OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

06.04.2017

Wysoka wygrana w Lwówku (2007)

Pierwsze spotkanie o punkty po fazie przygotowań to zawsze wielki znak zapytania. I choć sparingi pokazały, że w drużynie jest duży potencjał, chyba nikt nie spodziewał się takiego lania, jakie Polonia sprawiła gospodarzom w Lwówku.

Od pierwszych minut, do ostatniego gwizdka przewaga naszego zespołu nie podlegała dyskusji. Wysokim pressingiem uniemożliwialiśmy przeciwnikom wyprowadzanie piłki od bramki, a sami mądrą grą zespołową przedostawaliśmy się momentalnie pod pole karne przeciwnika. Strzelanie bardzo szybko rozpoczął nasz etatowy snajper Oskar Popis, który po świetnej akcji zdobył pierwszą bramkę dla naszego zespołu. Parę minut później było już 4-0. Tym razem do siatki rywali trafili Borys Markiewicz, Adrian Fiołka i Marcin Skrobich. Po tych bramkach w naszych szeregach nastąpiło niepotrzebne rozluźnienie, które sprawiło, iż gospodarze zdołali w małym odstępie czasu zdobyć pierwszą bramkę. Jednak bramka ta podziałała na nasz zespół jak płachta na byka. I już w następnej akcji tego meczu kolejną bramkę dla naszej drużyny zdobył Marcin Skrobich. I gdy wydawało się, że kolejne gole naszych piłkarzy to tylko kwestia czasu, drugą bramkę zdobyła drużyna gospodarzy. Jednak ostateczne słowo przed przerwą należało do naszego zespołu. Po składnej akcji całego zespołu na listę strzelców wpisuje się ponownie Marcin Skrobich. Ten sam zawodnik na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy, ładnym strzałem zza pola karnego podwyższył wynik tego spotkania.

Druga połowa po raz kolejny pokazała, że w piłce nożnej istotą jest gra zespołowa.  Nasz zespół w tej części meczu pod każdym względem przewyższał gospodarzy. Doskonała gra w defensywie jak i w ofensywie sprawiła, że Polonia do siedmiu bramek z pierwszej połowy dołożyła w tej odsłonie spotkania jeszcze dziesięć. Większość tych bramek została zdobyta po wzorowo wykonanych akcjach całego zespołu, a także po błędach w defensywie gospodarzy. W tym fragmencie gry na listę strzelców wpisali się; trzykrotnie Oskar Popis i Tomasz Trójnara, dwukrotnie Borys Markiewicz, a po jednym golu dołożyli Marcin Skrobich i Jakub Wujek. Jednak bramka strzelona z rzutu wolnego przez Jakuba Wujka była w tym spotkaniu wisienką na torcie. Wynik, a także strzelcy bramek w tym meczu to sprawa drugorzędna. Najważniejsze w tym meczu było to, że nasza drużyna tworzyła doskonały kolektyw, który w przyszłości może przynieś rewelacyjny wynik.

Polonia wystąpiła w następującym składzie: Oskar Pawlak(br), Jakub Wujek, Marcin Skrobich(kpt), Kuba Jankowski, Jan Pośledni, Borys Markiewicz, Oskar Popis, Marta Wujek, Tomasz Trójnara, Adrian Fiołka

Bramki zdobyli: Marcin Skrobich x5, Oskar Popis x4, Borys Markiewicz x3, Tomasz Trójnara x3, Jakub Wujek, Adrian Fiołka.

Najnowsze aktualności

  • 26.09.2025

    Akademia: Zapowiedź (27/28.09.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 27/28 września 2025.

  • 24.09.2025

    Porażka w Jarocinie (2014)

    We wtorek zespół Polonii 2014 rozegrał mecz 1. ligi wojewódzkiej D2 z UKS APR Lampart Jarocin. W pierwszej połowie padło aż sześć bramek - Polonia trzy razy wychodziła na prowadzenie, ale gospodarze za każdym razem wyrównywali. W drugiej części spotkania padł tylko jeden gol i niestety strzelili go gospodarze i mecz zakończył się ich zwycięstwem.

  • 22.09.2025

    Transmisja zmagań pucharowych

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania STS Puchar Polski  z Olimpią Grudziądz.

    Transmisja oczywiście z komentarzem

    Początek transmisji we wtorek 23 września o godzinie 18:50

     

    Realizacja transmisji:

    TV Com & Polonia TV

    Łukasz Szarzyński

  • 22.09.2025

    Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (20/21.09.2025)

    Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 20/21 września 2025.

  • 22.09.2025

    Gol Błotnej na wagę punktu (Dziewczyny)

    Kolejne cenne doświadczenia zbierały w weekend nasze grupy żeńskie. Trampkarki rywalizowały w rozgrywkach młodzików, gdzie wywalczyły kolejny punkt dzięki bramce Wiktorii Błotnej. Nasz zespół zremisował 1:1 (0:1) z UKS APR Lampart Poznań/Dębiec. W niedzielę z kolei Polonistki rywalizowały w lidze juniorek, przegrywając u siebie 0:8 (0:3) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.

  • 22.09.2025

    Młodzicy bez punktów (2014)

    Miniony weekend nie okazał się szczęśliwy dla młodzików z rocznika 2014. Pierwszy zespół przegrał wyjazdowy mecz z Unią Swarzędz 2:8, a bramki dla naszej drużyny strzelili Bruno Gruszczyński oraz Aleksander Szymoniak. Polonia 2014 II rywalizowała u siebie z Avią Kamionki i przegrała 3:4 (1:1), a gola na wagę trzech punktów goście strzelili w piątej minucie doliczonego czasu gry. Gole dla Polonii strzelili Antoni Wicher, Vincenty Wysakowski oraz Leon Błaszczyk.

  • 22.09.2025

    Porażki młodzików (2013)

    Nie był to udany weekend dla naszych młodzików, którzy przegrali oba mecze ligowe. Pierwszy zespół na wyjeździe przegrał 2:7 (1:2) z Lechem Poznań, a bramki strzelali Leon Jacków i Jakub Przybyłek. Drugi zespół przegrał u siebie 0:7 (0:4) z Talentem Poznań.

  • 22.09.2025

    Domowe zwycięstwo z SMS APR Ślesin (2012)

    Polonia 2012 odniosła drugie z kolei zwycięstwo, tym razem pokonując na własnym boisku drużynę SMS APR Lampart Ślesin. Gole na wagę trzech punktów strzelali Witold Chojnacki oraz Jeremi Sójka. Poloniści zajmują 7. miejsce w tabeli rozgrywek. Druga drużyna grająca w 2. lidze okręgowej C2 po ciekawym meczu zremisowała z liderem tabeli - Jedynką Luboń. Nasz zespół trzy razy obejmował prowadzenie, ale gospodarze trzy razy byli w stanie wyrównać. Bramki strzelali Karol Marciniak - dwie oraz Adam Przybylski.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.