21.02.2022
Ciekawy sparing z Gedanią (2005)W czwartek 17 lutego popołudniu zespół Polonii Środa z rocznika 2005 udał się do Jarocina, gdzie zagrał sparing z zespołem Gedania Gdańsk z ligi wojewódzkiej z Pomorza. Rywal który na co dzień trenuje w SMS Gdańsk.
Pierwsza połowa pod wyraźną przewagą Gedanii. Rywale bardzo szybko reagowali na stratę i poprzez szybkie przeniesienie ciężaru gry realizowali sprawnie fazę atakowania. Nasz zespół przy tak wysokim pressingu starał się szybciej realizować podania tak aby z fazy obrony przejść do ataku. Choć przeciwnik często finalizował akcje to nasza defensywa z bramkarzem dobrze neutralizowała fazę końcową ataku. Niestety pod koniec połowy Gedania wychodzi na prowadzenie 1-0. W krótkiej przerwie przed drugą połową wymiana zdań z zawodnikami jak oni to widzą z perspektywy boiska. Druga połowa tak samo wysoki pressing Gedanii i nasza gra w defensywie z konstruowaniem szybkiego ataku. Z biegiem meczu opadliśmy z sił i spadła koncentracja co niestety przyczyniło się do straty jeszcze kilku bramek. Wynik meczu 7-0 oddaje w pełni przewagę i większe umiejętności Gedanii. Dzięki tej grze mogliśmy zobaczyć na co nas stać i poznać swoje słabości.
Zagraliśmy w składzie: O.Fornalkiewicz (GK), P.Lepczyński, A.Olejniczak, N.Rozin, M.Pacyna, W.Stratyński (C), M.Wawroski, K.Cielewicz, F.Hoffman, M.Łoniewski, J.Wawroski ( z rocznika 2006) oraz A.Kowalewski.
Najnowsze aktualności
-
10.07.2025
Terminarz Red Box 5. ligi 2025/2026 - runda jesienna
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Red Box 5. ligi, grupy II na sezon 2025/2026.
-
08.07.2025
Terminarz Betclic 3. ligi 2025/2026 - runda jesienna
Departament Rozgrywek Polskiego Związku Piłki Nożnej opublikował terminarz Betclic 3. ligi, grupy 2. na sezon 2025/2026.
-
06.07.2025
Sparingowa porażka z Unią
W pierwszym letnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku w Klęce zmierzyli się ze swoim ligowym rywalem Unią Swarzędz. Średzki zespół do tego spotkania przystąpił w mocno eksperymentalnym składzie. Maciej Rozmarynowski zabrał aż dziesięciu testowanych graczy którym przyglądał się pod kątem ewentualnej przydatności do zespołu.
-
03.07.2025
Wracamy do gry!
Już w SOBOTĘ 5 lipca seniorzy rozegrają swój pierwszy letni sparing w okresie przygotowawczym
-
03.07.2025
Hyl zostaje z nami!
Gracjan Hyl zostaje w Polonii Środa‼‼‼Urodzony w 2005 roku w Pile Gracjan Hyl zostaje w Polonii Środa Wielkopolska na kolejny sezon. Zawodnik związał się z naszym klubem roczną umową i będzie dalej reprezentował barwy średzkiego zespołu. -
03.07.2025
Freilich zawodnikiem Polonii Środa
Borys Freilich zawodnikiem Polonii Środa21-letni defensor ostatnio był zawodnikiem lokalnego ligowego rywala średzkiego zespołu - Unii Swarzędz. Wcześniej bronił barw pierwszoligowej Stali Stalowa Wola i przez ponad dekadę Pogoni Szczecin z którą został Mistrzem Polski do lat 19 w sezonie 2020/21 Z Polonią Środa Borys związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia na kolejny sezon. -
02.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: dziewczyny
Podsumowanie rundy wiosennej sezonu 2024/2025 drużyn żeńskich naszej akademii.
-
02.07.2025
Podsumowanie wiosny 2025: żak/skrzat (2016-2019)
Drużyny Polonii kategorii żak oraz skrzat w rundzie wiosennej rywalizowały przede wszystkim w rozgrywkach bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN, ale poza tym trenerzy zapewniali swoim podopiecznym regularne granie dzięki grom wewnętrznym oraz kontrolnym, a także biorąc udział w rozmaitych turniejach piłkarskich!