12.05.2022

Akademia: Harmonogram gier na weekend 14-15 maja

Prezentujemy harmonogram gier zespołów akademii Polonii Środa Wielkopolska w najbliższy weekend 14-15 maja. Czeka nas mnóstwo piłkarskich emocji - mecze ligowe, a także turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodziczek U-13 w Środzie Wielkopolskiej. Zapraszamy wszystkich kibiców na trybuny Stadionu Średzkiego!

Harmonogram gier zespołów akademii - weekend 14-15 maja 2022:

Sobota - 14 maja 2022:

Polonia - Trampkarz C1 (2007)
I liga wojewódzka C1 Proton - grupa II (RW)
14 maja 2022, godz. 12:00 - Środa Wielkopolska (Nowy Stadion)
Polonia Środa Wielkopolska - UKS AP Reissa Jarocin

Polonia - Trampkarz C2 I (2008)
I liga wojewódzka C2 Proton  - grupa II (RW)

I liga okręgowa D1 - grupa I (RW)
14 maja 2022, godz. 9:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 2)
Polonia Środa Wielkopolska - Mieszko Gniezno

III liga okręgowa D1 - grupa V (RW)
14 maja 2022, godz. 10:30 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 2)

III liga okręgowa E1 - grupa V (RW)
14 maja 2022, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia II Środa Wielkopolska - Orlik Miłosław

Polonia - Żak F2 I (2014)
Liga F2 - grupa VI (RW)
14 maja 2022, godz. 9:00 - Środa Wielkopolska (Stadion CSiR)

Polonia - Junior A1 (2003/2004)
I liga wojewódzka A1 Proton - grupa II (RW)
15 maja 2022, godz. 11:00 - Leszno
Polonia 1912 Leszno - Polonia Środa Wielkopolska

Polonia - Junior B1 (2005)
I liga wojewódzka B1 Proton - grupa II (RW)
15 maja 2022, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (Stadion Lekkoatletyczny)
Polonia Środa Wielkopolska - KKS 1925 Kalisz

Polonia - Junior B2 (2006)
I liga wojewódzka B2 Proton - grupa I (RW)
15 maja 2022, godz. 14:30 - Poznań
Poznańska 13 Poznań - Polonia Środa Wielkopolska

Polonia - Młodzik D2 I (2010)
I liga wojewódzka D2 Proton - grupa I (RW)
15 maja 2022, godz. 10:00 - Gniezno
Mieszko Gniezno - Polonia Środa Wielkopolska

Polonia - Orlik E2 I (2012)
II liga okręgowa E1 - grupa I (RW)
15 maja 2022, godz. 16:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 2)
Polonia Środa Wielkopolska - LPFA Poznań/Gniezno

III liga okręgowa D2 - grupa I (RW)
15 maja 2022, godz. 16:00 - Niechanowo
Pelikan Niechanowo - Polonia III Środa Wielkopolska

Polonia - Młodziczki D1 (2009)
Mistrzostwa Polski Młodziczek U-13 - połfinał - grupa 1A
15 maja 2022, godz. 11:00 - Środa Wielkopolska (Stadion CSiR/Nowy Stadion)

Turnieje ligowe żaków (2015)

W sobotę obie drużyny żaków starszych Polonii wzięły udział w turniejach ligowych rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Grupa biała rywalizowała w Poznaniu przy ulicy Bułgarskiej, natomiast grupa czerwona rywalizowała w Kamionkach.

Orlicy zagrali w Śremie (2013)

W sobotę w Śremie kolejny turniej w ramach rozgrywek ligowych Wielkopolskiego ZPN rozegrali orlicy Polonii (rocznik 2013 II).

• 22.04.2024

Porażka z Przemysławem (Juniorki)

Juniorki Polonii nie mogą zaliczyć minionego weekendu do udanych, ponieważ przegrały 1:7 (0:3) z Przemysławem Poznań w meczu III ligi okręgowej trampkarzy młodszych. To nie był dzień Polonistek, które dzielnie walczyły, ale wystarczyło to do strzelenia tylko jednej bramki autorstwa Alicji Bolewicz.

Domowa porażka z Wartą (2013)

W sobotę zespół Polonii 2013 w ramach I ligi okręgowej młodzików młodszych rywalizował z Wartą Poznań 2013. Poloniści już w pierwszej minucie objęli prowadzenie, ale później skuteczniejsi byli goście i ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Zielonych 8:3

Zwycięstwo z UKS-em Śrem (2012)

Druga drużyna rocznika 2012 rozegrała w sobotę 2. kolejkę II ligi okręgowej młodzików młodszych. Poloniści dobrze się spisali i przywieźli ze Śremu trzy punkty po zwycięstwie z miejscowym UKS-em.

Zwycięstwo w Rychwale (2012)

Zespół młodzików młodszych Polonii Środa Wielkopolska w sobotę rozegrał mecz 7. kolejki I ligi wojewódzkiej. Poloniści na wyjeździe wygrali ze Zjednoczonymi Rychwał 3:0 (0:0), a kluczowe okazało się pięć minut drugiej polowy, w ciągu których nasi zawodnicy strzelili trzy bramki. Polonia zajmuje drugie miejsce w tabeli ze stratą jednego punktu do Polonii 1912 Leszno.

Pogoń pokonana (2011)

Polonia 2011 kontynuuje serię zwycięstw w I lidze okręgowej młodzików starszych. Tym razem nasz zespół nie bez trudu wygrał 4:1 (1:0) z Pogonią Książ Wielkopolski. Do przerwy Polonia prowadziła 1:0, a po przerwie wyszła na dwubramkowe prowadzenie, jednak goście zdobyli jeszcze gola kontaktowego. Zwycięstwo zostało przypieczętowane dwoma golami w doliczonym czasie gry. Druga drużyna w meczu II ligi okręgowej przegrała 3:5 (2:3) z Talentem Poznań.

Trzy punkty z Poznania

Rezerwy Polonii Środa w kolejnym meczu V ligi zmierzyły się w Poznaniu na boisku ze sztuczną nawierzchnią z Akademią Piłkarską Reissa. Poloniści rozstrzygnęli to spotkanie na swoją korzyść wygrywając 1:0 (0:0) po bramce Emanuela Mikołajczyka.