OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

16.09.2009

Polonia w Szkole !!!

Już w czwartek w Szkole Podstawowej nr 2 w naszym mieście zagości średzka Polonia. W szkolnej sali gimnastycznej piłkarze Polonii przedstawią podstawowe ćwiczenia i zagrania, a także przeprowadzą konkursy dla najmłodszych. 

Podjęta akcja ma na celu promocje piłki nożnej wśród najmłodszych średzian- zachęcenie do trenowania w drużynach młodzieżowych Polonii Środa, a także przychodzenia na mecze ligowe. 

Klub chciałby przedstawić młodym uczniom zalety aktywnego spędzania czasu wolnego z Polonią- 9 drużyn zrzeszających ponad 200 zawodników, indywidualne podejście do młodych adeptów (1 trener- 1drużyna), a także nowoczesne centrum treningowe. 

Chcielibyśmy się także pochwalić awansem do wyższej ligi, a także coraz większą rzeszą kibiców zapewniających wspaniałą atmosferę na meczach w Środzie, jak i na wyjazdach. Jesteśmy przekonani, że nasze obiekty są bardzo dobrym miejscem do spędzania czasu wolnego całymi rodzinami, przy okazji dopingując średzką Polonie.

Akcja skierowana jest dla młodzieży z klas 1-3 i łączy się z otwarciem zespołu orlików, a niedługo także drużyny 6-7 latków. Po przyjściu latem ponad 60 chłopców chcących grać w naszych barwach, stwierdziliśmy, że uruchomienie kolejnej grupy młodzieżowej jest konieczne.

Młodzi ludzie mają również ogromny wpływ na to jak będą spędzać czas wolny wraz z rodzicami. Chcemy im dać kolejną allernatywe w postaci przychodzenia na mecze i kibicowania lokalnej drużynie.

Na zajęciach nasi zawodnicy- Marcin Duchała i Ariel Mrowiński- przedstawią chłopcom podstawowe zasady prowadzenia piłki, strzału na  bramkę i żonglerki. W międzyczasie zostaną rozegrane konkursy, a dla wszystkich prewidziane są gadżety Polonii wraz z zaproszeniami do dalszego trenowania i kibicowania Polonii.

Najnowsze aktualności

 • 28.03.2023

  Towarzysko z Orlikiem (2015)

  Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był okazją do sprawdzenia się w wyjazdowej rywalizacji z zawodnikami Orlika Miłosław. Mecze odbywały się na boisku typu orlik w Miłosławiu.

 • 28.03.2023

  Wygrana z Nielbą (2009)

  W rozegranym w sobotę meczu 2 kolejki Ligi Wojewódzkiej grupy 1, trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) wygrali 4:2 z zespołem Nielby Wągrowiec. Bramki dla Polonii strzelali: Stanisław Korzeniewski, Marcel Kuźniewski, Antoni Staszak i Miłosz Gauza.

 • 28.03.2023

  Osiem bramek Pogoni (2008)

  W czwartej kolejce CLJ U-15 Polonia Środa Wlkp. udała się do Szczecina na mecz z miejscową Pogonią. Po raz drugi w sezonie przyszło nam zagrać w doskonałych warunkach (sztuczna nawierzchnia pod balonem).

 • 28.03.2023

  Porażka juniorów w Poznaniu (2006)

  W sobotę 25 marca w ramach drugiej kolejki rozgrywek wiosennych poloniści w meczu wyjazdowym zmierzyli się z GES Sport Academy. Dla gospodarzy było to dopiero pierwsze spotkanie w tej rundzie, gdyż tydzień temu pauzowali. Poloniści natomiast przystępowali do tego meczu po wysokiej wygranej z GKS Trzcinica. Faworytem tego pojedynku byli zawodnicy z Poznania, ale nasz zespół odpowiednio zmotywowany postanowił wysoko ustawić poprzeczkę i mając swój plan na ten mecz  chciał zagrać odważnie i zdecydowanie.

 • 28.03.2023

  Porażka z Dopiewem

  W kolejnym meczu ligowym zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku GKS Dopiewo. Znów przegrywamy 1:2, choć z przebiegu spotkania mogliśmy liczyć na więcej. Szczególnie w pierwszej połowie meczu stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, po której wystarczyło dokładniej dograć piłkę w polu karnym lub oddać lepszy strzał. Świetnie rozgrywał piłkę Olek Kluczyński, przez którego przechodziło większość dogodnych do zdobycia goli okazji.

 • 27.03.2023

  Licheń Winter Cup (2010)

  W weekend zespół młodzika starszego Polonii Środa udał się do Lichenia na międzynarodowy turniej Licheń Winter Cup. Cały turniej był potrzebnym doświadczeniem świetną zabawą, a przede wszystkim nauką. Mimo braku kilku kluczowych zawodników spowodowanych chorobami i zgrupowaniem kadry Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej daliśmy radę!

 • 27.03.2023

  Orliki rozpoczęły zmagania (2014)

  W niedzielę 26.03.2023r. podopieczni trenera Radosława Piotrowskiego byli gospodarzem turnieju  ligowego w kategorii orlików młodszych Wielkopolskiego ZPN. Na boiska wybiegły zespoły: Polonii, Sparty  Sklejki Orzechowo, Orlika Miłosław oraz Warty Śrem. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym.  Podczas turnieju młodzi piłkarze Polonii zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, ambitnie walcząc o każdą  piłkę. Spotkania obfitowały w pojedynki 1x1, piękne bramki i ciekawe akcje.

 • 27.03.2023

  Minimalna porażka z Sucharami (2011)

  W minioną sobotę meczem z Sucharami Suchy Las rozgrywki ligowe zainaugurowali zawodnicy pierwszej drużyny rocznika 2011.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.