OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

20.12.2022

Polonia 2012 I: Podsumowanie jesieni 2022

Orlicy starsi z rocznika 2012 przez całą rundę co weekend rozgrwali mecze lub turnieje. Rywalizowali między innymi w turniejach ligowych Wielkopolskiego ZPN, meczach kontrolnych oraz ogólnopolskich turniejach piłkarskich, między innymi we Wrocławiu i Nowej Rudzie.

W międzyczasie, poza wspólnie spędzonym czasem na boisku, zespół miał okazję na spotkania integracyjne m.in. wyjazd na piłkarskie Derby Poznania i do parku trampolin Jump.


Zawodnicy przez całą rundę jesienną pracowali nad rozumieniem gry oraz doskonalili indywidualne i grupowe umiejętności, głównie w fazie atakowania. Z treningu na trening, z meczu na mecz, z miesiąca na miesiąc było widać progres w rozwoju zawodników. Trenerzy mocno kładki nacisk na to, aby tworzyć środowisko treningowe pod kątem założeń meczowych, trzymając się zasady "gramy tak jak trenujemy, trenujemy tak jak chcemy grać".

Przez całą rundę co weekend rozgrywaliśmy wymagające turnieje Wielkopolskiego ZPN, mecze kontrolne oraz odbyliśmy dalsze wyjazdy na rywalizację m.in. do Wrocławia czy Nowej Rudy. W rozgrywkach ligowych Poloniści rywalizowali z Lechem Poznań, Wartą Poznań, SMS AP Reissa Ślesin oraz Krajną Wyrzysk. W międzyczasie poza wspólnie spędzonym czasem na boisku mieliśmy okazję na spotkania integracyjne m.in. wyjazd na Derby Poznania: Warta - Lech oraz do parku trampolin Jump.

Na potwierdzenie dobrze wykonanej pracy można śmiało przedstawić fakty, że aż czterech zawodników naszego zespołu znajduje się w kadrze regionu: Daniel Burak, Piotr Nowaczyk, Oskar Limański oraz Witold Chojnacki. Oprócz tego część zawodników w każdym tygodniu uczęszczało na dodatkową jednostkę treninową (czwarty trening) i w weekendy dodatkowo jako drugi mecz do rocznika 2011 w lidze wojewódzkiej. Byli to także oprócz wymienionych wyżej Tymoteusz Włodarczak, Franciszek Ratajczak i Bartłomiej Krajewski.

Bartosz Bejma, trener: "Dla trenerów największym sukcesem jest ciągły rozwój zawodników oraz przyjemność patrzenia na coraz lepsze, składne, przemyślane akcje wszystkich zawodników. Największą radością dla trenerów są sytuacje, gdy ręce same zbierają się do oklasków, widząc jak chłopacy potrafią grać w piłkę i rozwiązywać sytuacje na boisku. Widać wśród zawodników kolektyw i coraz większą jakość, na czym nam bardzo zależy."


Kadra Polonii (rocznik 2012 II) w rundzie jesiennej sezonu 2022/2023:

Zawodnicy: Marcin Bartkowiak, Marcin Buczak, Daniel Burak, Witold Chojnacki, Bartosz Furmański, Jędrzej Gucze, Nikola Jeziorska, Bartłomiej Kaźmierczak, Bartłomiej Krajewski, Kewin Kroll, Oskar Limański, Dominik Łakomy, Patryk Majchrzak, Piotr Nowaczyk, Adam Przybylski, Franciszek Ratajczak, Antoni Skowroński, Maciej Stachowiak, Adam Walczak, Tymoteusz Włodarczak.

Trenerzy: Bartosz Bejma, Miłosz Chojnacki (od listopada), Kornel Ladrowski (do listopada).

Najnowsze aktualności

 • 28.03.2023

  Towarzysko z Orlikiem (2015)

  Ubiegły weekend dla żaków urodzonych w roku 2015 był okazją do sprawdzenia się w wyjazdowej rywalizacji z zawodnikami Orlika Miłosław. Mecze odbywały się na boisku typu orlik w Miłosławiu.

 • 28.03.2023

  Wygrana z Nielbą (2009)

  W rozegranym w sobotę meczu 2 kolejki Ligi Wojewódzkiej grupy 1, trampkarze młodsi Polonii Środa Wielkopolska (rocznik 2009) wygrali 4:2 z zespołem Nielby Wągrowiec. Bramki dla Polonii strzelali: Stanisław Korzeniewski, Marcel Kuźniewski, Antoni Staszak i Miłosz Gauza.

 • 28.03.2023

  Osiem bramek Pogoni (2008)

  W czwartej kolejce CLJ U-15 Polonia Środa Wlkp. udała się do Szczecina na mecz z miejscową Pogonią. Po raz drugi w sezonie przyszło nam zagrać w doskonałych warunkach (sztuczna nawierzchnia pod balonem).

 • 28.03.2023

  Porażka juniorów w Poznaniu (2006)

  W sobotę 25 marca w ramach drugiej kolejki rozgrywek wiosennych poloniści w meczu wyjazdowym zmierzyli się z GES Sport Academy. Dla gospodarzy było to dopiero pierwsze spotkanie w tej rundzie, gdyż tydzień temu pauzowali. Poloniści natomiast przystępowali do tego meczu po wysokiej wygranej z GKS Trzcinica. Faworytem tego pojedynku byli zawodnicy z Poznania, ale nasz zespół odpowiednio zmotywowany postanowił wysoko ustawić poprzeczkę i mając swój plan na ten mecz  chciał zagrać odważnie i zdecydowanie.

 • 28.03.2023

  Porażka z Dopiewem

  W kolejnym meczu ligowym zespół rezerw Polonii Środa podejmował na własnym boisku GKS Dopiewo. Znów przegrywamy 1:2, choć z przebiegu spotkania mogliśmy liczyć na więcej. Szczególnie w pierwszej połowie meczu stworzyliśmy sobie sporo sytuacji, po której wystarczyło dokładniej dograć piłkę w polu karnym lub oddać lepszy strzał. Świetnie rozgrywał piłkę Olek Kluczyński, przez którego przechodziło większość dogodnych do zdobycia goli okazji.

 • 27.03.2023

  Licheń Winter Cup (2010)

  W weekend zespół młodzika starszego Polonii Środa udał się do Lichenia na międzynarodowy turniej Licheń Winter Cup. Cały turniej był potrzebnym doświadczeniem świetną zabawą, a przede wszystkim nauką. Mimo braku kilku kluczowych zawodników spowodowanych chorobami i zgrupowaniem kadry Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej daliśmy radę!

 • 27.03.2023

  Orliki rozpoczęły zmagania (2014)

  W niedzielę 26.03.2023r. podopieczni trenera Radosława Piotrowskiego byli gospodarzem turnieju  ligowego w kategorii orlików młodszych Wielkopolskiego ZPN. Na boiska wybiegły zespoły: Polonii, Sparty  Sklejki Orzechowo, Orlika Miłosław oraz Warty Śrem. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym.  Podczas turnieju młodzi piłkarze Polonii zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, ambitnie walcząc o każdą  piłkę. Spotkania obfitowały w pojedynki 1x1, piękne bramki i ciekawe akcje.

 • 27.03.2023

  Minimalna porażka z Sucharami (2011)

  W minioną sobotę meczem z Sucharami Suchy Las rozgrywki ligowe zainaugurowali zawodnicy pierwszej drużyny rocznika 2011.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.