OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.12.2022

Polonia 2006: Podsumowanie jesieni 2022

Bardzo udaną rundę mają za sobą juniorzy młodsi Polonii (rocznik 2006/2007), którzy rywalizowali w grupie południowej I Ligi Wojewódzkiej B1. Podopieczni duetu trenerskiego Łukasz Kaczałka - Adrian Błaszak odnieśli dziesięć zwycięstw w czternastu spotkaniach i po emocjonującej końcówce zakończyli rozgrywki na szczycie ligowej tabeli!

Najlepszym strzelcem drużyny był Kacper Manicki, zdobywca trzynastu goli. Po dwa trafienia mniej zaliczyli Jakub Wawroski oraz Szymon Rauhut. Wawroski, kapitan zespołu, był ponadto najczęściej asystującym graczem średzkiej ekipy.

W nadchodzący weekend drużyna zakończy jesienne zajęcia treningowe udziałem w turnieju SBG Cup w Jarocinie.


Przygotowania do nowego sezonu 2022/23 zespół juniorów rozpoczął w drugiej połowie lipca, trenując cztery razy w tygodniu na klubowych obiektach. Był to odpowiedni czas, aby zintegrować grupę po tym, jak do zespołu dołączyło kilku nowych zawodników. W okresie przygotowawczym oprócz wielu jednostek treningowych juniorzy zagrali kilka ciekawych gier kontrolnych. Rywalami były m.in. Canarinhos Skórzewo, GES Academy Poznań czy Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Początek rozgrywek Ligi Wojewódzkiej przypadł na 15 sierpnia, a Poloniści zainaugurowali sezon meczem wyjazdowym z Akademią Piłkarską Nowe Skalmierzyce. W sumie zespół rozegrał jesienią czternaście spotkań o stawkę, w których odniósł dziesięć zwycięstw, trzy porażki i jeden remis. Zawodnicy Polonii łącznie zdobyli 31 punktów strzelając przy tym aż 73 bramki i tracąc 24.

Statystyki pokazują, że zdecydowanie lepiej Poloniści prezentowali się przed własną publicznością zdobywając więcej punktów i bramek niż w meczach wyjazdowych. Najlepszym strzelcem został Kacper Manicki, który zdobył 13 bramek, natomiast Jakub Wawroski i Szymon Rauhut zdobyli po 11 bramek - ta trójka zawodników stanowiła głównie o sile ataku drużyny, a kapitan zespołu Jakub Wawroski miał największą liczbę asyst przy trafieniach swoich kolegów.

Juniorzy wygrali swoją grupę po emocjonującej końcówce i na wiosnę będą chcieli powtórzyć ten wyczyn. Warto dodać, że najbardziej obiecujący zawodnicy zapraszani byli wielokrotnie na treningi do zespołu rezerw, gdzie mieli możliwość trenowania i posmakowania piłki seniorskiej, co wzbogaciło ich o kolejne doświadczenia.

Teraz zespół jest w okresie roztrenowania. W tym tygodniu Poloniści odbywają swoje ostatnie jednostki treningowe, a w weekend 16-18 grudnia zakończą granie w tym roku, występując na turnieju SBG Cup w Jarocinie, gdzie będą mogli rywalizować z rówieśnikami z różnych regionów Polski.


Wyniki meczów ligowych:

AP Nowe Skalmierzyce 1:6 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 13:3 Górnik Konin
Warta Kramsk 0:6 Polonia Środa Wielkopolska
SKP Słupca 0:3 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 5:2 Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski

Jarota Jarocin 2:2 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 6:0 KKS 1925 Kalisz
Polonia Środa Wielkopolska 6:2 AP Nowe Skalmierzyce

Górnik Konin 6:5 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 3:0 (wo) Warta Kramsk
Polonia Środa Wielkopolska 10:0 SKP Słupca

Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski 4:2 Polonia Środa Wielkopolska
Polonia Środa Wielkopolska 1:2 Jarota Jarocin

KKS 1925 Kalisz 2:5 Polonia Środa Wielkopolska


Tabela końcowa rozgrywek:

I liga wojewódzka B1 Proton - grupa II (2006)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Polonia Środa Wielkopolska 14 73:24 31
2. Jarota Jarocin 14 31:19 29
3. Ostrovia 1909 14 32:27 24
4. KKS 1925 Kalisz 14 36:29 22
5. Górnik Konin 14 39:47 19
6. AP Nowe Skalmierzyce 14 34:39 19
7. SKP Słupca 14 16:43 13
8. Warta Kramsk 14 18:51 6

Kadra Polonii (rocznik 2006/2007) w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023:

Bramkarze: Maciej Nabiałek, Jakub Sienkiewicz, Jakub Sikora.

Obrońcy: Igor Cichocki, Adrian Fiołka, Oskar Górski, Paweł Hładyszewski, Kuba Jankowski, Adrian Olejniczak, Mateusz Szulc, Aleksander Wyderkiewicz.

Pomocnicy: Krzysztof Bartkowiak, Krzysztof Biadała, Kacper Kruk, Jakub Łoda, Maksymilian Łoniewski, Kacper Manicki, Kamil Mielcarek, Oskar Pawlak, Jakub Płonka, Oskar Popis, Jeremi Zaganiaczyk.

Napastnicy: Michał Bańkowski, Szymon Rauhut, Jakub Wawroski.

Trenerzy: Łukasz Kaczałka, Adrian Błaszak.

Najnowsze aktualności

  • 06.10.2025

    Akademia: Raport ligowy (4/5.10.2025)

    Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 4/5 października 2025.

  • 05.10.2025

    Klasa A: Punkt po walce

    W meczu 8. kolejki wielkopolskiej klasy A zespół Polonii III Środa Wielkopolska zremisował na wyjeździe 3:3 (2:2) z rezerwami Mieszka Gniezno. Mecz dostarczył wielu emocji, bramek oraz kartek, a podział punktów wydaje się być w ogólnym rozrachunku sprawiedliwym rozstrzygnięciem, choć oba zespoły mogą też czuć niedosyt. Bramki dla Polonii strzelali Bartosz Kadrzyński z rzutu karnego podyktowanego po faulu na Mikołaju Szymański, Marcin Parus głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, a także Mateusz Fórmaniak - również po rzucie rożnym. Warto dodać, że debiut w piłce seniorskiej zanotowali urodzeni w 2010 roku bramkarz Jakub Napruszewski, a także obrońcy Mateusz Fórmaniak i Maciej Jachnik.

  • 03.10.2025

    Akademia: Zapowiedź (4/5.10.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 4/5 października 2025.

  • 02.10.2025

    Weekendowe transmisje PoloniaTV

    Zapraszamy Was na kolejne transmisje spotkań zespołów Polonii Środa które zrealizujemy w ten weekend. 
    Transmisje oczywiście z komentarzem Łukasza Szarzyńskiego.

  • 01.10.2025

    Pora na beniaminka z Wrześni

    Przed piłkarzami Polonii Środa kolejne spotkanie ligowe. Tym razem w meczu 11 kolejki podopieczni Macieja Rozmarynowskiego zmierzą się z Victorią Września. Zespół z Wrześni to beniaminek tegorocznych rozgrywek ligowych, a ostatni raz oba zespoły rywalizowały w lidze ze sobą prawie dziesięć lat temu.

  • 01.10.2025

    Zwycięstwo z Kormoranem (Dziewczyny)

    Zespół trampkarek rywalizujący w lidze wojewódzkiej juniorek B2 odniósł swoje pierwsze zwycięstwo. Podopieczne Agnieszki Rezler wygrały na własnym boisku 5:1 (3:0) z Kormoranem Święciechowa. Gole strzelały Amelia Markowska, Aleksandra Małecka - dwa, Hanna Kowalewska oraz Julia Moczyńska. W 3. lidze okręgowej młodzików D1 nasze dziewczyny przegrały 0:4 z Kotwicą II Kórnik, zaś młodziczki przegrały 1:13 z UKS APR Lampart Poznań, a gola zdobyła Zofia Kostyra.

  • 01.10.2025

    Młodzicy nie zapunktowali (2014)

    Ostatnie dni nie były udane dla zespołów rocznika 2014. Pierwsza drużyna rywalizująca w lidze wojewódzkiej najpierw po ciekawym meczu przegrała 2:4 (1:1) z APR Lampart Poznań, a dwa gole dla Polonii strzelił Karol Krawczewski. W środę natomiast Poloniści przegrali 2:8 (0:4) z Polonią 1912 Leszno w zaległym meczu. Bramki zdobyli Franciszek Czaja i Mikołaj Mielcarek. Drugi zespół w sobotę przegrał 3:6 (2:3) z Victorią Września.

  • 30.09.2025

    Przełamanie młodzików (2013)

    Zespół młodzików z rocznika 2013 rywalizujący w 1. lidze wojewódzkiej D1 przerwał złą passę meczów bez wygranej i na własnym boisku pokonał Polonię Golina 8:0 (3:0). Bramki na wagę cennych trzech punktów strzelali Krystian Kasprzak, Leon Jacków - dwie, Maksymilian Małecki, Jakub Przybyłek, Kacper Woźniak - dwie oraz Sebastian Ciszewicz. Druga drużyna przegrała na wyjeździe 1:7 z zespołem Lecha Poznań/Dominowo-Krzykosy.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.