09.05.2017
Wysoka porażka w Trzemesznie (2005)7 maja 2017 roku o godzinie 11:00 na boisku w Trzemesznie druga drużyna Polonii Środa rocznika 2005 rozegrała kolejne spotkanie ligowe z MKS Trzemeszno.
Od pierwszego gwizdka sędziego walka była wyrównana. W około piątej minucie meczu jako pierwsi zdobyli bramkę gospodarze po nieudanej próbie łapania przeciwników na spalone. Napastnik gospodarzy wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem i pokonuje go. Po stracie bramki nasi chłopcy dążą do wyrównania wyniku napotykają na kontrataki drużyny przeciwnej, która zdobywa w ten sposób dwie kolejne bramki. Poloniści przeprowadzają atak na bramkę przeciwnej drużyny. Nasz napastnik otrzymuje bardzo dobre podanie od kolegi z drużyny dzięki któremu wychodzi sama na sam z bramkarzem i zdobywa gola. Autorem tej bramki był M. Grzelka Poloniści próbują zdobyć kolejna bramkę ale gospodarze po straconej bramce ruszają ze zwiększoną złością piłkarską i zdobywają jeszcze cztery bramki. Pierwsza część spotkania kończy się wynikiem 7:1 dla gospodarzy. Po regulaminowej przerwie zawodnicy wchodzą zmotywowani do zdobywania kolejnych bramek. Około 40 minuty tego spotkania w środkowej linii boiska przejmuje piłkę nasz zawodnik O. Górka zauważył, że bramkarz wyszedł na przedpole i oddał przepiękny strzał umieszczając piłkę w bramce gospodarzy. W końcówce meczu gospodarza przeprowadzają kontratak zdobywając ósmego gola i w ten sposób ustalają wynik końcowy meczu na 8:2 dla gospodarzy.
Barwy Polonii reprezentowali: P. Kościelniak, B.Miedziak, O. Górka, Ł. Ciania, M. Grzelka, Sz. Domański, J. Szymkowiak, M. Grzesik, K. Kubacki, R. Grzelak.
Najnowsze aktualności
-
16.05.2022
Bez punktów z Radomiem
W sobotę na płycie głównej Stadionu Średzkiego piłkarki Polonii Środa podejmowały swoje rywali z Radomia. Pomimo dobrego meczu i ambitnej gry w okolicach 80 minuty nasz zespół popełnia dwa błędy, które kosztowały utratę punktów.
-
14.05.2022
Derby dla Polonii
W sobotę 14 maja w Jarocinie piłkarze Polonii Środa mierzyli się z miejscowym zespołem Jaroty. Dla obu zespołów było to bardzo ważny mecz. Polonia Środa w przypadku zwycięstwa zapewniała sobie utrzymanie w III lidze na kolejny sezon. Z kolei Jarota potrzebowała trzech punktów w tym meczu aby wydostać się ze strefy spadkowej.
-
14.05.2022
Bez transmisji z Jarocina
Wczoraj wieczorem przedstawiciel Jaroty przekazał informację, że Zarząd klubu z Jarocina wycofał zgodę na przeprowadzenie bezpośredniej transmisji z dzisiejszego meczu. Oznacza to, że aby zobaczyć mecz na żywo trzeba osobiście wybrać się do Jarocina.
-
12.05.2022
Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze
Zarząd Klubu Sportowego „Polonia" zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków, które odbędzie się 13 czerwca 2022 r. o godzinie 18:00 (I termin) oraz o godzinie 18:30 (II termin) w Restauracji Turystyczna przy ulicy Sportowej 2 w Środzie Wielkopolskiej.
-
12.05.2022
Derby w Jarocinie
W sobotę 14 maja na stadionie w Jarocinie kolejne spotkanie ligowe rozegrają piłkarze Polonii Środa. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie Jarota Jarocin. Spotkania pomiędzy oboma zespołami zawsze dostarczały kibicom sporo emocji. Wystarczy tylko przywołać mecz z poprzedniego sezonu kiedy to poloniści przegrywali już 0:2 by ostatecznie wygrać 3:2 po bramce w doliczonym czasie gry. Także jesienią w starciu obu ekip górą był zespół Polonii Środa który wygrał na własnym boisku 1:0 po bramce z 84 minuty Jędrzeja Kujawy.
-
12.05.2022
Miłosz Garstkiewicz zagrał w meczu el. Regions' Cup
Miłosz Garstkiewicz rozegrał 90 minut w meczu eliminacji Regions' Cup 2022 pomiędzy kadrami Wielkopolskiego i Zachodniopomorskiego ZPN. Reprezentacja naszego okręgu przegrała 4:5 na poznańskim Golęcinie. Rewanż zostanie rozegrany 25 maja w Policach.
-
12.05.2022
Akademia: Harmonogram gier na weekend 14-15 maja
Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii Polonii Środa Wielkopolska w najbliższy weekend 14-15 maja. Czeka nas mnóstwo piłkarskich emocji - mecze ligowe, a także turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek U-13 w Środzie Wielkopolskiej. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny Stadionu Średzkiego!
-
12.05.2022
Wyjazd orlików do Wrocławia (2011)
Zespoły orlików z rocznika 2011 mają za sobą bardzo intensywny weekend. Zawodnicy rozegrali trzy mecze ligowe, a także odbyli wyjazd do Wrocławia na trójmecz z miejscowym Śląskiem oraz GKS-em Katowice. Po meczu zawodnicy mieli okazję obejrzeć na żywo mecz PKO BP Ekstraklasy: Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin.
























































