OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

27.02.2014

Z Mosina także w Środzie

Ostatni mecz kontrolny tej zimy piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają także na własnym boisku. Rywalem podopiecznych Czesława Owczarka będzie 1920 Mosina.

Zespół z Mosiny występuje na co dzień w czwartej lidze grupie północnej. Po rundzie jesiennej nasi przeciwnicy plasują się na dziesiątym miejscu w tabeli z 23. punktami na koncie. W związku z planowanymi reformami II ligi zawodnicy prowadzeni przez Arkadiusza Kaliszana będą raczej wiosną walczyć o utrzymanie.

Dla naszych graczy będzie to ostatni test przed planowanym na 8 marca meczem Pucharu Polski. W ubiegłym tygodniu poloniści zaskoczyli formą pewnie pokonując kandydata do gry w pierwszej lidze Wartę Poznań 3:1. Wcześniej Polonia nie poradziła sobie z Chojniczanką Chojnice ulegając jej 1:4, a wygrała z Lechią Kostrzyn 4:1, Calisia Kalisz 2:0 oraz zremisowała z Jarotą Jarocin 1:1. W naszej drużynie doszło jak na razie tylko do jednej zmiany personalnej na pozycji bramkarza. Do Bytovii Bytów odszedł Patryk Guzikowski, a z Warty Poznań przybył Adrian Lis. Poloniści już w w następnym tygodniu rozegrają pierwszy w tym roku oficjalny mecz. O półfinał Pucharu Polski podopieczni Czesława Owczarka zagrają w Gnieźnie z Mieszkiem, czyli ligowym rywalem mosinian. W bezpośrednim starciu zespołów z Gniezna i Mosiny lepsi byli Ci drudzy, którzy wygrali 5:2.

Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy na godzinę 12:00.

Najnowsze aktualności

  • 28.02.2022

    Polonia Cup 2022 (2013)

    W sobotę, 26 lutego zespoły Polonii Środa z rocznika 2013 były gospodarzem turnieju Polonia Cup 2022. Zmagania podzielone były na dwie sesje - poranną i popołudniową i rozgrywały się na hali Kobra Arena przy Szkole Podstawowej nr 3.

  • 28.02.2022

    Polonia kontra Polonia

    W drugim spotkaniu towarzyskim rozgrywanym na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Gnieźnie odbyły się derby pomiędzy pierwszym a drugim zespołem Polonii Środa.

  • 26.02.2022

    Pięć bramek w Koninie

    W kolejnym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa zmierzyli się na boisku z naturalną nawierzchnią w Koninie z miejscowym Górnikiem.

  • 22.02.2022

    Remis z Jarotą Jarocin (2006)

    W niedzielę 20 lutego zawodnicy Polonii z rocznika 2006 zagrali swój kolejny mecz kontrolny. Poloniści zmierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Jarocinie z zespołem Jaroty, który na co dzień również występuję w rozgrywkach ligi wojewódzkiej, ale w drugiej grupie. Spotkanie to  miało być odpowiedzią na pytanie w którym miejscu znajduje się zespół pod kątem przygotowań do rundy wiosennej, podsumowaniem kolejnego mikrocyklu oraz obrazu na co trzeba jeszcze więcej zwrócić uwagę. Sam mecz był dobrym widowiskiem, który obfitował w wiele sytuacji podbramkowych zarówno po jednej jak i drugiej stronie. Gospodarze po pierwszej części spotkania prowadzili 1-0 natomiast poloniści po bramce w drugiej połowie za sprawą Kacpra Manickiego doprowadzili do wyrównania. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska co też przekładało się na mniejszą ilość pojedynków jeden na jeden. Tempo tego meczu było raczej spokojne, zawodnicy grali zachowawczo mając na uwadze, że jest to tylko mecz sparingowy i bardziej wszyscy skupili się na tym, aby wybiegać swoje pod katem wytrzymałości i zakończyć zawody bez żadnego urazu co się udało zrealizować. Kolejny mecz kontrolny poloniści zagrają już za tydzień w niedzielę 27 lutego. Przeciwnikiem naszego zespołu będzie Szkoła Futbolu Luboń.

  • 21.02.2022

    Pracowite tygodnie trampkarzy (2008)

    Pora podsumować krótko ostatni 2 tygodniowy okres treningowy, który przepracowali Trampkarze Młodsi z gr. 2 grający na co dzień w 1 Lidze okręgowej WPZN Poznań.

  • 21.02.2022

    Gry kontrolne żaków (2014)

    W sobotę (19.02.2022r.) zespół Polonii Środa rocznik 2014 rozegrał mecz sparingowy przeciwko zawodnikom Przemysława Poznań. Mecz odbył się na hali Szkoły Podstawowej numer 2, a chłopcy rywalizowali systemem 5x5.

  • 21.02.2022

    Pięć bramek Phytopharmu (2005)

    19 lutego o godzinie 15:00 w Topoli podejmowaliśmy seniorski zespół GTS Phytopharm Klęka.

  • 21.02.2022

    Ciekawy sparing z Gedanią (2005)

    W czwartek 17 lutego popołudniu zespół Polonii Środa z rocznika 2005 udał się do Jarocina, gdzie zagrał sparing z zespołem Gedania Gdańsk z ligi wojewódzkiej z Pomorza. Rywal który na co dzień trenuje w SMS Gdańsk.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.