OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

28.03.2024

Wysoki remis trampkarzy (2010)

W środowy wieczór zespół trampkarzy Polonii II Środa Wielkopolska (rocznik 2010) na boisku CTP 1 podejmował Unię Swarzędz. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, było pełne bramek i zwrotów akcji. Poloniści trzy razy obejmowali prowadzenie, ale goście z każdym razem wyrównywali, by po przerwie prowadzić dwoma golami. Nasz zespół walczył jednak do końca i zdołał wyrównać, a mecz ostatecznie zakończył się wysokim remisem 5:5 (3:3).

Mecz przy ul. Sportowej rozpoczął się po myśli gospodarzy bo w 22. minucie spotkania Polonia objęła prowadzenie, a autorem bramki był Filip Maćkowiak (asystował Adam Poloszyk). Radość Polonistów jednak nie trwała długo, bo goście już w 25. minucie doprowadzili do remisu. Mecz od samego początku rozgrywany był w bardzo dobrym tempie. Pomimo tego, że gra głownie toczyła się w środkowej strefie boiska, to oba zespoły stwarzały sobie sytuacje do strzelenia kolejnej bramki. Ta sztuka udała się gospodarzom w 30. minucie po bramce Jakuba Przybylskiego (asystował Jakub Mikołajczak). Po raz kolejny Unia nie pozostała dłużna, doprowadzając do remisu w 35. minucie. Mecz mógł się podobać, bo obfitował w dużą liczbę bramek. Do przerwy obie ekipy trafiały do bramki jeszcze po jednym razie. Dla Polonii w 36. minucie trafił Jakub Przybylski (asystował Dawid Buczma), natomiast Unia Swarzędz wyrównała w samej końcówce I połowy.

Po zmianie stron, mecz stał się jeszcze bardziej otwarty. Niestety dwa koszmarne błędy defensywy gospodarzy kosztowały drużynę stratę dwóch bramek w 43. i 46. minucie spotkania. Końcówka meczu należała jednak do gospodarzy. Determinacja i konsekwencja drużyny Polonii sprawiła, że udalo się doprowadzić do remisu. Jedną bramkę dołożył po raz kolejny Jakub Przybylski po asyście Kamila Zenkera, a w 64. minucie do wyrównania doprowadził Sviatoslav Melnykov. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 5:5.

Polonia 2010 II: I liga okręgowa C2 - grupa 4
27 marca 2024, godz. 19:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia II Środa Wielkopolska 5:5 (3:3) Unia Swarzędz
Filip Maćkowiak 22, Jakub Przybylski 30, 36, 60, Sviatoslav Melnykov 64 - Michał Pluta 25, 35, 39, 43, 46

Polonia: 42. Krzysztof Stefański - 7. Jan Muszyński, 12. Aleksander Niemczewski, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 19. Bartosz Nowicki, 21. Dawid Buczma, 22. Filip Maćkowiak, 24. Stanisław Wieczorek, 26. Oskar Tkaczyk, 47. Kamil Zenker. Grali także: 1. WIktor Nossow - 3. Franciszek Leżała, 9. Damian Hypki, 13. Franciszek Kaczmarek, 15. Sviatoslav Melnykov, 20. Marcel Kaleta, 23. Franciszek Smoliński, 27. Jakub Przybylski, 99. Adam Kłopocki.
trener: Patryk Słomczyński.


I liga okręgowa C2 - grupa 4 (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Polonia Poznań 2 13:0 6
2. Kotwica Kórnik 2 9:2 6
3. Polonia Środa Wielkopolska 2 11:6 4
4. Mieszko Gniezno 2 5:3 3
5. Talent Poznań 2 4:5 3
6. Unia Swarzędz 2 5:9 1
7. Avia Kamionki 2 2:10 0
8. Lider Swarzędz 2 0:14 0

 

Najnowsze aktualności

  • 16.12.2022

    Kalendarze 2023

    Na 2023 rok nasz Klub wydał dwa rodzaje kalendarzy. Pierwszy z nich to dobrze znany kalendarz listowowany zawierający wszystkie zdjęcia grupowe zespołów Akademii Piłkarskiej Polonii Środa. Drugi z kolei to kalendarz spiralowany. I o tym kalendarzu chcemy Wam trochę opowiedzieć.

  • 14.12.2022

    Polonia 2010 I: Podsumowanie jesieni 2022

    Młodzicy starsi Polonii, rocznik 2010, pełną emocji rundę jesienną zakończyli na 1. miejscu w tabeli I ligi okręgowej, które oznacza awans zespołu do ligi wojewódzkiej! Do końca o awans walczyła także druga drużyna, ale ostatecznie zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu w II lidze okręgowej.

  • 14.12.2022

    Polonia 2009: Podsumowanie jesieni 2022

    Trampkarze młodsi Polonii (rocznik 2009), których od lipca prowadzi duet trenerów Miłosz Twardowski i Marcin Parus, jesienią wywalczyli dwa awanse! Pierwszy zespół z kompletem zwycięstw wygrał I ligę okręgową i wiosną zagra w lidze wojewódzkiej, natomiast druga drużyna awansowała do II ligi okręgowej.

    Poloniści w I lidze okręgowej wygrali wszystkie swoje mecze, tracąc w nich zaledwie osiem bramek. Najlepszym strzelcem był Kamil Jankowiak, zdobywca dwunastu bramek, natomiast najczęściej asystował Eryk Popis.

    Zespół rywalizujący w III lidze okręgowej zajął pierwsze miejsce w grupie pomimo dwóch porażek, a zespół w dziesięciu meczach strzelił aż 89 bramek. Najwięcej zdobył Jakub Janiszewski (21), a drugim strzelcem był podstawowy bramkarz pierwszej drużyny - Bartłomiej Wiczyński (12). Zdecydowanie najlepszym asystentem był Stanisław Solarski, który zaliczył aż 16 asyst.

  • 13.12.2022

    Polonia 2008: Podsumowanie jesieni 2022

    Historycznym osiągnięciem zakończyła się runda jesienna dla trampkarzy starszych (rocznik 2008), którzy po świetnym sezonie wywalczyli awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15, ani razu nie przegrywając w oficjalnych rozgrywakch! W I Lidze Wojewódzkich odnieśli dwanaście zwycięstw i dwukrotnie remisowali, a następnie wygrali trzy z czterech meczów barażowych, w jednym remisując.

    Podopieczni trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego dokonali rzeczy wielkiej i wiosną będą reprezentować nasz klub w rozgrywkach szczebla centralnego, a jej rywalami będą drużyny z Poznania (Lech, Warta), Szczecina (Pogoń, FASE), Gdańska (Lechia, Orlen) i Koszalina (Gwardia).

  • 13.12.2022

    Polonia 2006: Podsumowanie jesieni 2022

    Bardzo udaną rundę mają za sobą juniorzy młodsi Polonii (rocznik 2006/2007), którzy rywalizowali w grupie południowej I Ligi Wojewódzkiej B1. Podopieczni duetu trenerskiego Łukasz Kaczałka - Adrian Błaszak odnieśli dziesięć zwycięstw w czternastu spotkaniach i po emocjonującej końcówce zakończyli rozgrywki na szczycie ligowej tabeli!

    Najlepszym strzelcem drużyny był Kacper Manicki, zdobywca trzynastu goli. Po dwa trafienia mniej zaliczyli Jakub Wawroski oraz Szymon Rauhut. Wawroski, kapitan zespołu, był ponadto najczęściej asystującym graczem średzkiej ekipy.

    W nadchodzący weekend drużyna zakończy jesienne zajęcia treningowe udziałem w turnieju SBG Cup w Jarocinie.

  • 13.12.2022

    Towarzyskie granie w Śremie (2015)

    W sobotę zespół żaków młodszych (rocznik 2015) brał udział w grach kontrolnych z Wartą Śrem. Mecze odbywały się na zadaszonym orliku przy ulicy Zamenhofa w Śremie.

  • 12.12.2022

    Akademia: Liczbowe podsumowanie jesieni

    Rozpoczął się ostatni tydzień treningów naszej akademii przed przerwą świąteczną. Jest to idealny czas, aby podsumować mijającą już rundę jesienną. Rozpoczniemy od liczbowego podsumowania piłkarskiej jesieni, a w kolejnych dniach prezentować będziemy opisowe podsumowania poszczególnych roczników.

  • 12.12.2022

    Turniej Rehau Football w Śremie (2013)

    Druga grupa orlików młodszych zagrała w sobotę w turnieju Rehau Football na zadaszonym orliku w Śremie. W zawodach Poloniści współzawodniczyli z zespołami Lecha Poznań 2014, Warty Śrem (dwa zespoły), Kani Gostyń, Kotwicy Kórnik oraz Dąbroczanki Pępowo.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.