23.04.2013
Wysokie zwycięstwo orlików starszychW niedzielne popołudnie orlicy rozegrali swój kolejny mecz. Tym razem występowali w roli gospodarza zawodów; przeciwnikiem był zespół Kotwicy Kórnik.
Pierwsze minuty spotkania to bardzo wysoka skuteczność zawodników Polonii. Zaledwie po 5 minutach meczu Polonia prowadziła 3-0. Pierwszą bramkę w meczu zdobył F.Michalak po podaniu K.Lewicza. Kolejne dwie bramki zdobył J.Kiel, który wykorzystał dokładne podania F.Michalaka. Tak szybko objęte prowadzenie przez zespół Polonii nie gwarantowało zwycięstwa. Zespół z Kórnika nie zamierzał łatwo się poddać i ruszył do odrabiania strat. Na szczęście w bramce Polonii dobrze spisywał się D.Nyczak broniąc strzały przeciwników. W 14’ meczu kolejną bramkę zdobył F.Michalak – wynik 4-0 dla Polonii. Dwie minuty później było już 5-0 po szybkim kontrataku Polonii. Akcję prawą stroną boiska A.Białkowskiego i dokładne podanie po ziemi wzdłuż pola karnego zakończył celnym strzałem M.Bartkowiak. W 19’ spotkania swoją trzecią bramkę w meczu (a szóstą bramkę dla Polonii) zdobył F.Michalak - który wykorzystał dokładne podanie M.Gosciniaka. W 21’ meczu bramkę zdobył A.Białkowski po dwójkowej akcji z F.Michalakiem. Wynik 7-0 dla Polonii. Minutę później Kotwica zdobyła swoją pierwszą bramkę w meczu z rzutu wolnego. Wynik 7-1. Polonia odpowiedziała jeszcze trafieniami: A.Białkowskiego i M.Gościnaka. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wysokim prowadzeniem Polonii 9-1. Po zmianie stron Kotwica ruszyła do odrabiania strat. W efekcie szybko zdobyła kolejne dwie bramki. Wynik 9-3. W 38’ meczu na strzał z dystansu zdecydował się F.Michalak - lecz bramkarz Kotwicy nie dał się zaskoczyć, ale dobitka M.Malusiaka była już nie do obrony. Wynik meczu 10-3 dla Polonii. Kotwica odpowiedziała kolejnym trafieniem w 40’ meczu. Wynik spotkania 10-4. Nastepne minuty gry przyniosły kolejne bramki dla polonii. W 43’ spotkania bramkę po składnej akcji zespołu zdobył M.Gościniak. Minutę później kolejna bramkę zdobył A.Białkowski, a asystował M.Gosciniak. Mecz zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem Polonii 12-4. W przekroju całego meczu Polonia bezapelacyjnie prezentowała się lepiej; zagrała nie tylko bardzo skutecznie w ataku, ale i w obronie.Na pochwałę za dobre spotkanie zasłużył cały zespół.
Polonia wystąpiła w składzie: D.Nyczak, J.Kmieciak, A.Białkowski, M.Szafrański, J.Kiel, J.Grześkowiak, M.Gościniak, M.Bartkowiak, F.Michalak, G.Kozłowski, D.Maćkowiak, D.Mostowski, K.Lewicz, M.Malusiak.
Najnowsze aktualności
-
21.05.2024
Żacy grali w turniejach ligowych (2015)
Polonia 2015 w weekend wzięła udział w dwóch turniejach rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Grupa biała rywalizowała w Owińskach, natomiast grupa czerwona grała w Kórniku.
-
21.05.2024
Gra kontrolna z Jarotą (2014)
W sobotę na orliku przy ulicy Lipowej mecz sparingowy zagrał zespół orlików młodszych (rocznik 2014), który wykorzystując przerwę w turniejach ligowych zmierzył się z Jarotą Jarocin. Poloniści podzieleni zostali na dwie drużyny, a każdy zawodnik spędził równą liczbę minut na boisku.
-
21.05.2024
Orlicy grali z Miłosławiu (2013)
Zespół orlików E1 Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2013 II) rozegrał na boiskach trawiastych stadionu w Miłosławiu-Bugaju mecze w ramach turnieju rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Zawodnicy Polonii rywalizowali z Orlikiem Miłosław, Kotwicą Kórnik oraz UKS-em Śrem.
-
21.05.2024
Szóste miejsce w Pro Future Cup (2013)
Zespół orlików starszych Polonii Środa Wielkopolska w weekend wziął udział w turnieju Pro Future Cup w Grodzisku Mazowieckim. Po doskonałej sobocie, kiedy to Poloniści wygrali pięć z sześciu meczów, w niedzielę zespół rywalizował w Lidze Mistrzów. Wszystkie mecze były bardzo wyrównane, a Polonia zakończyła zawody na 6. miejscu, ale do zwycięzcy zabrakło tylko czterech punktów. W turnieju zagrało 28 drużyn.
-
21.05.2024
Porażka i remis z Medykiem (Juniorki)
Nie udał się wyjazd juniorek do Konina. Nasze zawodniczki przegrały z Medykiem II Konin 2:3 (0:0). Polonistki źle weszły w drugą połowę i w 66. minucie przegrywały 0:3, ale za sprawą bramek Martyny Nowaczyk zdołały zmniejszyć rozmiar przegranej. We wtorek odbył się mecz rewanżowy na boisku w Zielnikach, który zakończył się bezbramkowym remisem.
-
21.05.2024
Ważne spotkanie z Vinetą
W sobotę 25 maja piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Będzie to mecz 32. kolejki obecnego sezonu a rywalem naszego zespołu będzie Vineta Wolin. Dla obu ekip będzie to bardzo ważny mecz gdyż oba zespoły niebezpiecznie zbliżyły się do strefy spadkowej. Zwycięstwo pozwoli wygranej ekipie oddalić się od tej strefy i być już niemal pewnym utrzymania w trzeciej lidze na kolejny sezon.
-
20.05.2024
Porażka młodzików z liderem (2012)
W czwartek mecz II ligi okręgowej D2 rozegrał drugi zespół Polonii 2012. Podopieczni Kornela Ladrowskiego na wyjeździe z liderem rozgrywek Pogonią Książ Wielkopolski 0:3 (0:1).
-
20.05.2024
Jedenaście bramek z Obrą (2012)
Kolejne wysokie zwycięstwo odnieśli w weekend młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2012) w lidze wojewódzkiej. Nasz zespół wygrał 11:0 (5:0) na Stadionie Średzkim z Obrą 1912 Kościan. Aktualnie Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co prowadząca Polonia 1912 Leszno. Nasz zespół ma jednak do rozegrania zaległy mecz z trzecim w tabeli SMS AP Reissa Ślesin. To spotkanie zaplanowano na najbliższą środę.




























































