28.08.2023
Grad goli w II lidze okręgowej (2010)
Był do niezwykle ciekawy weekend dla naszych zespołów trampkarzy młodszych rywalizujących w II lidze okręgowej. Najpierw w czwartek zmierzyły się one w bratobójczym pojedynku na boisku w Zielnikach. Trzy punkty padły łupem Polonii II prowadzonej przez Łukasza Żeglenia, która w sobotę wygrała jeszcze z zespołem dziewcząt Sparks Poznań 12:0.
Polonia III w sobotę także rozegrała kolejny mecz i na osłodę po czwartkowej porażce podopieczni Patryka Słomczyńskiego pokonali 8:1 drużynę Lotnika 1997 Poznań.
W czwartek dwa zespoły Polonii spotkały się w pojedynku ligowym na boisku w Zielnikach. Początek spotkania był wyrównany, jednak po golu na 2:0 spotkanie zdominowali zawodnicy Polonii II. Zespół "gości" starał się odgryzać kontratakami, ale w dopiero w 70. minucie udało się zdobyć jedynego tego dnia gola.
Polonia 2010: II liga okręgowa C2 - grupa 7
24 sierpnia 2023, godz. 18:30 - Zielniki
Polonia II Środa Wielkopolska 12:1 (5:0) Polonia III Środa Wielkopolska
Aleksy Stratyński 10, 30, Ignacy Ucinek 20, Wiktor Nossow 32, 41, Maciej Jachnik 35, Sviatoslav Melnykov 44, 47, Marcel Kaleta 53, Jan Jankowiak 66, Borys Buszewicz 69, Dawid Ebelewicz 79 - Adam Poloszyk 70
Polonia II: 99. Patryk Krawczewski - 6. Maciej Jachnik, 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 18. Aleksy Stratyński, 19. Bartosz Nowicki, 20. Marcel Kaleta, 25. Jan Jankowiak, 26. Ignacy Ucinek, 31. Borys Buszewicz, 40. Stanisław Wieczorek. Grali także: 1. WIktor Nossow, 15. Sviatoslav Mlnykov, 16. Jan Marcinkowski, 27. Jakub Przybylski.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.
Polonia III: 42. Krzysztof Stefański - 3. Franciszek Leżała, 13. Franciszek Kaczmarek, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 21. Dawid Buczma, 22. Oleksandr Misiurkevych, 23. Franciszek Smoliński, 24. Oskar Tkaczyk, 30. Bartosz Kurkowiak, 68. Wojciech Ignaszewski. Grali także: 2. Filip Cichosz, 9. Damian Hypki, 16. WIktor Dimitrov, 37. Gabriel Górliński, 99. Adam Kłopocki.
trenerzy: Patryk Słomczyński oraz Dominik Rogowski.
Na drugi mecz zespół Polonii II udał się do Poznania, gdzie rywalizował z zespołem dziewcząt Sparks Poznań. Poloniści w pełni zdominowali mecz, regularnie powiększając swoją zdobycz bramkową. Rywalki mimo starty wielu bramek walczyły do końca i wychodziły z ładnymi akcjami, lecz często brakowalo im finalizacji.
Polonia 2010: II liga okręgowa C2 - grupa 7
26 sierpnia 2023, godz. 15:00 - Poznan-Morasko
Sparks Poznań 0:12 (0:5) Polonia II Środa Wielkopolska
Filip Maćkowiak 3, 39, 67, 77, Wiktor Nossow 22, Jakub Przybylski 29, Jan Marcinkowski 35, Bartosz Nowicki 44, Dawid Ebelewicz 76, 80, Borys Buszewicz 79, Aleksy Stratyński 80
Polonia II: 15. Patryk Krawczewski - 5. Fabian Nowaczyk, 6. Maciej Jachnik, 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 18. Aleksy Stratyński, 19. Bartosz Nowicki, 20. Marcel Kaleta, 22. Filip Maćkowiak, 24. Stanisław Wieczorek, 27. Jakub Przybylski. Grali także: 1. WIktor Nossow, 11. Jan Marcinkowski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.
Do drugiej kolejki musieli czekać trampkarze młodsi za pierwszymi ligowymi punktami. Po nieudanej inauguracji i przegranej z rówieśnikami Polonii Środa nadszedł czas na wygraną. W sobotni poranek młodym Polonistom przyszło mierzyć się z Lotnikiem 1997 Poznań. Mecz nie rozpoczął się po myśli gospodarzy, bo to Lotnik zdobył bramkę jako pierwszy - piłka nieszczęśliwie odbiła się od obrońcy i powędrowała prosto do bramki. Przyczyną straconej bramki w 8. minucie, było nieporozumienie na linii bramkarz-obrońca. Poloniści zabrali się do odrabiania start i to z wielkim animuszem. Na wyrównanie musieliśmy czekać zaledwie cztery minuty, a bramkarza strzałem pod poprzeczkę pokonał Smoliński. Franek tego dnia trafiał jeszcze dwukrotnie strzelając bramki numer dwa i trzy - tym samym kolekcjonując hat tricka. Wynik do przerwy podwyższył Kurkowiak strzelając czwartą bramkę dla drużyny Polonii.
Po zmianie stron obraz gry za bardzo się nie zmienił i to Poloniści utrzymywali się dłużej przy piłce, a zespół gości nastawił się tego dnia na grę z kontrataku. Szybkie wyprowadzane kontry napsuły trochę krwi gospodarzom, a bramkarz Stefański musiał kilkukrotnie interweniować, żeby zapobiec utracie bramki. W drugiej połowie strzelanie rozpoczął Hypki trafiając w 43 minucie. Kibicie mogli tego dnia zobaczyć w jednym meczu dwa hat tricki, bowiem autorem drugiego z nich był Buczma, strzelając bramki sześć, siedem i osiem, jednocześnie ustalając wynik meczu. Bramka z 73. minuty była ozdobą spotkania. Buczma zdecydował się na strzał z dystansu, nie dając szans na obronę bramkarzowi gości.
Polonia 2010: II liga okręgowa C2 - grupa 7
26 sierpnia 2023, godz. 9:00 - Środa Wielkopolska (CTP 2)
Polonia III Środa Wielkopolska 8:1 (4:1) Lotnik 1997 Poznań
Franciszek Smoliński 12, 20, 30, Bartosz Kurkowiak 36, Damian Hypki 43, Dawid Buczma 49, 65, 74 - Adam Kłopocki 8 (s)
Polonia III: 42. Krzysztof Stefański - 2. Filip Cichosz, 13. Franciszek Kaczmarek, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 22. Oleksandr Misiurkevych, 23. Franciszek Smoliński, 24. Oskar Tkaczyk, 30. Bartosz Kurkowiak, 68. Wojciech Ignaszewski, 99. Adam Kłopocki. Grali także: 3. Franciszek Leżała, 9. Damian Hypki, 21. Dawid Buczma, 37. Gabriel Górliński.
trenerzy: Patryk Słomczyński oraz Dominik Rogowski.
Najnowsze aktualności
-
01.04.2025
Punkty stracone w doliczonym czasie (2009)
Po wyrównanym meczu Polonia 2009 podzieliła się w niedzielę z punktami z Unią Swarzędz. Goście wyszli na prowadzenie na początku meczu, ale Poloniści zdołali wyjść na prowadzenie po golach Michała Deręgowskiego i Antoniego Łukaszewskiego. Kiedy wydawało się, że Poloniści zdobędą trzy punkty to goście w doliczonym czasie wyrównali, a po kilku chwilach arbiter zakończył mecz.
-
01.04.2025
Trzeci remis juniorów (2008)
Zespół juniorów Polonii Środa (rocznik 2008) rozegrał czwarty mecz ligowy w rundzie wiosennej i trzeci raz zremisował. Tym razem podopieczni Dawida Kierzka i Marcina Duchały zremisowali 1:1 (1:0) z KKS-em 1925 Kalisz. Nasz zespół prowadził od 16. minuty po trafieniu Filipa Staszaka, ale gospodarze doprowadzili do wyrównania i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem.
-
01.04.2025
Akademia: Raport ligowy (29/30.03.2025)
W ostatni weekend marca zostało rozegranych dziewięć meczów akademii. Poloniści trzy razy wygrali, trzy razy remisowali i trzy razy schodzili z boiska pokonani. Swoje mecze wygrały Polonia 2010, Polonia 2011 oraz Polonia 2013, zaś remisy zanotowały roczniki 2008, 2009 oraz 2012.
-
31.03.2025
Pewna wygrana w Wolsztynie
W ostatni weekend marca rozgrywki wznowiła IV liga kobiet. Polonistki po rundzie jesiennej zajmowały drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów i na wiosnę chcą powalczyć o wygranie ligi i awans klasę wyżej. W pierwszym wiosennym meczu podopieczne Weroniki Rychlewskiej mierzyły się w Wolsztynie z tamtejszym Gromem.
-
28.03.2025
Akademia: Zapowiedź (29/30.03.2025)
W ostatni weekend marca zespoły akademii rozegrają dziewięć meczów, spośród których trzy zostaną rozegrane na boiskach w Środzie Wielkopolskiej. W sobotę na boisku CTP1 zagrają Polonia 2012 z Lechem Poznań/Południe oraz Polonia 2013 z UKS APR II Jarocin. Z kolei w niedzielę na płycie głównej Polonia 2009 w starciu z Unią Swarzędz będzie chciała się zrehabilitować się dwie porażki na początku rundy wiosennej.
-
26.03.2025
Weekendowe transmisje w PoloniaTV
W ten weekend pokażemy Wam drodzy kibice dwa spotkania zespołów seniorskich Polonii Środa. Nasze transmisje zaczniemy w piątek meczem trzeciej ligi pomiędzy Polonią Środa, a Błekitnymi Stargard, a zakończymy w niedzielę transmisją meczu V ligi Polonia II Środa - Lider Swarzędz.
Zapraszamy przed ekrany...
-
26.03.2025
Wysokie zwycięstwo w Kaliszu (2013)
Intensywny weekend ma za sobą Polonia 2013, która najpierw od piątku rywalizowała w turnieju SBG Jarocin Cup, by w niedzielę udać się do Kalisza na swój pierwszy mecz ligowy w 2. lidze wojewódzkiej. Turniej w Jarocinie nie poszedł po myśli Polonistów, którym nie udało się awansować do finałów A i ostatecznie po rywalizacji w finale B zajęli 10. miejsce. Zdecydowanie więcej powodów do radości przyniósł mecz z KKS-em 1925 Kalisz wygrany przez Polonię aż 8:2!
-
26.03.2025
Trzy punkty z Kołem (2012)
Polonia 2012 w sobotę rozegrała swój drugi mecz w ramach 1. ligi wojewódzkiej D1. Poloniści odnieśli kolejne zwycięstwo - 4:2 (2:0) z Olimpią Koło. Nasz zespół prowadził już nawet przewagą czterech bramek, ale w końcówce goście zdołali zmniejszyć straty. Trzy gole dla Polonii strzelił Jeremi Sójka, a jedno trafienie dołożył Kacper Leciej.