13.05.2014
Wysokie zwycięstwo orlików w ŚremieW trzeciej kolejce rozgrywek wiosennych zespół orlika młodszego Polonii wyjechał na kolejny mecz ligowy. Tym razem gospodarzem meczu był UKS Śrem.
Początek spotkania to jak zwykle bywa sprawdzanie się przez obie drużyny. Jednak Polonia pierwsza zagroziła bramce gospodarzy, kiedy to Robert Rubach trafił w poprzeczkę. Chwilę później nasz zespół wykonywał rzut rożny, a konkretnie Adam Krotofil podał do Jędrka Lammela, który w polu karnym był niepilnowany i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Tak, więc poloniści od 5 min prowadzili 0-1. Po tej bramce nasz zespół nie zwalniał tempa chcąc za wszelką cenę zdobyć kolejne bramki. Swoje szanse mieli ponownie Robert Rubach oraz Jędrek Lammel, ale bramkarz UKS stał na wysokości zadania. W 12min kolejny rzut różny przynosi bramkę dla Polonii. Ponownie w roli asystującego wystąpił Adam Krotofil, który wyłożył piłkę Dawidowi Będzińskiemu. Dawid uderzył mocno po ziemi i piłka przy krótkim słupku wpadła do siatki. Było 0-2 dla Polonii. Ten wynik nieco uspokoił naszych zawodników a UKS ruszył do ataku chcąc odrobić stratę dwóch bramek. Końcówka pierwszej połowy była troszkę nerwowa w wykonaniu polonistów, którzy zamiast utrzymać się przy piłce szybko wznawiali akcję, które kończyły się stratą piłki na połowie przeciwnika. W 20 min gospodarze przeprowadzili pierwsze groźne akcję na bramkę naszego zespołu na szczęście obrońcy zachowali zimną krew przerywając ataki. Jeszcze w 24min poloniści wyprowadzili szybką kontrę a konkretnie Jakub Szymczak na skrzydle wychodził na czystą pozycję i został nieprzepisowo zatrzymany przed polem karnym. Swoją dobrą sytuację na strzelenie bramki miał Nikodem Dymski, który próbował pokonać bramkarza Śremu ale ta sztuka się nie udała. Górą z tej akcji wyszedł zawodnik UKS. Wynikiem 0-2 dla Polonii zakończyła się pierwsza część spotkania.
Na drugą połowę poloniści wyszli mocno skoncentrowani. Ważny był początek drugiej połowy, na który uczulał trener, ponieważ UKS nie mając nic do stracenia mocno zaatakował nasz zespół. Ale poloniści przetrwali te groźne akcje i szybkimi kontrami pozbawili wszelkich złudzeń zawodników ze Śremu. Zanim nasz zespół rozpoczął strzelanie bramek przełomową akcję mieli gospodarze, kiedy to Dawid Boniecki uratował naszą drużynę wybijając piłkę z linii bramkowej. Tak akcja mogła mieć przełom w tym meczu. W 30min na 0-3 bramkę zdobył wprowadzony po przerwie Filip Kaczmarek. W 34min było już 04 a na listę strzelców wpisał się Robert Rubach. Zaledwie upłynęła minuta i było już po meczu, kiedy to Filip Kaczmarek zdobył bramkę nr 5 dla Polonii a na twarzach niektórych zawodników ze Śremu było widać już wątpliwości w końcowy sukces. A nasz zespół szedł za ciosem i w 37min pada kolejny gol kapitana Polonii- Roberta Rubacha na 0-6. Bardzo dobrze w tym dniu funkcjonowały skrzydła w naszej drużynie, czego efektem była kolejna bramka dla Polonii a strzelił ją dobrze zamykający akcję Mateusz Janiszewski. Było to pierwsze trafienie tego zawodnika dla Polonii Środa. W 39min gospodarze mieli chyba najlepszą sytuację na strzelenie bramki, gdy po strzale jednego z zawodników UKS-u piłka odbiła się od poprzeczki a następnie od linii bramkowej jeszcze próbowali zawodnicy ze Śremu dobić piłkę, ale nasz bramkarz wybronił ten strzał z bliskiej odległości. W drodze rewanżu poloniści też przeprowadzili taką sytuację w 49 min. Filip Kaczmarek dograł piłkę do Adama Krotofila, który strzałem z powietrza skierował piłkę do siatki ustalając wynik końcowy meczu na 0-8 dla Polonii. Udało się zachować w końcu naszej drużynie czyste konto, jeśli chodzi o bramki stracone co bardzo cieszy. Brawa dla naszych bramkarzy, obrońców i reszty zawodników za ambicję i wolę walki do końcowego gwizdka. Poloniści nie odpuszczali gospodarzom nawet na moment, czego efektem jest tak dobry wynik. Nareszcie padły bramki po stałych fragmentach gry co bardzo cieszy bo tego brakowało tym młodym zawodnikom. Widać tutaj wyciągnięte wnioski z innych spotkań ligowych.
Polonia zagrała w składzie:
S. Ciesielski, D. Budziński, D. Boniecki, R. Rubach, J. Lammel, S. Balcerzak, A. Krotofil, F. Łuczak, J. Bzowy, J. Szymczak, N. Dymski, M. Janiszewski, K. Kaźmierczak, F. Kaczmarek
Najnowsze aktualności
-
16.06.2014
Porażka juniorów w Wągrowcu
Ostatni mecz sezonu 2013/2014r juniorzy młodsi Polonii Środa Wlkp. rozegrali na wyjeździe w Wągrowcu z tamtejszą Nielbą.
-
16.06.2014
Remis trampkarzy z Lechem Poznań
We ubiegłym tygodniu trampkarze rozegrali zaległy mecz z Lechem Poznań. Pragnęli zrehabilitować się za porażkę w pierwszym meczu i tym samym zbliżyć się na odległość 2 punktów do liderującego w grupie Lecha.
-
13.06.2014
Weekendowe mecze Polonii
Poniżej przedstawiamy listę meczów jakie rozegrają w najbliższy weekend drużyny naszego klubu.
-
12.06.2014
Dwie porażki orlików straszych
W tym tygodniu młodzi poloniści z rocznika 2003 rozegrali dwa bardzo ważne ale jednocześnie bardzo trudne spotkania z rywalami z górnej półki ligi WZPN grupy mistrzowskiej.
-
11.06.2014
Rafał Ratajczak nadal Prezesem Klubu
W dniu dzisiejszym w Restauracji Turystczna u Moniki odbyło się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków KS Polonia Środa Wielkopolska. Wybrany został nowy Zarząd, którego Prezesem nadal będzie Rafał Ratajczak.
-
10.06.2014
Żaki wystąpiły w Milito Orlik Cup 2014
W dniu 08.06.2014r tuż po zwycięstwie w lidze żaki młodsze zostały zaproszone na silnie obsadzony turniej „ MILITO ORLIK CUP 2014 ” który organizowany był przez UKS „Orlik” Poznań a odbył się na obiektach szkoły podstawowej nr 64 w Poznaniu.
-
10.06.2014
Żaki młodsze mistrzami ligi
W sobotę 07.06.2014r drużyna żaków 2006 wzięła udział w ostatnim turnieju ligowym który odbył się na boisku w Baranowie a organizatorem był zespół Akademii Reissa Poznań. Oprócz gospodarza zagrały trzy drużyny: Polonia Środa, Błękitni Owińska, Canarinhos Skórzewo. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym” 2 połowy po 10 minut każda. Był to już czwarty turniej ligowy. Po trzech turniejach zawodnicy Polonii Środa byli liderami. Jadąc na ostatni turniej młodzi Poloniści chcieli wrócić z niego jako zwycięscy ligi turniejowej organizowanej przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej.
-
09.06.2014
Walne Zebranie już w środę
Już w najbliższą środę, 11 czerwca w Restauracji Turystyczna u Moniki odbędzie się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborczego naszego stowarzyszenia.























































