OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

28.03.2024

Wysoki remis trampkarzy (2010)

W środowy wieczór zespół trampkarzy Polonii II Środa Wielkopolska (rocznik 2010) na boisku CTP 1 podejmował Unię Swarzędz. Spotkanie dostarczyło wielu emocji, było pełne bramek i zwrotów akcji. Poloniści trzy razy obejmowali prowadzenie, ale goście z każdym razem wyrównywali, by po przerwie prowadzić dwoma golami. Nasz zespół walczył jednak do końca i zdołał wyrównać, a mecz ostatecznie zakończył się wysokim remisem 5:5 (3:3).

Mecz przy ul. Sportowej rozpoczął się po myśli gospodarzy bo w 22. minucie spotkania Polonia objęła prowadzenie, a autorem bramki był Filip Maćkowiak (asystował Adam Poloszyk). Radość Polonistów jednak nie trwała długo, bo goście już w 25. minucie doprowadzili do remisu. Mecz od samego początku rozgrywany był w bardzo dobrym tempie. Pomimo tego, że gra głownie toczyła się w środkowej strefie boiska, to oba zespoły stwarzały sobie sytuacje do strzelenia kolejnej bramki. Ta sztuka udała się gospodarzom w 30. minucie po bramce Jakuba Przybylskiego (asystował Jakub Mikołajczak). Po raz kolejny Unia nie pozostała dłużna, doprowadzając do remisu w 35. minucie. Mecz mógł się podobać, bo obfitował w dużą liczbę bramek. Do przerwy obie ekipy trafiały do bramki jeszcze po jednym razie. Dla Polonii w 36. minucie trafił Jakub Przybylski (asystował Dawid Buczma), natomiast Unia Swarzędz wyrównała w samej końcówce I połowy.

Po zmianie stron, mecz stał się jeszcze bardziej otwarty. Niestety dwa koszmarne błędy defensywy gospodarzy kosztowały drużynę stratę dwóch bramek w 43. i 46. minucie spotkania. Końcówka meczu należała jednak do gospodarzy. Determinacja i konsekwencja drużyny Polonii sprawiła, że udalo się doprowadzić do remisu. Jedną bramkę dołożył po raz kolejny Jakub Przybylski po asyście Kamila Zenkera, a w 64. minucie do wyrównania doprowadził Sviatoslav Melnykov. Mecz zakończył się sprawiedliwym remisem 5:5.

Polonia 2010 II: I liga okręgowa C2 - grupa 4
27 marca 2024, godz. 19:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia II Środa Wielkopolska 5:5 (3:3) Unia Swarzędz
Filip Maćkowiak 22, Jakub Przybylski 30, 36, 60, Sviatoslav Melnykov 64 - Michał Pluta 25, 35, 39, 43, 46

Polonia: 42. Krzysztof Stefański - 7. Jan Muszyński, 12. Aleksander Niemczewski, 14. Jakub Mikołajczak, 17. Adam Poloszyk, 19. Bartosz Nowicki, 21. Dawid Buczma, 22. Filip Maćkowiak, 24. Stanisław Wieczorek, 26. Oskar Tkaczyk, 47. Kamil Zenker. Grali także: 1. WIktor Nossow - 3. Franciszek Leżała, 9. Damian Hypki, 13. Franciszek Kaczmarek, 15. Sviatoslav Melnykov, 20. Marcel Kaleta, 23. Franciszek Smoliński, 27. Jakub Przybylski, 99. Adam Kłopocki.
trener: Patryk Słomczyński.


I liga okręgowa C2 - grupa 4 (2010)
  Drużyna Mecze Bramki Pkt.
1. Polonia Poznań 2 13:0 6
2. Kotwica Kórnik 2 9:2 6
3. Polonia Środa Wielkopolska 2 11:6 4
4. Mieszko Gniezno 2 5:3 3
5. Talent Poznań 2 4:5 3
6. Unia Swarzędz 2 5:9 1
7. Avia Kamionki 2 2:10 0
8. Lider Swarzędz 2 0:14 0

 

Najnowsze aktualności

  • 20.12.2022

    Polonia 2012 I: Podsumowanie jesieni 2022

    Orlicy starsi z rocznika 2012 przez całą rundę co weekend rozgrwali mecze lub turnieje. Rywalizowali między innymi w turniejach ligowych Wielkopolskiego ZPN, meczach kontrolnych oraz ogólnopolskich turniejach piłkarskich, między innymi we Wrocławiu i Nowej Rudzie.

    W międzyczasie, poza wspólnie spędzonym czasem na boisku, zespół miał okazję na spotkania integracyjne m.in. wyjazd na piłkarskie Derby Poznania i do parku trampolin Jump.

  • 20.12.2022

    Gra żaków z rodzicami (2015)

    W sobotę żacy młodsi (rocznik 2015) rzucili piłkarskie wyzwanie swoim rodzicom. Mecz Rodzice vs Dzieci odbył się w hali przy ul. Lipowej. Podczas gry padło wiele pięknych bramek, które były poprzedzone bardzo ciekawymi akcjami z jednej jak i z drugiej strony. Młodzi Poloniści byli bardzo zmotywowani, aby udowodnić rodzicom, że odziedziczyli po nich swój piłkarski talent. Z racji wysokiej frekwencji, mecze odbywały się w dwóch turach. Po zmaganiach na boisku rodzice zorganizowali pomeczowy posiłek i napoje.

  • 20.12.2022

    Polonia Dziewczęta: Podsumowanie jesieni 2022

    Dwie drużyny dziewcząt reprezentowały Polonię Środa Wielkopolska w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w rundzie jesiennej. Udział w ligach brały juniorki (rocznik 2008) oraz młodziczki (rocznik 2010) prowadzone przez Kamila Kudłę oraz Karolinę Puzdrakiewicz.

    Juniorki zakończyły rywalizację na czwartym miejscu wśród czterech drużyn, ale warto zauważyć, iż w Polonii graly głównie zawodniczki urodzone w 2010 roku.

    Młodziczki wygrały swoją grupę ligową, wyprzedzając zespół Medyka Konin, natomiast finały wojewódzkie zakończyły na trzecim miejscu - za Wartą Poznań i AZS UAM Poznań.

  • 20.12.2022

    Polonia 2011: Podsumowanie jesieni 2022

    Przez spore zmiany personalne, zarówno w sztabie trenerskim, jak też wśród zawodników, był to niezwykle trudny sezon dla młodzików młodszych (rocznik 2011). Zespół, który latem opuściło ośmiu zawodników, rywalizował w lidze wojewódzkiej oraz I lidze okręgowej.

    Ostatecznie obu drużynom nie udało się utrzymać w rozgrywkach, ale z każdym meczem było widać postęp wśród zawodników, co napawa dużym optymizmem przed rundą wiosenną. Młodzicy wiosną będą rywalizować I lidze okręgowej oraz II lidze okręgowej.

  • 20.12.2022

    Polonia 2010 II: Podsumowanie jesieni 2022

    Druga grupa młodzików starszych jesienią rywalizowała w III lidze okręgowej. Podopieczni trenerów Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego zakończyli zmagania na trzecim miejscu w tabeli. Nasz zespół grał bardzo nierówno, ale warto zauważyć, iż potrafił wyrwać punkty każdej drużynie, remisując między innymi z niepokonaną Victorią Września.

  • 19.12.2022

    2. miejsce w SBG Cup (2006)

    Juniorzy młodsi Polonii Środa Wielkopolska w weekend wzięli udział w turnieju piłkarskim SBG Cup w Jarocinie. Nasz zespół zakończył trzydniowe zawody na drugim miejscu, w finale ulegając 1:2 Poznańskiej Trzynastce. Najlepszym bramkarzem turnieju został wybrany Polonista - Jakub Sienkiewicz.

  • 19.12.2022

    Gry wewnętrzna orlików (2012/2013)

    W sobotę i niedzielę na orliku przy ulicy Lipowej gry wewnętrzne rozegrały drużyny orlików Polonii, roczniki 2012 oraz 2013. Chłopcom nie straszna była mroźna pogoda, a podczas gier wykazali się dużym zaangażowaniem.

  • 19.12.2022

    Wygrany sparing z Gromem (2010)

    Wczoraj ostatnią grą kontrolną w roku 2022 rozegrała drużyna młodzików starszych prowadzona przez trenerów Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego. Na boisku w Topoli Poloniści pokonali Grom Plewiska 4:2.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.