21.06.2023
Występ Polonii w turnieju Sokolik Orlen Cup (2013)
W weekend zespół orlików młodszych (rocznik 2013) wziął udział w międzynarodowym turnieju piłkarski Sokolik Orlen Cup 2023 w Starym Sączu. Nasza drużyna uplasowała się na siedemnastym miejscu wśród 36 zespołów z całego świata, a zwycięzcą tegorocznej edycji został hiszpański RC Deportivo de La Coruña.
Zespół Polonii trafił do grupy C, w której mierzył się z rywalami z Polski, Łotwy, Chorwacji oraz Słowacji. Nasza drużyna wygrała trzy mecze i dwukrotnie przegrała, co wystarczyło do zajęcia trzeciego miejsca w grupie.
Wyniki Polonii w grupie C:
Polonia 7:0 Sandecja Nowy Sącz
Polonia 3:0 BFC Daugavpils
Polonia 1:3 NK Lokomotiva Zagrzeb
Polonia 5:1 Śląsk Wrocław
Polonia 0:4 ŠK Slovan Bratysława
Tabela grupy C:
1. NK Lokomotiva Zagrzeb (Chorwacja)
2. ŠK Slovan Bratysława (Słowacja)
3. Polonia Środa Wielkopolska
4. Śląsk Wrocław
5. BFC Daugavpils (Łotwa)
6. Sandecja Nowy Sącz
W drugiej fazie Poloniści rywalizowali o miejsca 13.-18. z rywalami z Polski, Węgier i Austrii. W tej fazie nasi zawodnicy odnieśli tylko jedno zwycięstwo i ostateczenie zajęli 17. miejsce,
Tabela grupy o miejsca 13.-18.:
13. MTK Budapeszt (Węgry)
14. SK Rapid Wiedeń (Austria)
15. FC Wrocław Academy
16. Drukarz Warszawa
17. Polonia Środa Wielkopolska
18. Resovia Rzeszów
Polonia: Sebastian Ciszewicz, Kacper Fiołka, Leon Jacków, Jakub Kanoniczak, Krystian Kasprzak, Gabriel Lipiński, Karol Maleszka, Brajan Ostański, Szymon Plewiński, Jakub Przybyłek, Damian Siwek, Paweł Szumski.
trener: Radosław Falgier.
Najnowsze aktualności
-
19.09.2009
Czas na Rakoniewice
Po zainkasowaniu 3 punktów w Trzemesznie, naszą pierwszą drużynę czeka kolejny IV- ligowy pojedynek. Tym razem rywalem średzkiej jedenastki będzie Sokół Rakoniewice.
-
07.09.2009
Czas na Sokół Rakoniewice
Po zainkasowaniu 3 punktów w Trzemesznie, naszą pierwszą drużynę czeka kolejny IV- ligowy pojedynek. Tym razem rywalem średzkiej jedenastki będzie Sokół Rakoniewice.
-
17.09.2009
Wielki zapał orlików
Już ponad miesiąc bawią się z piłką nasi najmłodsi piłkarze pod opieką trenera Waldka Grześkowiaka. Jak na razie młodzi adepci przejawiają ogromny zapał i zaangażowanie.
-
16.09.2009
Polonia w Szkole !!!
Już w czwartek w Szkole Podstawowej nr 2 w naszym mieście zagości średzka Polonia. W szkolnej sali gimnastycznej piłkarze Polonii przedstawią podstawowe ćwiczenia i zagrania, a także przeprowadzą konkursy dla najmłodszych.
-
16.09.2009
Wyraź swoją opinię !!!
Dzisiaj na naszej stronie www.polonia-sroda.pl ruszyła możliwość dodawania komentarzy pod artykułami. Zaloguj się i przedstaw swoje zdanie.
-
15.09.2009
Lokalne derby młodzików
Zespół prowadzony przez Jarosława Świątka w najbliższą sobotę podejmie na wyjeździe swoich rówieśników z Kórnika.






















































