22.05.2018
Wysoka porażka w Baranowie (2004)W minioną sobotę trampkarze młodsi naszego klubu rozegrali kolejny mecz ligowy. Tym razem przeciwnikiem polonistów była Akademia Reissa.
Spotkanie rozegrano na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Baranowie. Stawką tego meczu było utrzymanie miejsca na podium o które obydwie drużyny walczyć będą do ostatniej kolejki.
Mecz nie rozpoczął się dobrze dla polonistów, gdyż już po 6 minutach gry gospodarze prowadzili 2-0. Tak szybko stracone bramki skomplikowały grę całej drużyny i niestety poloniści pomimo, że cały czas atakowali bramkę rywali musieli uważać aby kolejne akcje ofensywne nie zakończyły się dla gospodarzy powodzeniem. Mecz się uspokoił i wyrównał dużo walki było w środkowej części boiska. Do przerwy kibice więcej bramek nie zobaczyli.
Po przerwie poloniści zaczęli grać bardziej zdecydowanie co przełożyło się na szybszą grę. Pierwsze minuty pokazały, że nasz zespół tanio skóry nie zamierza sprzedać i powalczy do samego końca o dobry rezultat. Niestety w 41 min to zawodnicy Akademii Reissa wyprowadzając pierwszą swoją kontrę w drugiej połowie zakończyli ją pomyślnie zdobywając bramkę na 3-0. Mając jeszcze dużo czasu poloniści za bardzo i za szybko się odkryli, co niestety zakończyło się utratą kolejnych dwóch trafień. Mając tak dobry wynik gospodarze rozluźnili się co nasz zespół wykorzystał. Po zagraniu ręką w polu karnym przez zawodnika Akademii Reissa bramkę kontaktową z rzutu karnego zdobył Filip Łasocha. Ta bramka nie tyle okazała się honorową, ale dała pozytywny impuls do tego, że w tym spotkaniu można jeszcze o coś powalczyć. I tak też się stało gdy po kolejnym stałym fragmencie Polonia zmniejszyła stratę bramkową na 5-2 a piękną bramkę głową po rzucie rożnym zdobył Kacper Sołtysiak. W tej sytuacji poloniści wszystkie swoje siły rzucili do ataku co dało kolejną bramkę. Tym razem w roli głównej wystąpił kapitan zespołu Dawid Boniecki, który lobem pokonał bramkarza. Na sam koniec zrobiło się ciekawie na boisku. Wiele emocji towarzyszyło zawodnikom niestety też tych pozasportowych, lecz dobrze nad wszystkim panował arbiter tego spotkania. W ostatniej akcji meczu gospodarze zdobyli bramkę na 6-3 zamykając tym samym wynik spotkania. Szkoda na pewno tak szybko straconych bramek z pierwszej połowy spotkania, które ułożyły mecz gospodarzom. Polonistom brawa należą się za walkę do samego końca. Od strony taktycznej gra naszego zespołu nie wyglądała źle, brakowało w wielu sytuacjach boiskowego cwaniactwa, które w tych kategoriach wiekowych daje już o sobie znać. Kolejne spotkanie i okazja na przełamanie złej passy dla zespołu będzie w niedzielę 27 maja kiedy do Środy zawitają zawodnicy SPN Szamotuły. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców do kibicowania.
Polonia wystąpiła w składzie: F. Łuczak, J. Szymczak, K. Sołtysiak, D. Boniecki, D. Baranowski, J. Lammel, R. Rubach, F. Łasocha, F. Kaczmarek, M. Kaczmarek, W. Pinczak, P. Wyparło, N. Dymski, M. Janiszewski, A. Krotofil, K. Kaźmierczak, S. Ciesielski oraz W. Stępień
Najnowsze aktualności
-
05.09.2014
PP: Jarosławiec, Zaniemyśl i Kobylnica
Dzisiaj w siedzibie Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej ustalone zostały pary 1/64 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu poznańskiego. W tym gronie znalazły się aż trzy drużyny naszej Polonii!
-
05.09.2014
Derby z Orkanem Jarosławiec
W niedzielę 7 września drugi zespół Polonii Środa podejmie na własnym boisku Orkan Jarosławiec. Będą to gminne derby które zawsze są bardzo emocjonujące.
-
04.09.2014
Zapowiedź 5 kolejki III ligi
W sobotę 6 września rozpocznie się piąta kolejka III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej.
-
04.09.2014
Kolejne starty naszych biegaczy
W ostatnim czasie dwóch zawodników sekcji biegowej Polonii Środa brało udział w zawodach.
-
04.09.2014
Skrót meczu z Clescevią
Zapraszamy do obejrzenia skrótu meczu 2 kolejki A klasy w którym drugi zespół Polonii Środa pokonał na wyjeździe drużynę Clescevii Kleszczewo 1:2 (0:1).
-
04.09.2014
W sobotę z Victorią Września
Najbliższy weekend przyniesie nam piątą kolejkę rozgrywek III ligi. Tym razem Polonia Środa zmierzy się na wyjeździe z Victorią Września.
-
04.09.2014
Maciej Lanckowski sędzią meczu z Victorią
Sobotnie spotkanie 5 kolejki III ligi grupy kujawsko pomorsko wielkopolskiej w którym Polonia Środa zmierzy się we Wrześni z tamtejszą Victorią poprowadzi Maciej Lanckowski z Torunia. Asystować mu będą na liniach Tomasz Kobędza i Patryk Gryckiewicz. Cała trójka reprezentuje kolegium sędziów Kujawsko Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.
-
04.09.2014
Dwóch polonistów w kadrze WZPN
Dwóch zawodników Polonii Środa zostało powołanych do kadry Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.





















































