OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

12.10.2021

Minimalna przegrana z AKF Poznań (2006)

W sobotę 9 października swój kolejny mecz ligowy zagrali juniorzy młodsi naszego klubu. Poloniści na własnym boisku podejmowali zespół AKF Poznań. Początek meczu idealnie się ułożył dla naszych młodych zawodników, którzy już w 2 min zdobyli bramkę z rzutu rożnego – piłkę dogrywał Kacper Kruk a strzelcem bramki był Jakub Wawroski, który skutecznie głową umieścił futbolówkę w siatce rywali. Kolejne minuty to przewaga polonistów jednak brakowało tego ostatniego podania otwierającego  drogę do bramki. W 20 min goście również stały fragment gry zamienili na bramkę, tym razem cieszyli się po tym jak jeden z zawodników dośrodkował piłkę w pole karne i zabrakło odpowiedniej komunikacji w obronie. Po chwili poloniści dostali kolejną szansę, której nie zmarnowali. Na skrzydle zagrożenie stwarzał Kacper Manicki i po jednej z jego indywidualnych akcji został przewrócony w polu karnym a sędzia wskazał na „wapno”. Do piłki podszedł kapitan zespołu i pewnie pokonał po raz  drugi bramkarza z Poznania. Niestety jeszcze przed przerwą goście odpowiedzieli i wyrównali stan meczu na 2-2.

Po zmianie stron kibice zobaczyli zupełnie inną grę swojego zespołu. Poloniści źle ustawiali się w obronie, grali chaotycznie co nie przekładało się na ilość stwarzanych sytuacji bramkowych. Brakowało dobrego podania, wyjścia na pozycję i przede wszystkim przyjęcia piłki, co na takim poziomie grania jest nie do przyjęcia. Goście dwukrotnie zaskoczyli grając długim podaniem za plecy obrońców i to oni wyszli na prowadzenie w meczu 4-2. Pomimo prób i zaangażowania oraz po kilku zmianach na boisku nie udało się już odwrócić losów tego spotkania a jedynie zdobyć bramkę kontaktową w samej końcówce i poloniści musieli uznać wyższość swoich rywali. Była to już druga porażka z rzędu naszego zespołu, a kolejny mecz zapowiada się bardzo ciekawie i na pewno będzie ciężko walczyć o ligowe punkty, gdyż nasi młodzi zawodnicy w niedzielę zagrają na wyjeździe z Akademią Reissa Poznań.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: M. Nabiałek, P. Hładyszewski, J. Płonka, O. Górski, K. Mielcarek, K. Biadała, J. Wójkiewicz, K. Kruk, K. Manicki, A. Wyderkiewicz, J. Wawroski – J. Zaganiaczyk, O. Oboda, K. Bartkowiak, R. Kozica, S. Dębowski, K. Bartkowiak. W. Tur.

Najnowsze aktualności

  • 17.03.2025

    Trzeci zespół wygrywa w Zielnikach

    Kolejne trzy sparingi rozegrał trzeci zespół seniorski Polonii w ramach przygotowań do rundy wiosennej w klasie B. Poloniści rozpoczęli od lutowej porażki z Poznaniem FC. W marcu zaś odnieśli dwa zwycięstwa na boisku w Zielnikach z Wrzutą Sulęcinek (7:0) i Koroną Zakrzewo (5:1) oraz przegrali wyjazdowe spotkanie z A-klasowym Orlikiem Miłosław (2:3). W niedzielę ostatni sparing, a rywalem podopiecznych Łukasza Kaczałki będzie B-klasowy Mat Katarzynin.

  • 17.03.2025

    Akademia: Raport ligowy (15/16.03.2025)

    Rozkręcają się rozgrywki młodzieżowe i w miniony weekend o punkty walczyło siedem zespołów naszej akademii. W sobotę rywalizowali nasi trampkarze i niezwykle ważne zwycięstwo odniósł rocznik 2010 w 1. lidze wojewódzkiej. Nasz zespół wygrał na wyjeździe z GES-em Poznań 4:2 (3:1). Drugi zespół tego rocznika zremisował 3:3 z Canarinhos Skórzewo, zaś trzeci zespół przegrał 2:3 z Huraganem Pobiedziska, tracąc bramkę w doliczonym czasie gry. W niedzielę Polonia 2008 zremisowała 3:3 z Polonią 1912 Leszno, natomiast Polonia 2009 przegrała 0:2 z Górnikiem Konin.

  • 16.03.2025

    Trzy punkty zostały w Środzie Wlkp.

    W niedzielne popołudnie drugi zespół Polonii Środa w ramach spotkania V ligi podejmował na własnym boisku UKS Śrem.

  • 15.03.2025

    Polonistki tym razem bez punktów

    W sobotę wieczorem na boisku Nowego Stadionu Średzkiego piłkarki Polonii Środa Wielkopolska rozegrały kolejne ligowe spotkanie. Tym razem ich rywalkami była przedostatnia w ligowej tabeli ekipa z Bydgoszczy.

  • 15.03.2025

    Derby dla Sokoła

    W sobotnie południe na stadionie w Kleczewie odbyły się jedne z najstarszych trzecioligowe derby Wielkopolski w których miejscowy Sokół podejmował Polonię Środa Wielkopolska. Oba zespoły fantastycznie rozpoczęły rundę wiosenną więc kibice ostrzyli sobie zęby na pełen emocji pojedynek.

  • 14.03.2025

    Osiem goli na inaugurację (2012)

    Mocne wejście w rundę wiosenną zaliczyli młodzicy Polonii z rocznika 2012. Zespół Bartosza Tomaszewskiego i Dawida Nitki w środę na boisku CTP1 wygrał 8:0 (2:0) z Górnikiem Kłodawa. Bramki dla średzkiej drużyny strzelali Kacper Leciej - dwie, Jeremi Sójka - dwie, Nikodem Wolniewicz - dwie, Witold Chojnacki oraz Kiril Bezsmertnyi.

  • 14.03.2025

    Weekendowe transmisje w Polonia TV

    Zapraszamy Was na kolejne transmisje spotkań zespołów Polonii Środa które zrealizujemy w ten weekend.

    Transmisje oczywiście z komentarzem Łukasza Szarzyńskiego.

  • 12.03.2025

    Turniejowo we Wrocławiu (2010)

    W weekend 1-2 marca zespół Polonii 2010 II prowadzony przez trenera Kornela Ladrowskiego udał się do Wrocławia by wziąć udział w międzynarodowym turnieju Wrocław Winter Cup 2025. Poloniści trafili do grupy C, w której zajęli trzecie miejsce, zaś zmagania w grupie Silver zakończyli na czwartym miejscu, co w sumie dało 12. miejsce w całym turnieju. Nasi zawodnicy mieli okazję rywalizować między innymi z drużynami z Niemiec, Czech oraz Bośni i Hercegowiny.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.