28.08.2020
Z piekła do niebaW piątek 28 sierpnia na Stadionie Średzkim doszło do bardzo ciekawego pojedynku na poziomie III ligi grupy drugiej w którym Polonia Środa Wlkp. podejmowała Jarotę Jarocin. Oba zespołu bardzo udanie rozpoczęły nowy sezon i oba przed tym meczem plasowały się w czołówce ligowej tabeli.
Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Polonii Środa którzy częściej byli przy piłce i groźniej atakowali. Niestety nasz zespół miał sporo pecha w pierwszych fragmentach tego spotkania. Najpierw w 6 minucie z boiska z powodu urazu musiał zejść Kacper Nowak. Chwilę później co dopiero wprowadzony na boisko Szymon Sobkowiak uderzał sprzed pola karnego a jego uderzenie końcami palców na rzut rożny wybił bramkarz Jaroty. Ten sam zawodnik przed kolejną okazją stanął w 25 minucie ale po podaniu Krzysztofa Biegańskiego nie sięgnął piłki. W 41 minucie ponownie przed szansą stanął Szymon Sobkowiak ale tym razem po jego uderzeniu bramkarza Jaroty wyręczyła poprzeczka. Swoje sytuacje miał także Krystian Pawlak ale za każdym razem jego uderzenia były niecelne. Jarota na prowadzenie wyszła w 14 minucie kiedy to piłkę do średzkiej bramki skierował ten który wcześniej radował kibiców Polonii bramkami dla naszego klubu – Krzysztof Bartoszak. Prowadzeniem 1:0 gości zakończyła się pierwsza część spotkania.
Po zmianie stron Polonia rzuciła się na rywala chcąc szybko odrobić starty. Jednak nieoczekiwanie to Jarota powiększyła swoje prowadzenie. W polu karnym faulowany był Marcin Konopka i sędzia podyktował rzut karny dla rywali. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Krzysztof Bartoszak i po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Polonia przegrywała już 2:0. Trener Krzysztof Kapuściński nie czekał długo i posłał do ataku wszystkie swoje ofensywne atuty a na boisku w krótkim czasie pojawili się Michał Górzyński, Adrian Szynka i Damian Słabikowski. W 68 minucie świetne podanie od Adriana Szynki wykorzystuje Michał Górzyński i Polonia Środa łapie kontakt ze swoimi rywalami. Osiem minut później ten sam zawodnik jest faulowany w polu karnym i sędzia dyktuje jedenastkę tym razem dla naszego zespołu. Do piłki podchodzi Adrian Szynka i pewnym strzałem doprowadza do wyrównania. Dodatkowo Jarota musiał sobie radzić od tego momentu w dziesiątkę gdyż drugą żółtą kartkę a w konsekwencji czerwoną obejrzał Piotr Skokowski. Polonia poczuła krew i jeszcze bardziej przycisnęła rywala. W 78 minucie siły się wyrównały. Za faul w środku pola drugą żóltą kartkę obejrzał Adrian Szynka i także on musiał opuścić plac gry. Ale Polonia nie zwalniała tempa i dążyła do zdobycia kolejnych bramek i przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatniej akcji meczu Lusi Henriquez podał piłkę w pole karne do nieobstawionego Damiana Buczmy a ten dopełnił formalności wywołując eksplozję radości na średzkich trybunach. Sędzia nawet nie wznawiał gry od środka tylko zakończył spotkanie. Ostatecznie Polonia mimo przegrywania już 0:2 odwróciła losy meczu i trzy punkty zostały w Środzie Wlkp.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Kozłowski (59` Szynka), Borucki, Onsorge, Henriquez, Zgarda (70` Wujec), Kujawa, Nowak (6` Sobkowiak), Biegański (61` Słabikowski), Buczma, Pawlak (63` Górzyński).
Jarota Jarocin wystąpiła w składzie: Kmiecik – Ludwiczak, Golak, Maćkowiak, Dunaj, Łażewski, Skokowski, Bartoszak, Idzikowski, Piekarski, Konopka
Bramki: Bartoszak (14`), Bartoszak (59`) – Górzyński (68`), Szynka (76`), Buczma (90`)
Żółte kartki: Skokowski x2, Bartoszak, Rzepka, Łażewski, Niedźwiedzki, Maćkowiak - Szynka x2, Onsorge, Henriquez
Najnowsze aktualności
-
14.10.2013
Polonia TV: Czarni Czerniejewo - Polonia II Środa
Zapraszamy wszystkich kibiców do obejrzenia skrótu niedzielnego spotkania klasy A w którym rezerwy Polonii Środa Wielkopolska pokonały w Czerniejewie miejscowych Czarnych 2:1 (2:0).
-
14.10.2013
Żaki młodsze zdobyły jedenaście goli
W niedzielne popołudnie 13.10.2013r. na boisku w Środzie Wlkp. drużyna żaków młodszych rozegrała kolejne spotkanie o mistrzostwo ligi z drużyną Kadeta Tulce . Było to już drugie spotkanie tych drużyn, w pierwszym lepsi okazali się Poloniści wygrywając 7-2. W rewanżu gospodarze po raz drugi wywalczyli 3 punkty pokonując Kadet Tulce 11-6.
-
14.10.2013
Zwycięstwo młodzików z Clescevią
W czwartkowe popołudnie Polonia rozegrała kolejny mecz, tym razem na wyjeździe. Było to spotkanie rewanżowe. Przeciwnikiem naszego zespołu była drużyna Clescevi Kleszczewo. W pierwszym pojedynku obu zespołów Polonia wygrała 2-1.
-
14.10.2013
Wygrana rezerw w Czerniejewie
W niedzielę 13 października rezerwy Polonii Środa rozegrały w Czerniejewie mecz 9 kolejki rozgrywek A - klasy gr. I. Po bardzo ostrym i trudnym meczu nasi młodzi piłkarze zasłużenie pokonali Czarnych Czerniejewo 2:1, prowadząc do przerwy 2:0. Bramki dla Polonii II zdobyli w 30 minucie głową Maciej Polody dobijając uderzenie z dystansu Mateusza Stanisławskiego, oraz w 45 minucie po rzucie roznym głową Przemysław Warot.
-
13.10.2013
Żaki starsze pewnie ograły rywala
W piątek 11 października o godzinie 16:00 w Gruszczynie odbył się kolejny mecz Żaków 2005. Tym razem rywalem średzian była drużyna Piasta Kobylnica. Było to już drugie spotkanie obu drużyn. W pierwszym spotkaniu W Środzie padł remis 1:1. Tym razem poloniści wykorzystali swoje sytuacje i pewnie pokonali gospodarzy 0:4.
-
12.10.2013
Wyniki 12. kolejki III ligi
Poniżej przedstawiamy komplet wyników 12. kolejki III ligi. Na pozycji lidera nadal pozostał Lech II Poznań który pokonał Polonie Leszno 3:1. W meczu na szczycie lepszy okazał się Sokół Kleczew wygrywając w Warlubiu z Startem 3:1.
-
12.10.2013
Przełamania nie było
W spotkaniu 12. kolejki III ligi piłkarze średzkiej Polonii podzielili się na własnym boisku punktami z Centrą Ostrów Wielkopolski remisując 1:1.
-
11.10.2013
Rezerwy pojadą do Czerniejewa
Drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska w najbliższą niedzielę wyjedzie do Czerniejewa, gdzie spotka się z tamtejszymi Czarnymi.





















































