13.10.2013
Żaki starsze pewnie ograły rywalaW piątek 11 października o godzinie 16:00 w Gruszczynie odbył się kolejny mecz Żaków 2005. Tym razem rywalem średzian była drużyna Piasta Kobylnica. Było to już drugie spotkanie obu drużyn. W pierwszym spotkaniu W Środzie padł remis 1:1. Tym razem poloniści wykorzystali swoje sytuacje i pewnie pokonali gospodarzy 0:4.
Wyjątkowo mecz odbył się na boisku z naturalna murawą co nie ułatwiało gry obu zespołom. Jednak już od pierwszych minut dało się zauważyć że to Polonia będzie drużyną atakującą. W ciągu pierwszych 5 minut poloniści powinni prowadzić już 3:0 jednak świetnych sytuacji nie wykorzystują kolejno Mateusz Rosiak, który dwa razy z bliskiej odległości uderza prosto w bramkarza rywali. Natomiast Mateusz Duszczak oddaje dwa mocne strzały w słupek bramki. Gospodarze mieli duże problemy z przedostaniem się na połowę średzian. Nasz bramkarz Jasiu Węclewski nie miał zbyt dużo pracy w pierwszej połowie. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać aż do 14 minuty kiedy to swoją sytuację bramkową wykorzystał Mateusz Duszczak, który mocnym strzałem pokonuje bramkarza Piasta. 40 sekund później mamy już 0:2 dla Poloni. Tym razem bramkę zdobywa Mateusz Rosiak, który po indywidualnej akcji pewnie posyła piłkę obok bezradnego bramkarza gospodarzy. Wynik do przerwy mimo wielu okazji nie ulga już zmianie 0:2 dla średzian.
Obraz gry w drugiej połowie się nie zmienił. Grę cały czas kontrolowała nasza drużyna. Warto pochwalić naszą obronę, ktora nie pozwoliła na wiele w tym meczu gospodarzom. Polonia atakowała jednak brakowało wykończenia 100% sytuacji. Mati R. i Mati. D. cały czas obijali uderzeniami bramkarza Piasta. Swoich sił na zdobycie bramki próbowali także: Kacper MIeloszyński i Franek Urbański. Dopiero w 35 minucie meczu swoją drugą bramkę zdobywa Mateusz Duszcza, który po raz kolejny uderza mocno, nie do obrony dla bramkarza. W 45 minucie na 0:4 dla Polonii podwyższa tym razem Mateusz Rosiak. Z dalszej odległości piłka lobuje golkipera Piasta. Wynik pozwolił trenerowi Haremskiemu na dokonanie kilku zmian i chłopcy wchodzący z ławki śwetnie się zaprezentowali. Do końca spotkania wynik nie ulega już zmianie i Polonia kończy swój pierwszy mecz bez straty bramki co bardzo cieszy. Wielkie brawa dla całej drużyny i licznie zebranych kibiców.
Polonia zagrała w składzie: J.Węclewski, M.Walczak, M.Wawroski, F.Hoffmann, M.Rosiak, M.Duszczak, J.Góźdź, P.Krajewski, K.Grześkowiak, F.Grześkowiak, M.Startyński, F.Urbański, K.Nowak, W.Kubisiak, P.Kmieciak, J.Łapigrosz, F.Narożny, K.Mieloszyński, B.Miedziak, W.Węclewski.
Zdjęcia z tego spotkania obejrzeć mozna tutaj.
Najnowsze aktualności
-
16.08.2012
Kto wygra mecz Polonia Środa - Pogoń Mogilno?
Zapraszamy wszystkich kibiców do udziału w nowej sondzie dotyczącej niedzielnego meczu Polonii Środa Wielkopolska z Pogonią Mogilno. Tradycyjnie pytamy Was kogo typujecie na faworyta meczu.
-
16.08.2012
W piątek prezentacja Polonii
Zapraszamy wszystkich kibiców Polonii Środa Wielkopolska na piątkową prezentację naszej drużyny, która odbędzie się w parku „Łazienki” poprzedzając koncert zespołu TSA w ramach festiwalu Środa Rock Festival.
-
16.08.2012
Trwa sprzedaż karnetów
Cały czas trwa sprzedaż karnetów na mecze Polonii Środa Wielkopolska w rundzie jesiennej sezonu 2012/2013.
-
16.08.2012
Podsumowanie 2. kolejki III ligi
W środę rozegrana została druga kolejka rozgrywek o mistrzostwo III ligi grupy kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Nie zabrakło kilku niespodzianek.
-
18.08.2012
Wytypuj wynik - wygraj karnet
Zapraszamy wszystkich kibiców do udziału w konkursie polegającym na wytypowaniu prawidłowego wyniku meczu Polonia Środa - Pogoń Mogilno.
-
16.08.2012
Wysoka wygrana orlików z Victorią Warszawa
We wtorkowe popołudnie młodzi piłkarze Polonii, którzy od września będą wzmagać się w grupie Orlik 2003, pojechali do Zaniemyśla na mecz sparingowy z drużyną Victoria Warszawa która obecnie przebywam tam na obozie.
-
16.08.2012
Dziś gierka z rezerwami
Po wczorajszym wyjazdowym bezbramkowym remisie z Polonią 1912 Leszno trener Marian Kurowski zarządził dziś wewnętrzną gierkę.
























































