17.08.2012
Polonia Środa - Pogoń Mogilno, niedziela - 15:00Już w niedzielę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrają pierwszy mecz ligowy w sezonie 2012/2013 na własnym boisku. Nasza drużyna podejmować będzie beniaminka rozgrywek Pogoń Mogilno.
Pogoń w ubiegłym sezonie po dwóch latach gry w IV lidze wygrała rozgrywki grupy kujawsko-pomorskiej wyprzedzając na finiszu pięcioma punktami Unię Roszak Solec Kujawski. Szkoleniowcem zespołu z Mogilna jest Arkadiusz Glaza, który pracuje w Pogoni od lipca 2009 roku.
Pogoń podobnie jak Polonia nieudanie zainaugurowała sezon. Pierwszy mecz naszych rywali z Unią Solec Kujawski został przełożony, ale w drugiej kolejce pogoniści wysoko przegrali w Ostrovie z Ostrovią 1909 1:4. Jedynego gola dla mogilnian zdobył już w czwartej minucie Jarosław Plewa, ale to do przerwy prowadzili jednak ostrowianie po dwóch bramkach Macieja Stawińskiego. Ten sam zawodnik strzelił zwycięskiego gola w spotkaniu z naszą Polonią. Pozostałe dwa trafienia dla Ostrovii dorzucili w końcówce meczu Marek Szymanowski oraz Krzysztof Gościniak.
Polonia ma za sobą dwa mecze ligowe w których zdobyła zaledwie punkt. We wspominanym spotkaniu w Ostrowie o zwycięstwie przeciwników zadecydowała bramka już z drugiej minuty meczu. Dodatkowo Maciej Kononowicz nie wykorzystał rzutu karnego, gdyż jego strzał obronił bramkarz. W kolejnym meczu poloniści bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z Polonią 1912 Leszno. W tym spotkaniu, podobnie jak w pierwszym znakomitą okazję do zdobycia gola miał Maciej Kononowicz, ale trafił tylko w poprzeczkę. Przy strzale był jednak zahaczany przez obrońcę i gdyby sędzia lepiej się przypatrzył sytuacji to powinien podyktować jedenastkę dla średzin.
Mecz z Pogonią będzie pierwszym spotkaniem Polonii przed własną publicznością. Będzie to również domowy debiut trenera Mariana Kurowskiego.
Początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00. Zapraszamy.
Najnowsze aktualności
-
02.06.2025
Remisowy pojedynek rezerw
W kolejnym ligowym meczu drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska podejmował na własnym boisku Zjednoczonych Trzemeszno.
-
02.06.2025
Zwycięstwo z SMS-em Konin (2009)
Ciekawe widowisko stworzyli piłkarze Polonii 2009 oraz SMS-u Konin. Nasz zespół na stadionie CSiR wygrał 4:3 (2:2). Przed przerwą dwa gole dla Polonii strzelił Franciszek Błaszyk, a w drugiej części meczu bramkarza gości pokonali Michał Mężyński oraz Oliwier Rudkowski.
-
02.06.2025
Ze Stellą na piątkę z minusem (2008)
W domowym meczu 13. kolejki 1. ligi wojewódzkiej B1 zespół Polonii 2008 mimo bezbramkowego remisu do przerwy ostatecznie wygrał 5:1 ze Stellą Luboń. Trzy gole dla naszej drużyny strzelił Antoni Storozum, a po jednym trafieniu dołożyli Benjamin Wałuszko oraz Nikodem Bliskowski.
-
02.06.2025
Akademia: Raport ligowy (31.05/01.06.2025)
Dziesięć meczów rozegrały nasze zespoły od piątku do niedzieli, odnosząc w nich osiem zwycięstw i przegrywając tylko dwa razy. Kolejny raz wysoką dyspozycję potwierdzili nasi reprezentanci w ligach wojewódzkich w kategoriach jedenastoosobowych - Polonia 2008, Polonia 2009 oraz Polonia 2010. W niedzielę drugiej porażki w rundzie wiosennej doznała Polonia 2012, przegrywając 0:2 z SMS APR Ślesin, z kolei bardzo cenne zwycięstwo odniosła w 2. lidze wojewódzkiej Polonia 2013, która pokonała na wyjeździe 5:0 Polonię 1912 Leszno. To zwycięstwo pozwoliło wyprzedzić imienniczkę z Leszna w ligowej tabeli i objąć prowadzenie na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek.
-
01.06.2025
Zwycięstwo z Tornadem. Hat trick Karolaka
W sobotę trzeci zespół seniorski Polonii odniósł cenne wyjazdowe zwycięstwo na trudnym terenie. Zespół prowadzony przez Łukasza Kaczałkę wygrał 7:1 (4:1) z Tornadem Trzebaw i utrzymał drugie miejsce w ligowej tabeli z przewagą trzech punktów nad Orłami Komorniki. Trzy bramki dla Polonii strzelił urodzony w 2008 roku Wiktor Karolak, który tym meczem debiutował w rozgrywkach seniorskich, a po jednym golu dołożyli Serhii Pankratov, Jakub Szymczak, Kacper Cyka oraz Klaudiusz Cielewicz.
-
30.05.2025
Akademia: Zapowiedź (31.05/01.06.2025)
Rozgrywki w rundzie jesiennej wkraczają w decydującą fazę, a do rozegrania zostało już tylko kilka kolejek. W nadchodzący weekend rozegranych zostanie jedenaście meczów, w tym sześć spotkań lig wojewódzkich.
-
29.05.2025
Weekendowe transmisje PoloniaTV
W ten weekend pokażemy Wam DWA spotkania zespołów Polonii Środa na żywo na naszym kanale na You Tubie. Nasze transmisje zaczniemy w piątek spotkaniem Betclic III ligi w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Wdą Świecie, a zakończymy sobotnim spotkaniem V ligi w którym drugi zespół Polonii Środa podejmie Zjednoczonych Trzemeszno.
Wszystkie spotkania oczywiście z komentarzem.
Już teraz zapraszamy przed ekrany. Linki do spotkań znajdziecie tutaj -
29.05.2025
Młodzicy zagrali w Anchor Cup (2013)
Zespół Polonii 2013 II w miniony weekend udał się do Kołobrzegu, gdzie wziął udział w dwudniowym turnieju Anchor Cup 2025. Nasz zespół miał okazję rywalizować z zespołami z województw pomorskiego i zachodniopomorskiego. Poloniści, których wspierali niezawodni rodzice, zakończyli zawody na szóstym miejscu.