OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

10.05.2021

Wysoka wygrana z Unią Swarzędz (2006)

W sobotę 8 maja na płycie głównej Stadionu Średzkiego poloniści z rocznika 2006 występujący na co dzień w lidze wojewódzkiej zagrali kolejny mecz o ligowe punkty. Przeciwnikiem naszego zespołu była Unia Swarzędz.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, zarówno poloniści jak i przyjezdni nie mogli utrzymać się dłużej przy piłce przez co było widać trochę chaosu w grze. Dopiero po 15 minutach gry prowadzenie naszej drużynie dał Kamil Mielcarek, który wykorzystał błąd defensywy rywali i było 1-0. Po tej bramce poloniści dostali wiatru w żagle i podążając za ciosem zdobyli kolejne trafienia miedzy innymi po rzucie rożnym do bramki Unii trafił Jakub Płonka (na 2-0) oraz dwa trafienia po dobrym wykończeniu akcji zaliczył Jakub Wawroski. W 30 minucie poważnej kontuzji doznał Kacper Kruk, który ostatecznie opuścił boisko i karetką został odwieziony do szpitala. Ta sytuacja podziałała na zespół mobilizująco i jeszcze przed przerwą bramkę na 5-0 zdobył Kacper Manicki. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Stroną dominującą był zespół Polonii, który grał konsekwentnie w ataku, natomiast goście też próbowali na różne sposoby zagrozić bramce Jakuba Korcza, ale nie mieli sposobu na złamanie bloku defensywnego naszego zespołu. W drugiej połowie poloniści dołożyli jeszcze cztery trafienia autorstwa Jakuba Płonki, który ponownie zdobył dwie bramki po rzucie rożnym oraz Jakuba Wawroskiego i Aleksandra Wyderkiewicza  dla, którego było to pierwsze trafienie w barwach Polonii po dołączeniu do drużyny. Ostatecznie poloniści zasłużenie  pokonali zespół ze Swarzędza wynikiem 9-0.

Polonia Środa: J. Korcz – J. Wójkiewicz, J. Płonka, O. Górski, P. Hładyszewski, O. Oboda, K. Kruk, K. Mielcarek, K. Manicki, O. Banaszak, J. Wawroski – D. Kaczmarek, J. Zaganiaczyk, J. Łoda, S. Debowski, M. Wiatr, K. Bartkowiak, A. Wyderkiewicz.

Najnowsze aktualności

  • 27.12.2024

    Szczęśliwego Nowego Roku

    Szanowni Kibice,

    Wraz z nadchodzącym rokiem, chcemy podziękować Wam za Wasze nieustanne wsparcie i oddanie, które dajecie naszej drużynie. Rok 2024 był dla nas wyjątkowy pod względem sportowych wyzwań i osiągnięć, ale również pod względem naszej wspólnej pasji do piłki nożnej, która łączy nas wszystkich.

     

  • 22.12.2024

    Futsal: Awans Polonii U-17 do III fazy eliminacji (2008/2009)

    Po niezwykle emocjonującym turnieju rozgrywanym w hali widowiskowo-sportowej w Zaniemyślu nasz zespół wywalczył sobie awans do III fazy eliminacji wygrywając rywalizację w grupie 6.! Poloniści rozpoczęli od zwycięstwa 3:2 z Górnikiem Polkowice, następnie po zaciętym spotkaniu zremisowali 3:3 z Polonią 1912 Leszno. W trzecim meczu emocji także nie brakowało, bo Polonia przegrywała już 1:3 z Red Dragons Pniewy, ale w pięknym stylu odwróciła wynik i wygrała 4:3. W ostatnim meczu zespół Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego wygrał aż 10:0 z Mundialem Żary, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło na zajecie pierwszego miejsca w tabeli!

  • 23.12.2024

    Wesołych Świąt

    Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcemy złożyć wszystkim naszym zawodniczkom, zawodnikom, trenerom, pracownikom, kibicom oraz partnerom najserdeczniejsze życzenia. Niech te wyjątkowe dni przyniosą Wam spokój, radość i chwilę wytchnienia w gronie najbliższych.

  • 22.12.2024

    Piąte miejsce trenerów w Juna Cup

    Trenerzy naszej akademii w sobotę wzięli udział w turnieju halowym Juna Cup rozgrywanym w Starych Oborzyskach. Nasz zespół zajął trzecie miejsce w grupie, a następnie wygrał oba mecze w rywalizacji o miejsca 5-8. W ciągu turnieju nasi trenerzy przegrali tylko jeden mecz, trzy razy wygrali i raz zremisowali.

  • 20.12.2024

    Polonia ze Złotym Certyfikatem PZPN na rok 2025!

    Mamy przyjemność poinformować, iż Akademia Piłkarska Polonii Środa Wielkopolska otrzymała Złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej na 2025!

  • 18.12.2024

    Składy lig wojewódzkich D w rundzie wiosennej 2024/2025

    Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategorii młodzik. Swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2012 oraz Polonia 2013.

  • 17.12.2024

    Gra wewnętrzna młodzików (2012/2013)

    W sobotę zespoły Polonii 2012 II oraz 2013 II rozegrały wspólną grę wewnętrzną na boisku hokejowym. Zawodnicy spędzili aktywne 90 minut na wspólnej rywalizacji.

  • 17.12.2024

    Turniejowy debiut dziewcząt (Orliczki)

    W niedzielę w swoim pierwszym turnieju udział wzięły dziewczynki z rocznika 2014/2015. Turniej Olimpic Winter Cup II odbył się bez prowadzenia klasyfikacji. Dziewczynom udało się wygrać kilka meczów. Nasza drużyna zebrała niezbędne do rozwoju doświadczenie. Warto dodać, że w drużynie turnieju znalazła się Zosia Kostyra.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.