OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

07.04.2013

Z Fogo po raz drugi bezbramkowy remis

W swoim pierwszym w rundzie wiosennej meczu trzeciej ligi piłkarze Polonii Środa Wielkopolska zmierzyli się w Grodzisku Wielkopolskim z Fogo Luboń. Spotkanie zakończyło się podziałem punktów po bezbramkowym remisie.

Z powodu niesprzyjających warunków pogodowych spotkanie rozegrane zostało na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grodzisku. Był to jedyny rozegrany mecz 19. kolejki. Wszystkie pozostałe zostały odwołane przez Kujawsko-Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Początek meczu był wyrównany. W tym czasie najgroźniejszą sytuację stworzyli sobie średzianie. W drugiej minucie Michał Wawszczak dośrodkował piłkę w pole karne do Michała Stańczyka, który z powietrza trafił w przypadkowo nabiegającego obrońcę. Później coraz większą przewagę osiągali poloniści, którzy wykonywali kilka rzutów wolnych z okolic pola karnego. Po jednym z nich zza pola uderzał Paweł Przybyłek, ale wycelował prosto w bramkarza. W 22. minucie po kolejnym stałym fragmencie gry Dominik Mucha dośrodkował futbolówkę w pole karne, tam przejął ją Michał Wawszczak po czym mocno strzelił, jednak trafił wprost w Damiana Przepiórę, który stał na linii bramkowej. Cztery minuty później po rzucie rożnym średzianie przeprowadzili kontratak. Z piłką popędził Paweł Przybyłek podał ja do popularnego Gigsa, który został w polu karnym zablokowany. Podopieczni Czesława Owczarka nie rezygnowali z ataków i po dziesięciu minutach groźny strzał oddał Michał Stańczyk. Bramkarz z Lubonia końcami palców odbił piłkę, a tę później wybił obrońca. W końcówce pierwszej połowy śmielej zaatakowali lubonianie, jednak nie zagrozili bramce strzeżonej przez Pawła Besera. Okazję strzelecką stworzyli sobie natomiast średzianie, a dokładnie Mateusz Pluciński, który zza pola karnego przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ostatecznie po 45. minutach gry w Grodzisku był bezbramkowy remis.

Po przerwie obie drużyny pojawiły się w niezmienionych składach. Pierwsi sygnał do ataku dali goście oddając bardzo niecelne uderzenie. Poloniści odpowiedzieli na to w 53. minucie ładnym strzałem Mateusza Plucińskiego, który na róg sparował Sebastian Maćkowski. Następnie dwukrotnie niecelnie uderzał Jonasz Jeżewski, a strzał Szymon Izydorczyk złapał bez problemu Paweł Beser. W 66. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Plucińskiego z rzutu wolnego piłkę w polu karnym mocno uderzył Michał Wawszczak, jednak trafił tylko w golkipera. Po chwili swoich sił próbował Mieszko Pytalak, ale zabrakło mu celności. Kwadrans przed końcem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego przez Mateusza Plucińskiego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Radosław Barabasz i głową uderzył w poprzeczkę. Chwilę później mocno strzelał w ręce bramkarza Fogo Dominik Mucha. Nie minęła nawet minuta a groźnie kontrowali rywale, na szczęście Dawid Czerniejewicz nie trafił w bramkę. Szybko odpowiedzieli na to średzianie, ale Krystian Pawlak przeniósł piłkę głową nad poprzeczką. Przed końcem meczu wynik zmienić próbowali jeszcze Łukasz Przybyłek i Radosław Barabasz, jednak oboje nie znaleźli sposobu na pokonanie bramkarza.

W pierwszym wiosennym spotkaniu poloniści wywalczyli tylko jeden punkty. Tylko, bo to spotkanie powinno zakończyć się zwycięstwem naszej drużyny. Średzianie byli zespołem lepszym i częściej atakowali, stwarzając sobie wiele okazji do zdobycia bramki.

W najbliższą środę poloniści mają zaplanowany mecz 1/8 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego z Unią Swarzędz. Jak na razie nie wiadomo czy dojdzie do tego spotkania. Mimo ocieplenia, boiska nadal są grząskie. O tym czy średzianie zagrają w Swarzędzu poinformujemy niedługo na naszej stronie internetowej. Zagrożone na pewno nie jest sobotnie, wyjazdowe spotkanie Polonii z Nielbą Wągrowiec. Klub z Wągrowca na pewno dołoży wszelakich starań, aby przygotować boisko, a jeśli będzie to niemożliwe to mecz odbędzie się na sztuczne murawie.

Polonia Środa - Fogo Luboń 0:0

Polonia: 12. Paweł Beser, 3. Krzysztof Wolkiewicz, 5. Radosław Barabasz, 4. Dawid Lisek, 7. Paweł Przybyłek, 8. Łukasz Przybyłek, 23. Marcin Falgier, 11. Dominik Mucha, 17. Mateusz Pluciński, 77. Michał Stańczyk (60' 99. Krystian Pawlak), 10. Michał Wawszczak

rezerwa: 22. Robert Reszka, 15. Marek Matysiak, 99. Krystian Pawlak, 18. Łukasz Ratajczak, 9. Kamil Krajewski, 21. Piotr Leporowski 

Fogo: 12. Sebastian Maćkowski, 10. Jonasz Jeżewski (83' 7. Bartłomiej Śron), 16. Patryk Piotrkowski, 18. Damian Przepióra, 15. Mieszko Pytlak (69' 2. Krystian Anioła), 14. Przemysław Wyrwa, 20. Dawid Czerniejewicz, 21. Szymon Izydorczyk (61' 22. Filip Piskuła), 9. Robert Siejek (78' 17. Arkadiusz Miklosik), 3. Dariusz Imbiorowicz, 11. Łukasz Kubiak

rezerwa: 94. Patryk Guzikowski, 2. Krystian Anioła, 4. Michał Fertikowski, 17. Arkadiusz Miklosik, 6. Jakub Mikołajczyk, 7. Bartłomiej Śron, 22. Filip Piskuła

Sędzia: Bartłomiej Wiśniewski (Włocławek)

Żółte kartki: Ł. Przybyłek (Polonia) - Izydorczyk, Jeżewski (Fogo)

Najnowsze aktualności

  • 17.08.2012

    Pogoń Książ - Polonia II Środa, niedziela - 17:00

    W najbliższą niedzielę rozgrywki ligowe zainauguruje druga drużyna Polonii Środa Wielkopolska. Podopieczni Waldemara Grześkowiaka w swoim pierwszym meczu podejmą na wyjeździe Pogoń Książ Wielkopolski.

  • 17.08.2012

    Startuje poznańska klasa A

    Już w najbliższą sobotę zainaugurowane zostaną rozgrywki poznańskiej klasy A grupy I. W sezonie 2012/1013 do gry przystąpi wyjątkowo piętnaście zespołów w tym trzech beniaminków oraz jedna drużyna która jeszcze niedawno występowała na boiskach czwartoligowych. 

  • 17.08.2012

    Zapowiedź 3. kolejki III ligi

    W ostatnią sobotę startowała trzecia liga, a już w najbliższy weekend rozgrana zostanie trzecia kolejka rozgrywek. Nie zabraknie jak zawsze ciekawych spotkań.

  • 17.08.2012

    Galeria z meczu orlików przeciwko Victorii Warszawa

    Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z towarzyskiego meczu orlików Polonii Środa Wielkopolska z rocznika 2003 przeciwko Victorii Warszawa. Spotkanie zakończyło sie wysoką wygraną średzian 9:4.

  • 17.08.2012

    Nawet sześć tygodni przerwy Piotra Loby

    Od dwóch do sześciu tygodni będzie trwała przerwa Piotra Loby w treningach i meczach. Pomocnik średzkiej drużyny nabawił się kontuzji w ostatnim meczu przeciwko Polonii 1912 Leszno.

  • 17.08.2012

    Juniorzy młodsi rozgromili Kolejarza Łódź

    W środę 15 sierpnia zespół juniorów młodszych Polonii udał się na kolejny mecz sparingowy, tym razem do pobliskiego Błażejewka. Nasza drużyna rozegrała tam zawody z przebywającym na obozie przygotowawczym zespołem Kolejarza Łódź. Poloniści po momentami dobrej grze i paru błędach w defensywie rozgromili rywala 9:3, prowadząc do przerwy 4:1. 

  • 17.08.2012

    Polonia Środa - Pogoń Mogilno, niedziela - 15:00

    Już w niedzielę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają pierwszy mecz ligowy w sezonie 2012/2013 na własnym boisku. Nasza drużyna podejmować będzie beniaminka rozgrywek Pogoń Mogilno. 

  • 17.08.2012

    Terminarz juniorów młodszych

    Wielkopolski Związek Piłki Nożnej ustalił terminarz rozgrywek juniorów młodszych B1-B2 w których występować będą piłkarze Polonii Środa. Nasz zespół przydzielony został do grypy czwartej w której za rywali będzie miał dwie drużyny Adalbertusa Dalewo, Wartę Śrem, Phytopharm Klęka, Kotwicę Kórnik oraz Spartę Sklejka Orzechowo.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.