17.08.2016
Z Wdą o trzy punktyPrzed nami 3 kolejka III ligi grupy II. Piłkarze Polonii Środa tym razem swój mecz rozegrają na boisku w Środzie Wlkp. Rywalem podopiecznych Mariusza Bekasa będzie Wda Świecie.
Oba zespoły tegoroczne rozgrywki ligowe rozpoczęły w nie najlepszym stylu. Poloniści najpierw ulegli na własnym boisku Jarocice Jarocin, a następnie zremisowali w Koszalinie z Gwardią. Tym samym po dwóch kolejkach na średzkim koncie jest tylko jeden punkt. Tyle samo punktów zgromadziła Wda która w pierwszym meczu zremisowała z Bałtykiem Gdynia, a w drugiej kolejce uległa Elanie Toruń. Dla obu zespołów więc niedzielne spotkanie będzie szansą na wydostanie się z dolnej strefy ligowej tabeli i utrzymaniu kontaktu z czołówką.
Polonia z Wdą w rozgrywkach trzecioligowych spotykała się już dziesięciokrotnie a historię tych spotkań prezentuje poniższe zestawienie:

Jak widać dotychczasowy bilans jest korzystniejszy dla naszych rywali ale trener Bekas zapowiada że jego zespół zrobi wszystko aby po razi pierwszy w tym sezonie komplet punktów pozostał w Środzie Wlkp. Średzki szkoleniowiec nie chce zdradzać czy w jego zespole można się spodziewać jakichś zmian personalnych w porównaniu z poprzednim spotkaniem. Jak podkreśla nie chce odkrywać kart przed rywalem.
W średzkiej drużynie wszyscy zawodnicy są zdrowi, nikt też nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to naszemu szkoleniowcowi sporą swobodę w wyborze meczowej osiemnastki. A jak sam podkreśla walka na treningach jest na całego bo każdy chce się w tej osiemnastce znaleźć. Taka rywalizacja pozytywnie wpływa na poziom treningów gdyż każdy daje z siebie wszystko byle tylko przekonać do siebie trenera.
Wda Świecie w III lidze występuje nieprzerwanie od sezonu 2009/10. W tym czasie zespół prawie zawsze plasował się w pierwszej ósemce ligi. Podobnie jak średzka Polonia.

Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków na Stadion Średzki. Pamiętajcie niedziela 21 sierpnia godzina 17:00. Nie może Was zabraknąć. Liczymy na Wasz doping.
Najnowsze aktualności
-
30.08.2023
Zwycięstwo na Winogradach! (2015)
W sobotę oba zespoły żaków starszych Polonii wzięły udały się na poznańskie Winogrady, aby wziąć udział w XIII Turnieju im. Mariana Tadeusza Rogowskiego organizowanym przez klub OTPS Winogrady Poznań. Nasze zespoły spisały się fenomenalnie, zajmując pierwsze i piąte miejsce w klasyfikacji turnieju!
-
29.08.2023
Michał Jakóbowski zawodnikiem Polonii Środa
Mimo że rozgrywki trzeciej ligi trwają już w najlepsze nasz klub przeprowadził jeszcze jeden transfer w tym okienku. Tym razem Polonia Środa pozyskała bardzo doświadczonego gracza mającego za sobą występy w najwyższej klasie rozgrywkowej w naszym kraju – Michała Jakóbowskiego. Zawodnik ten ma wnieść do zespołu i szatni boiskowe doświadczenie i pokierować młodym zespołem Polonii Środa w kolejnych meczach.
-
29.08.2023
Dziesięć goli z Avią (2013)
Kolejny mecz I ligi okręgowej młodzików młodszych D2 rozegrał zespół orlików starszych Polonii (rocznik 2013) rywalizujący w starszej kategorii wiekowej. Nasza drużyna nie dała szans gospodarzom w wyjazdowym starciu z Avią Kamionki. Polonia wygrała 10:0 (3:0) po bramkach Jakuba Przybyłka (2), Pawła Szumskiego (2), Krystiana Kasprzaka, Kacpra Woźniaka, Sebastiana Ciszewicza, Oliwiera Wiczyńskigo, Karola Maleszki oraz Jakuba Kanoniczaka.
-
29.08.2023
Szesnaście goli młodzików młodszych (2012)
W piątek zespół młodzików młodszych Polonii zainaugurował sezon w rozgrywkach ligowych. W pierwszym spotkaniu II ligi okręgowej nasza drużyna wygrała aż 16:1 (5:1) z UKS-em Śrem, a aż trzech zawodników ustrzeliło hat tricka - Timur Tsarenko, Nikodem Mazurczak oraz Adam Płóciennik.
-
29.08.2023
Komplet zwycięstw młodzików (2011)
Komplet zwycięstw w miniony weekend odnotowały drużyny Polonii w kategorii młodzik starszy prowadzone przez trenerów Kamia Kudłę oraz Kornela Ladrowskiego. Zespół rywalizujący w I lidze okręgowej wygrał aż 10:1 w wyjazdowej potyczce z Avią Kamionki, zaś w domowym meczu II ligi okręgowej Polonia II wygrała 4:0 z Błękitnymi Psary Polskie.
-
28.08.2023
Flota po dwudziestu siedmiu latach
Ponownie w piątek swoje spotkanie domowe rozegrają piłkarze Polonii Środa Wielkopolska. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie ostatni już z tegorocznych beniaminków Flota Świnoujście. Ostatni raz zespół ze Świnoujścia gościł w Środzie Wlkp. dwadzieścia siedem lat temu w 1996 roku.
-
28.08.2023
Grad goli w II lidze okręgowej (2010)
Był do niezwykle ciekawy weekend dla naszych zespołów trampkarzy młodszych rywalizujących w II lidze okręgowej. Najpierw w czwartek zmierzyły się one w bratobójczym pojedynku na boisku w Zielnikach. Trzy punkty padły łupem Polonii II prowadzonej przez Łukasza Żeglenia, która w sobotę wygrała jeszcze z zespołem dziewcząt Sparks Poznań 12:0.
Polonia III w sobotę także rozegrała kolejny mecz i na osłodę po czwartkowej porażce podopieczni Patryka Słomczyńskiego pokonali 8:1 drużynę Lotnika 1997 Poznań.
-
28.08.2023
Nielba pokonana (2010)
Drugie zwycięstwo w lidze wojewódzkiej odniósł zespół trampkarzy młodszych. Tym razem podopieczni Łukasza Żeglenia i Marcina Grabowskiego pokonali na płycie głównej Stadionu Średzkiego zespół Nielby Wągrowiec 7:3 (3:0). Poloniści już po trzech minutach prowadzili 2:0 i w pełni kontrolowali przebieg gry, choć nie ustrzeli się błędów. Hat trickiem popisał się Łukasz Miszkiewicz, a kolejne gole dołożyli Nikodem Odwrot, Filip Maćkowiak, Antoni Zając oraz zawodnik gości, który trafił do własnej bramki.




























































