25.11.2013
Żaki młodsze najlepsze w LuboniuW niedzielę 24.11.2013r drużyna żaków 2006 wzięła udział w bardzo dobrze obsadzonym turnieju halowym Luboń Cup który odbył się w Luboniu. Udział w nim wzięło 11 znakomitych zespołów: Polonia Środa, Zagłębie Lubin, Football Academy Leszno, Błękitni Owińska I i II, Warta Poznań, UKS Szóstka Śrem, SKF Sportowe Komorniki, KS 1920 Mosina, UKS Grom Dopiewo, MTS Tarnowiak Tarnowo Podgórne.
Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach. W jednej sześć drużyn a w drugiej pięć. Zespół Polonii trafił do grupy bardzo silnej 2. Mecze grupowe w grupie pierwszej trwały 8 minut, natomiast w grupie drugiej 10 minut. W grupie 1 zagrały: SKF Sportowe Komorniki, KS 1920 Mosina, UKS Grom Dopiewo, MTS Tarnowiak Tarnowo Podgórne, Warta Poznań, Błękitni Owińska II. W grupie 2 zagrały: Polonia Środa, Zagłębie Lubin, Football Academy Leszno, Błękitni Owińska I, UKS Szóstka Śrem. W pierwszym meczu zespół Żaków Polonii Środa zmierzył się z drużyną Football Academy Leszno. Od samego początku spotkania młodzi Poloniści ruszyli do ataku, jednak brakowało skuteczności przy wykończeniu akcji. Do kluczowego momentu doszło w 8 minucie spotkania gdzie w polu karnym został sfaulowany Kacper Ochowiak i sędzia bez zawahania podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Maciej Naganowski który mocnym strzałem chciał pokonać bramkarza drużyny przeciwnej jednak trafił obok słupka. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W drugim spotkaniu rywalem był zespół Szóstki Śrem. Po dość jednostronnym pojedynku młodzi piłkarze zwyciężyli 4-0. Bramki zdobyli: Jakub Płonka-2, Mateusz Dawicki-2. W trzecim meczu Polonia zagrała z zespołem Błękitni Owińska I. Wynik meczu już w 30 sekundzie zdobył Mateusz Dawicki. Był to jedyny gol w tym spotkaniu mimo jeszcze wielu sytuacji podbramkowych w których brakowało szczęścia. Do ostatniego meczu grupowego Poloniści przystępowali bez straty bramki. Ostatnim rywalem grupowym był zespół Zagłebia Lubin. Jako pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy Zagłebia, jednak Polonia szybko wyrównała po golu Mateusza Dawickiego. Kilka minut póżniej było już 2-1 dla zagłębia po dość pechowym zagraniu naszego bramkarza. Zespół Polonii Środa pokazał jednak charakter i grę do ostatniej sekundy i przed końcem meczu wynik na 2-2 ustalił Jędrzej Kusza po mocnym strzale. Był to mecz na najwyższym poziomie z możliwych, wszyscy trenerzy jak i kibice stwierdzili iż był to najlepszy mecz turnieju. Było w nim wszystko bramki, piękne akcje i walka na całym boisku. Po rozgrywkach grupowych zostały rozegrane mecze ćwierćfinałowe. Wyniki: Błękitni Owińska II 3-1 Zagłebie Lubin, Błękitni Owińska I 3-0 Tarnowiak Tarnowo Podgórne, Grom Dopiewo 1-2k Football Academy Leszno, Polonia Środa 5–0 Warta Poznań. Stawką ćwierćfinałów był awans do półfinału.
Polonia rozegrał ćwierćfinał jako ostatni. Mecz ten miał tylko jednego aktora był nim zespół Polonii Środa. Festiwal strzelecki rozpoczął Jakub Płonka, wynik podwyższył zdobywca pierwszej swojej bramki Sebastian Tomaszewski. Na 3-0 podwyższył bardzo dobrze dysponowany Mateusz Dawicki. Wejście smoka zanotował zdobywca dwóch bramek Szymon Rauhut. Wynik końcowy to 5-0 dla Polonii Środa i pewny awans do półfinału gdzie czekał kolejny ciężki mecz ze zwycięzcą grupy 1 zespołem Błękitni Owińska II. W drugim półfinale spotkały się zespoły Football Academy Leszno - Błękitni Owińska I.
Półfinał Polonia Środa rozpoczęła bardzo skupiona i od samego początku ruszyli do ataków. Bardzo dobry występ zanotował Kacper Kruk który zdobył 2 pierwsze bramki dla Polonii oraz zanotował przepiękną asystę którą bez problemu wykończył Mateusz Dawicki. Wynik po kolejnej pięknej akcji również z udziałem Kacpra Kruka podwyższył Mateusz Dawicki. Ozdobą meczu był gol zdobyty przez znakomicie grającego w obronie Macieja Naganowskiego który pokonał bramkarza soczystym uderzeniem z poza połowy boiska. Wynik ustalił na 5-1 zawodnik z Owińsk jak się później okazało został on królem strzelców podczas turnieju. W drugim półfinale o awansie zadecydowały rzuty karne które lepiej wykonywali zawodnicy z Leszna.
W mały finale spotkał się dwa zespoły z owińsk. Lepszy okazał się zespół Błękitni Owińska II pokonując Błękitnych Owińska I 2-0.
W finale po raz drugi na turnieju spotkały się zespoły Polonii Środa oraz Football Academy Leszno. W meczu grupowym padł remis 0-0. Motywować chłopaków trener nie musiał. Od samego początku Polonia rzuciła się do ataku. Rywal nie chciał pozostać dłużny i również dość groźnie próbował atakować. Przez długi czas utrzymywał się wynik bezbramkowy. Gdy wszyscy już czekali na rzuty karne tuż przed końcem spotkania sędzia podyktował rzut rożny do zespołu Polonii Środa. Do piłki podszedł Jakub Płonka który precyzyjnie dograł piłkę w pole karne a tam jak doświadczony napastnik zachował się nasz obrońca Maciej Naganowski zdobył bramkę która dała tak spragniony sukces! Brawo Polonia.
Trener drużyny żaków młodszych Polonii Środa był bardzo zadowolony z postawy wszystkich zawodników. Bardzo cieszy fakt iż zespół z meczu na mecz grał coraz lepiej i w meczu finałowym zagrał każdy zawodnik powołany przez trenera na turniej. Indywidualny sukces odniósł bramkarz naszej drużyny Dawid Kaczmarek który został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Sukces ten zawdzięcza najmniejszej ilości wpuszczonych bramek w całym turnieju były to tylko 3 bramki. Jest to kolejny turniej podczas którego bramki strzela aż 7 zawodników! Bramki zdobyli: Dawicki Mateusz – 7, Płonka Jakub – 3, Kruk Kacper – 2, Naganowski Maciej – 2, Rauhut Szymon – 2, Tomaszewski Sebastian – 1, Kusza Jędrzej – 1. Bilans bramkowy imponujący. W 7 meczach młodzi piłkarze zdobyli 18 bramek tracąc tylko 3. To jest najlepszy obraz gry naszego zespołu. W tym turnieju zespół żaków Polonii Środa słabych punktów nie miał.
Polonia zagrała w składzie: Kaczmarek Dawid, Płonka Jakub(k), Dawicki Mateusz, Kruk Kacper, Zys Hubert, Oboda Oskar, Rauhut Szymon, Ochowiak Kacper, Kusza Jędrzej, Tomaszewski Sebastian, Naganowski Maciej, Wójkiewicz Jan.
Drużyna żaków już w najbliższa sobotę 30.11.2013r rozegra kolejny turniej w Czerwonaku. Wszystkich kibiców zapraszamy do dopingu naszych młodych adeptów. Początek turnieju od godz 9.00.
Najnowsze aktualności
-
12.10.2021
Pięć bramek z Kaliszem (2005)
Kolejnym przeciwnikiem juniorów młodszych Polonii Środa był KKS Kalisz. Zespół silny fizycznie i trenujący na co dzień w SMS a więc na pewno groźny rywal.
-
12.10.2021
Ciekawe spotkanie z Błękitnymi (2008)
W kolejny ligowym spotkaniu trampkarze młodsi Polonii Środa podejmowali na własnym boisku Błękitnych Owińska
-
12.10.2021
Minimalna przegrana z AKF Poznań (2006)
W sobotę 9 października swój kolejny mecz ligowy zagrali juniorzy młodsi naszego klubu. Poloniści na własnym boisku podejmowali zespół AKF Poznań. Początek meczu idealnie się ułożył dla naszych młodych zawodników, którzy już w 2 min zdobyli bramkę z rzutu rożnego – piłkę dogrywał Kacper Kruk a strzelcem bramki był Jakub Wawroski, który skutecznie głową umieścił futbolówkę w siatce rywali. Kolejne minuty to przewaga polonistów jednak brakowało tego ostatniego podania otwierającego drogę do bramki. W 20 min goście również stały fragment gry zamienili na bramkę, tym razem cieszyli się po tym jak jeden z zawodników dośrodkował piłkę w pole karne i zabrakło odpowiedniej komunikacji w obronie. Po chwili poloniści dostali kolejną szansę, której nie zmarnowali. Na skrzydle zagrożenie stwarzał Kacper Manicki i po jednej z jego indywidualnych akcji został przewrócony w polu karnym a sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł kapitan zespołu i pewnie pokonał po raz drugi bramkarza z Poznania. Niestety jeszcze przed przerwą goście odpowiedzieli i wyrównali stan meczu na 2-2.
-
11.10.2021
III Turniej WZPN w Krotoszynie (2015)
W piękną słoneczną niedzielę 10.10.2021 drużyna rocznika 2015 udała się do Krotoszyna, aby rozegrać trzeci w tym sezonie związkowy turniej skrzatów. W zmaganiach wzięło udział łącznie 5 zespołów: 2x Jarota Jarocin, 2x AT Krotoszyn oraz jedna drużyna Polonii. Turniej odbywał się systemem każdy z każdym, mecze rozgrywały się na dwóch boiskach.
-
11.10.2021
Gra wewnętrzna żaków (2014)
W sobotnie południe żak młodszy Polonii Środa rozgrywał grę wewnętrzna na Nowym Stadionie KS Polonia Środa Wielkopolska.
-
11.10.2021
Pierwsza porażka w sezonie (2007)
Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2007 w dziewiątej kolejce wojewódzkiej ligi C1 podejmowali na własnym boisku w niedzielne południe zespół APR Jarocin.
-
11.10.2021
Remis w Kępnie (2003/04)
W kolejnym spotkaniu ligowym piłkarze Polonii Środa mierzyli się na wyjeździe w Kępnie z tamtejszym zespołem Marcinków.
-
11.10.2021
Gry kontrolne żaków (2013)
W niedzielny poranek zawodnicy Polonii z rocznika 2013 rozegrali na płycie głównej Stadionu Średzkiego spotkania sparingowe. Najpierw na boiska wybiegli zawodnicy grupy 2, który rywalizowali z rówieśnikami z Warty Śrem. Mecz trwał 3x20 minut i rozgrywał się na dwóch boiskach jednocześnie. Zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i rozegrali bardzo dobre spotkania. W obu spotkaniach padło wiele bramek po akcjach indywidualnych, ale też zespołowych.























































