OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

18.09.2023

Wyszarpane zwycięstwo (2010)

W piątym meczu I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia odniosła czwarte już zwycięstwo. Tym razem po ciężkim boju nasz zespół wyrwał zwycięstwo w starciu z Sucharami Suchy Las. Mimo szybko strzelonej bramki przez Polonistów gospodarze zdołali wyjść na prowadzenie. W końcówce meczu jednak dzięki dwóm bramkom Sviatoslava Melnykova średzka drużyna wyszarpała cenne trzy punkty.

Od początku meczu było widać, że nie będzie to łatwy pojedynek. Małe i wąskie boisko powodowało, że rywal grał bardzo blisko nas, było dużo walki i momentami widowisko nie należało do najpiękniejszych. W 6. minucie meczu Maciej Jachnik popisał się długim podaniem na wolne pole do Filipa Maćkowiaka, a ten z zimną krwią wykorzystał okazję i otworzył wynik meczu. Mimo szybko strzelonej bramki nie udało nam się tworzyć kolejnych dogodnych okazji. Pierwsza połowa nie była najlepsza w naszym wykonaniu, często szukaliśmy długich podań, zamiast grać krótkimi podaniami. Brakowało również reakcji na stratę piłki, a jak już udało się ją odebrać to ponownie szybko ją traciliśmy. Efektem jednej z strat na 25. metrze przed naszą bramką był wyrównujący gol zdobyty przez gospodarzy w 17. minucie gry.

Po zmianie stron chcieliśmy przejąć kontrolę nad meczem, jednak nasz kolejny błąd tuż po rozpoczęciu drugiej połowy został wykorzystany i zrobiło się 2:1 dla Sucharów. Stracona bramka zadziałała na nasz zespół motywująco. Zaczęliśmy grać „ziemią” na maksymalnie 2-3 kontakty, co przełożyło się na tworzenie zagrożenia pod bramką rywala. Determinacja i konsekwentna gra w drugiej połowie przełożyła się na bramkę Sviatoslava Melnykova w 68. minucie po podaniu Nikodema Odwrota, a już trzy minuty później ten sam zawodnik wyprowadził nasz zespół na prowadzenie po pięknej asyście Dawida Ebelewicza. Wynik nie uległ już zmianie i wygraliśmy 3:2. Chłopakom należą się ogromne brawa po tym jak potrafili zagrać dwie odmienne połowy. W tym meczu pokazaliśmy charakter i determinację.

Polonia 2010: I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1
16 września 2023, godz. 13:30 - Suchy Las
Suchary Suchy Las 2:3 (1:1) Polonia Środa Wielkopolska
Szymon Mazurkiewicz 17, Maciej Schwartz 42 - Filip Maćkowiak 6, Sviatoslav Melnykov 68, 71

Polonia: 25. Patryk Krawczewski - 5. Fabian Nowaczyk, 6. Maciej Jachnik, 7. Antoni Zając, 8. Nikodem Odwrot, 9. Michał Lipiński, 10. Borys Kasprzak, 15. Sviatoslav Melnykov, 18. Aleksy Stratyński, 22. Franciszek Klaczyński, 23. Filip Maćkowiak. Grali także: 1. Wiktor Nossow - 11. Jan Marcinkowski, 12. Aleksander Niemczewski, 13. Dawid Ebelewicz, 16. Adam Nadobnik, 19. Bartosz Nowicki, 27. Jakub Przybylski, 31. Borys Buszewicz.
trenerzy: Łukasz Żegleń oraz Marcin Grabowski.


I liga wojewódzka C2 Proton - grupa 1 (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Warta Poznań 6 46:5 18
2. Polonia Środa Wlkp. 6 24:12 15
3. Lech Poznań 6 22:18 12
4. AP Reissa Poznań 6 19:8 9
5. KP Piła 6 16:23 7
6. UKS Śrem 6 13:35 6
7. Suchary Suchy Las 6 8:26 3
8. Nielba Wągrowiec 6 9:30 1

 

Najnowsze aktualności

  • 10.06.2022

    Bez punktów w Przodkowie

    W meczu 33 kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa udali się na Kaszuby do Przodkowa na spotkanie z tamtejszym GKS-em.

  • 09.06.2022

    Zwycięstwo przybliżyło do baraży (2008)

    W zaległym meczu 6. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wysoko pokonała Rawię Rawicz aż 7:0 (2:0). Bramki dla naszego zespołu strzelali Paweł Sarna - dwie, Aleksander Krause, Mikołaj Kowalski, Mikołaj Szymański, Wiktor Motyl oraz Jakub Michalak. Swój ostatni mecz rozegrał już KKS 1925 Kalisz, który pokonał Polonię 1912 Leszno. To oznacza, że jeśli Poloniści pokonają w sobotę GKS Grębanin to awansują do pierwszego etapu baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U15!

    Mecz z GKS-em Grębanin zostanie rozegrany w sobotę 11 czerwca o godzinie 12:00 na płycie głównej Stadionu CSiR.

  • 09.06.2022

    Młodziczki: 5 punktów w Racocie

    W ostatnim turnieju ligowym rozegranym w Racocie młodziczki Polonii Środa Wielkopolska wywalczyły pięć punktów. Nasze zawodniczki pokonały 2:0 PKS Racot, a także bezbramkowo remisowały z Medykiem Konin oraz Juna-Trans Stare Oborzyska.

  • 09.06.2022

    Akademia: Harmonogram meczów (11-12 czerwca)

    Powoli drużyny akademii KS Polonia Środa Wielkopolska zbliżają się ku końcowi rozgrywek ligowych. Dla kilku naszych zespołów najbliższe mecze będą bardzo istotne dla układu ligowej tabeli, zwłaszcza w ligach wojewódzkich. Bardzo ważne spotkanie mają przed sobą trampkarze (rocznik 2008), którzy walczą o zwycięstwo w rozgrywkach. W środę podopieczni Przemysława Otuszewskiego wygrali aż 7:0 z Rawią Rawicz, a w weekend ich rywalem będzie GKS Grębanin.

  • 08.06.2022

    W piątek do Przodkowa

    Stosunkowo mało czasu na świętowanie mają piłkarze Polonii Środa po wtorkowym zwycięstwie w Wielkopolskim Pucharze Polski. Bo już w piątek 10 czerwca nasz zespół czeka kolejne spotkanie. Tym razem będzie to mecz trzeciej ligi w którym poloniści zmierzą się z GKS Przodkowo a mecz odbędzie się na boisku rywali.

  • 08.06.2022

    Zagrali w turnieju Red Box (2015)

    W sobotę zespół skrzatów Polonii Środa Wlkp. 2015 brał udział w turniejowym graniu organizowanym przez Akademię Piłkarską RedBox na stadionie przy ul. Promienistej w Poznaniu. Gry sprawiły wszystkim wiele radości. Nasza drużyna mierzyła się z takimi zespołami jak Warta Poznań, PKS Racot, Lipno Stęszew, UKS Talent, czy Red Box Akademia Piłkarska.

  • 08.06.2022

    19. miejsce w Steel Cup 2022 (2013)

    Zespół żaków starszych rywalizował w weekend w międzynarodowym turnieju Steel Cup 2022 w Zakopanym. Wśród 36 bardzo silnych drużyn Poloniści zajęli dobre 19. miejsce. Nasi zawodnicy mieli okazję rywalizować z takimi markami jak NK Lokomotiva Zagrzeb, Stoke City FC, Barça Academy Warszawa, FK AS Trenčín, Jagiellonia Białystok czy Stal Rzeszów. Drugi zespół wziął udział w ligowym turnieju rozgrywanym w Kórniku.

  • 08.06.2022

    Turnieje ligowe w Kórniku i Śremie (2012)

    Sobotnie przedpołudnie Poloniści z rocznika 2012 spędzili aktywnie. O godzinie 9:00 młodzi piłkarze wzięli udział w turniejach orlików w Kórniku i Śremie, Podczas gier podopieczni trenerów Radosława Falgiera i Pawła Hoffmanna pokazali się z bardzo dobrej strony.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.