenie. Tym razem dostał on świetne podanie od Przemysława Frąckowiaka ale jego strzał z około 16 metrów był zbyt lekki i nie sprawił większych problemów bramkarzowi Unii. Tym samym pierwsza część spotkania zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron poloniści ruszyli do ataków. Szczególnie aktywny był jeden z testowanych napastników który dwukrotnie bliski był pokonania bramkarza Unii. Ale za każdym razem piłka przelatywała nad poprzeczką bramki rywali. Unici czekali na swój moment do kontrataku a gdy ten się nadarzył bez litości go wykorzystali. I tak w 75 minucie po szybkiej akcji całego zespołu piłkę z bliska do średzkiej bramki wpakował jeden z testowanych graczy Unii i było 0:1. Pięć minut później z rzutu wolnego fantastycznie przymierzył Kajetan Nowak i Nikodem Walkowiak musiał po raz drugi wyjąć piłkę z siatki. Do końca meczu wynik spotkania nie uległ zmianie i poloniści pierwszą grę kontrolną zakończyli porażką.

W pierwszej połowie Polonia Środa wystąpiła w składzie: Frąckowiak – Zawodnik testowany 1 (30` Zawodnik testowany 2), Skrobosiński, Nawrocki, Hyl, Szczypek (30` Stangel), Steczyński, Bartkowiak, Kołtański, Krzos, Zawodnik testowany 3.

W drugiej połowie Polonia Środa wystąpiła w składzie: Walkowiak – Pieńczak, Kledecki, Freilich, Zawodnik testowany 4 (60` Zawodnik testowany 10), Stangel (60` Giełda), Zawodnik testowany 5, Zawodnik testowany 6, Zawodnik testowany 7, Zawodnik testowany 8, Zawodnik testowany 9.

Najnowsze aktualności

  • 17.10.2025

    Akademia: Zapowiedź (18/19.10.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 18/19 października 2025.

  • 13.10.2025

    Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (11/12.10.2025)

    Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 11/12 października 2025.

  • 13.10.2025

    Porażka z Medykiem w końcówce (Dziewczyny)

    Bardzo bliskie urwania punktów Medykowi II Konin były trampkarki Polonii Środa. Nasz zespół prowadził po trafieniu Julii Moczyńskiej, ale piłkarki z Konina szybko wyrównały. Remis utrzymywał się niemal do końca meczu, ale w 77. minucie rywali zdobyły gola na wagę trzech punktów. W 3. lidze okręgowej młodzików D1 nasze dziewczyny przegrały 0:6 z Polonią II Poznań.

  • 13.10.2025

    Porażka z niebieskim Lechem (2014)

    Polonia 2014 w sobotę po ciekawym spotkaniu przegrała 1:3 (1:1) z wiceliderem rozgrywek 1. ligi wojewódzkiej D2 - Lechem Poznań Niebieskimi. Jedynego gola dla naszej drużyny zdobył Aleksander Szymoniak. Drugi zespół dwukrotnie w ostatnich dniach rywalizował z Lechem Poznań/Łubowo. Na własnym boisku Poloniści przegrali 5:7, by w rewanżu wygrać aż 10:3.

  • 13.10.2025

    Dwa zwycięstwa młodzików (2013)

    Nareszcie oba zespoły rocznika 2013 mogły zaliczyć weekend do udanych po komplecie zwycięstw. Pierwsza drużyna w Błażejewku wygrała 4:0 (1:0) ważne w kontekście walki o utrzymanie spotkanie z AP Obroniki. Do bramki rywali trafiali Sebastian Ciszewicz, Leon Jacków, Kacper Fiołka oraz Jakub Przybyłek. Drugi zespół na wyjeździe wygrał 3:1 (2:0) z Victorią Września po dwóch golach Michała Jakubiaka i jednym Wojciecha Lepczyńskiego.

  • 13.10.2025

    Remis z UKS APR Lampart Piła (2012)

    Trampkarze Polonii z rocznika 2012 w niedzielny wieczór mierzyli się na własnym boisku z zespołem UKS APR Lampart Piła. Do przerwy Poloniści prowadzili po trafieniu Jeremiego Sójki z 35. minuty, ale rywale doprowadzili do remisu w 67. minucie gry. W końcówce żadna z drużyn nie zdołała zdobyć decydującego gola i spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Mecz Polonia 2012 II został przełożony.

  • 13.10.2025

    Czteropak Ucinka. Krecik pokonany (2011)

    Polonia 2011 odniosła ważne zwycięstwo z Akademią Krecika Ostrów Wielkopolski. Nasz zespół wygrał 6:3 (2:1) po czterech bramkach Ignacego Ucinka i dwóch Jana Jankowiaka. Po tym spotkaniu Poloniści zajmują drugie miejsce w ligowej tabeli - prowadzi Sparta Złotów. Drugi zespół wspierany zawodnikami z 2012 rocznika przegrał na wyjeździe 3:7 (0:4) z UKS 2007 Lusowo, a gole strzelali Marcel Trzaskawka, Bartłomiej Krajewski oraz Jan Marciniak.

  • 13.10.2025

    Pierwsza porażka juniorów (2010)

    Pierwszej w sezonie porażki doznała w sobotę Polonia 2010, która na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce po pełnym walki meczu przegrała 2:3 (0:2) z Wartą Poznań. Gole dla średzkiego zespołu strzelali Heorhi Miakish i Dawid Ebelewicz. Drugi zespół kontynuuje serię zwycięstw, po tym jak także w Klęce pokonał Kanię Gostyń 7:0 (4:0). Do bramki rywali trafiali Krzysztof Chudy, Aleksander Niemczewski, Kiril Rabtsun, Adam Niedbała, Artsiom Kisliakou - dwie oraz Martin Kono-Abe.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.