OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

10.06.2022

Bez punktów w Przodkowie

W meczu 33 kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa udali się na Kaszuby do Przodkowa na spotkanie z tamtejszym GKS-em.

Od samego początku spotkania lekką przewagę posiadał zespół gospodarzy. Poloniści jednak nie zamierzali się tylko bronić ale czekali na swoje okazje i starali się groźnie kontratakować. Jednak w pierwszej części spotkania zarówno jednemu jak i drugiemu zespołowi brakowało konkretów pod bramką przez co kibice zgormadzeni na stadionie w Przodkowie nie obejrzeli bramek.

Worek z golami rozwiązał się za to w drugiej połowie. Oba zespoły do tej części gry przystąpiły ze zmianami. I właśnie zmiennicy odegrali kluczowe role na początku tej drugiej części spotkania. W 51 minucie Robert Hirsch oszukał defensywę Polonii Środa i z bliska skierował piłkę do bramki Mateusza Janczara. Dziewięć minut później  gospodarze prowadzili już 2:0 a tym razem na listę strzelców wpisał się wprowadzony także po przerwie Łukasz Stasiak. Poloniści próbowali odgryźć się rywalowi ale ich akcje kończyły się na bloku defensywnym GKS-u. w 75 minucie dośrodkowanie z boku boiska Miłosza Waszczuka trafia na głowę Łukasza Stasiaka a ten pewnym strzałem głową pokonuje Mateusza Janczara. W samej końcówce spotkania po faulu w polu karnym jednego z obrońców Polonii Środa rywale egzekwowali rzut karny który na bramkę pewnie zamienił Krzysztof Iwanowski. Ostatecznie Polonia Środa przegrywa w Przodkowie z GKS-em 0:4 (0:0) i wraca do domu bez punktów.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Janczar – Maślanka, Matoszko (46` Cyka), Nowak, Kaźmierczak, Stelmaszyk (46` Pogonowski (52` Rubach)), Michalak K., Rosiak, Pinczak (46` Kaczmarek), Janoś (70` Szymczak), Milachowski.

GKS Przodkowo wystąpiło w składzie: Kamola – Tomczak, Iwanowski, Wilczyński, Waszczuk (85` Demianchuk), Dobek, Leszkiewicz (46` Hirsch), Szałecki (85` Flis), Sulewski, Zelenevych (76` Poręba), Skierka (46` Stasiak).

Żółte kartki: brak

Bramki: Hirsch (51`), Stasiak (62`, 75`), Iwanowski (84`)

Najnowsze aktualności

  • 15.12.2025

    Składy lig wojewódzkich w rundzie wiosennej 2025/2026 (akt. 04.02.2026)

    Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zaktualizowane w dniu 04.02.2026 składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategoriach junior, trampkarz oraz młodzik. Tym samym swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2009, Polonia 2010 I, Polonia 2010 II, Polonia 2011, Polonia 2012, Polonia 2013 oraz Polonia 2014.

    Najważniejsza informacja dla nas jest taka, iż w związku z wycofaniem Olimpii Koło w 1. lidze wojewódzkiej D1 utrzymała się Polonia 2013.

  • 02.02.2026

    Polonia obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski U-16!

    Polonia Środa Wielkopolska obroniła tytuł Halowych Mistrzyń Wielkopolski kobiet do lat 16! Podopieczne Elżbiety Nowicz oraz Weroniki Rychlewskiej w Koninie po niebywałych emocjach wywalczyły upragnione mistrzostwo! Polonistki najpierw bez straty gola wyszły z grupy, ale w fazie pucharowej emocje sięgały zenitu. W półfinale Polonia po rzutach karnych wygrała z Lechem II Poznań, a w finale nasz zespół pokonał Wartę Poznań... po rzutach karnych! Najlepszą bramkarką turnieju, podobnie jak rok temu, wybrana została Julia Brzęcka.

  • 02.02.2026

    Futsal: Polonia U-19 nie awansowała do turnieju finałowego (2008/2009)

    Polonia 2008/2009 nie awansowała do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-19 w futsalu. Nasz zespół w Łowiczu pokazał z dobrej strony w starciu z zawodnikami rocznika 2007, ale ostatecznie dwukrotnie przegrał - 1:2 z Eskadrą Warszawa i 3:4 z Pelikanem Łowicz.

  • 31.01.2026

    Lider czwartej ligi wysoko pokonany

    W drugim meczu towarzyskim rozgrywanym w sobotę 31 stycznia piłkarze Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu mierzyli się z liderem czwartej ligi Wielkopolskiej i lokalnym rywalem Kotwicą Kórnik.

  • 31.01.2026

    Remis w starciu z Victorią

    W kolejnym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu zmierzyli się z innym trzecioligowcem – Victorią Września. Jesienne starcie ligowe obu ekip dostarczyło kibicom wielu emocji i ci którzy mimo mroźnej aury wybrali się w sobotni poranek na boisko w Poznaniu liczyli na podobne w starciu sparingowym.

  • 24.01.2026

    Minimalna porażka z drugoligowcem

    W drugim zimowym meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa udali się do Kalisza na pojedynek z drugoligowym KKS-em. Tradycyjnie trener Maciej Rozmarynowski zabrał dwie jedenastki które zagrały po 45 minut. W ekipie Polonii Środa zabrakło kontuzjowanych Jonatana de Amo i Gracjana Hyla. Pojawił się za to wracający po urazie Szymon Sarbinowski.

  • 20.01.2026

    MMP U-17 w futsalu: Polonia poznała rywali i terminarz! (2009/2010)

    Polonia U-17 poznała rywali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu! Trzeci rok z rzędu nasz zespół będzie rywalizował z Rekordem Bielsko-Biała, który będzie gospodarzem turnieju, a także z Okocimskim KS Canpack Brzesko oraz AP Kowale/UG Gdańsk. Turniej zostanie rozegrany w dniach 6-8 lutego. Opublikowany został już także terminarz rozgrywek, który prezentujemy poniżej.

  • 19.01.2026

    HPP: Polonia nie awansowała do turnieju finałowego (2013)

    Zespół Polonii 2013 zakończył udział w tegorocznej edycji Halowego Pucharu Prezesa. Poloniści zakończyli zmagania w grupie mistrzowskiej na 3. miejscu za plecami APR Lampart Jarocin i Zjednoczonych Września, które uzyskały awans do turnieju finałowego.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.