09.05.2017
Wysoka porażka w Trzemesznie (2005)7 maja 2017 roku o godzinie 11:00 na boisku w Trzemesznie druga drużyna Polonii Środa rocznika 2005 rozegrała kolejne spotkanie ligowe z MKS Trzemeszno.
Od pierwszego gwizdka sędziego walka była wyrównana. W około piątej minucie meczu jako pierwsi zdobyli bramkę gospodarze po nieudanej próbie łapania przeciwników na spalone. Napastnik gospodarzy wychodzi sam na sam z naszym bramkarzem i pokonuje go. Po stracie bramki nasi chłopcy dążą do wyrównania wyniku napotykają na kontrataki drużyny przeciwnej, która zdobywa w ten sposób dwie kolejne bramki. Poloniści przeprowadzają atak na bramkę przeciwnej drużyny. Nasz napastnik otrzymuje bardzo dobre podanie od kolegi z drużyny dzięki któremu wychodzi sama na sam z bramkarzem i zdobywa gola. Autorem tej bramki był M. Grzelka Poloniści próbują zdobyć kolejna bramkę ale gospodarze po straconej bramce ruszają ze zwiększoną złością piłkarską i zdobywają jeszcze cztery bramki. Pierwsza część spotkania kończy się wynikiem 7:1 dla gospodarzy. Po regulaminowej przerwie zawodnicy wchodzą zmotywowani do zdobywania kolejnych bramek. Około 40 minuty tego spotkania w środkowej linii boiska przejmuje piłkę nasz zawodnik O. Górka zauważył, że bramkarz wyszedł na przedpole i oddał przepiękny strzał umieszczając piłkę w bramce gospodarzy. W końcówce meczu gospodarza przeprowadzają kontratak zdobywając ósmego gola i w ten sposób ustalają wynik końcowy meczu na 8:2 dla gospodarzy.
Barwy Polonii reprezentowali: P. Kościelniak, B.Miedziak, O. Górka, Ł. Ciania, M. Grzelka, Sz. Domański, J. Szymkowiak, M. Grzesik, K. Kubacki, R. Grzelak.
Najnowsze aktualności
-
19.12.2022
Wygrany sparing z Gromem (2010)
Wczoraj ostatnią grą kontrolną w roku 2022 rozegrała drużyna młodzików starszych prowadzona przez trenerów Dominika Rogowskiego i Patryka Słomczyńskiego. Na boisku w Topoli Poloniści pokonali Grom Plewiska 4:2.
-
16.12.2022
Kalendarze 2023
Na 2023 rok nasz Klub wydał dwa rodzaje kalendarzy. Pierwszy z nich to dobrze znany kalendarz listowowany zawierający wszystkie zdjęcia grupowe zespołów Akademii Piłkarskiej Polonii Środa. Drugi z kolei to kalendarz spiralowany. I o tym kalendarzu chcemy Wam trochę opowiedzieć.
-
14.12.2022
Polonia 2010 I: Podsumowanie jesieni 2022
Młodzicy starsi Polonii, rocznik 2010, pełną emocji rundę jesienną zakończyli na 1. miejscu w tabeli I ligi okręgowej, które oznacza awans zespołu do ligi wojewódzkiej! Do końca o awans walczyła także druga drużyna, ale ostatecznie zakończyła rozgrywki na trzecim miejscu w II lidze okręgowej.
-
14.12.2022
Polonia 2009: Podsumowanie jesieni 2022
Trampkarze młodsi Polonii (rocznik 2009), których od lipca prowadzi duet trenerów Miłosz Twardowski i Marcin Parus, jesienią wywalczyli dwa awanse! Pierwszy zespół z kompletem zwycięstw wygrał I ligę okręgową i wiosną zagra w lidze wojewódzkiej, natomiast druga drużyna awansowała do II ligi okręgowej.
Poloniści w I lidze okręgowej wygrali wszystkie swoje mecze, tracąc w nich zaledwie osiem bramek. Najlepszym strzelcem był Kamil Jankowiak, zdobywca dwunastu bramek, natomiast najczęściej asystował Eryk Popis.
Zespół rywalizujący w III lidze okręgowej zajął pierwsze miejsce w grupie pomimo dwóch porażek, a zespół w dziesięciu meczach strzelił aż 89 bramek. Najwięcej zdobył Jakub Janiszewski (21), a drugim strzelcem był podstawowy bramkarz pierwszej drużyny - Bartłomiej Wiczyński (12). Zdecydowanie najlepszym asystentem był Stanisław Solarski, który zaliczył aż 16 asyst.
-
13.12.2022
Polonia 2008: Podsumowanie jesieni 2022
Historycznym osiągnięciem zakończyła się runda jesienna dla trampkarzy starszych (rocznik 2008), którzy po świetnym sezonie wywalczyli awans do Centralnej Ligi Juniorów do lat 15, ani razu nie przegrywając w oficjalnych rozgrywakch! W I Lidze Wojewódzkich odnieśli dwanaście zwycięstw i dwukrotnie remisowali, a następnie wygrali trzy z czterech meczów barażowych, w jednym remisując.
Podopieczni trenerów Przemysława Otuszewskiego i Wojciecha Gąsiorowskiego dokonali rzeczy wielkiej i wiosną będą reprezentować nasz klub w rozgrywkach szczebla centralnego, a jej rywalami będą drużyny z Poznania (Lech, Warta), Szczecina (Pogoń, FASE), Gdańska (Lechia, Orlen) i Koszalina (Gwardia).
-
13.12.2022
Polonia 2006: Podsumowanie jesieni 2022
Bardzo udaną rundę mają za sobą juniorzy młodsi Polonii (rocznik 2006/2007), którzy rywalizowali w grupie południowej I Ligi Wojewódzkiej B1. Podopieczni duetu trenerskiego Łukasz Kaczałka - Adrian Błaszak odnieśli dziesięć zwycięstw w czternastu spotkaniach i po emocjonującej końcówce zakończyli rozgrywki na szczycie ligowej tabeli!
Najlepszym strzelcem drużyny był Kacper Manicki, zdobywca trzynastu goli. Po dwa trafienia mniej zaliczyli Jakub Wawroski oraz Szymon Rauhut. Wawroski, kapitan zespołu, był ponadto najczęściej asystującym graczem średzkiej ekipy.
W nadchodzący weekend drużyna zakończy jesienne zajęcia treningowe udziałem w turnieju SBG Cup w Jarocinie.
-
13.12.2022
Towarzyskie granie w Śremie (2015)
W sobotę zespół żaków młodszych (rocznik 2015) brał udział w grach kontrolnych z Wartą Śrem. Mecze odbywały się na zadaszonym orliku przy ulicy Zamenhofa w Śremie.
-
12.12.2022
Akademia: Liczbowe podsumowanie jesieni
Rozpoczął się ostatni tydzień treningów naszej akademii przed przerwą świąteczną. Jest to idealny czas, aby podsumować mijającą już rundę jesienną. Rozpoczniemy od liczbowego podsumowania piłkarskiej jesieni, a w kolejnych dniach prezentować będziemy opisowe podsumowania poszczególnych roczników.























































