04.09.2014
W sobotę z Victorią WrześniaNajbliższy weekend przyniesie nam piątą kolejkę rozgrywek III ligi. Tym razem Polonia Środa zmierzy się na wyjeździe z Victorią Września.
Victoria Września jak do tej pory w czterech meczach zgromadziła dwa punkty remisując dwa spotkania i dwa spotkania przegrywając w tym ostatnie z Centrą Ostrów Wlkp. aż 5:0. Na pewno w spotkaniu z Polonią zespół Victorii będzie chciał przed własną publicznością pokazać się z jak najlepszej strony i zrehabilitować się za tamtą porażkę. Będzie to na pewno trudne zadanie zwłaszcza że piłkarze Victorii grali dodatkowe spotkanie w tygodniu. W minioną środę Victoria rozegrała mecz Pucharu Polski na szczeblu okręgu w którym pokonała Spartę Orzechowo 6:0 i awansowała do kolejnej rundy tych rozgrywek.
Polonia Środa w tym sezonie występuje ze zmiennym szczęściem. Do tej pory nasi zawodnicy w czterech spotkaniach zgromadzili 6 punktów wygrywając dwa spotkania na własnym boisku, a przegrywając dwa spotkania wyjazdowe. Trzeba jednak wziąć pod uwagę że nasz zespół do tej pory mierzył się na wyjeździe z zespołami notowanymi wyżej od niego samego. Tym razem rywal wydaje się być w zasięgu, a przełamanie złej passy meczy wyjazdowych jak najbardziej realne. W drużynie Polonii wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi do gry. Samo spotkanie jak przystało na małe derby zapowiadają się bardzo ciekawie i na pewno żadna ze stron nie odpuści rywalowi.
Ostatni raz obydwa zespoły w oficjalnych rozgrywkach ligowych spotkały się ze sobą w sezonie 1999/00 w klasie makroregionalnej. Wtedy dwukrotnie lepsi okazali się poloniści. W pierwszym spotkaniu we Wrześni zwyciężyli 0:2 po bramkach Krzysztofa Piłata i Michała Wiśniewskiego. W rewanżu rozegranym na własnym boisku ponownie lepsza była Polonia Środa która wygrała to spotkanie 1:0 po bramce Tomasza Dłużyka z rzutu karnego. Do spotkania obu zespołów doszło także w przerwie zimowej sezonu 2012/13 16 marca 2013, już za kadencji trenera Owczarka, podczas meczu towarzyskiego rozegranego na sztucznej nawierzchni w Jarocinie. Nasz zespół tamto spotkanie wygrał 1:0 ale sam mecz został zakończony już po 45 minutach na prośbę trenera rywali. Warto odnotować jeszcze że bramkę dla polonistów zdobył Michał Wawszczak.
Początek spotkania zaplanowano na sobotę 6 września na godzinę 17:00 we Wrześni.
Najnowsze aktualności
-
03.10.2025
Akademia: Zapowiedź (4/5.10.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 4/5 października 2025.
-
01.10.2025
Pora na beniaminka z Wrześni
Przed piłkarzami Polonii Środa kolejne spotkanie ligowe. Tym razem w meczu 11 kolejki podopieczni Macieja Rozmarynowskiego zmierzą się z Victorią Września. Zespół z Wrześni to beniaminek tegorocznych rozgrywek ligowych, a ostatni raz oba zespoły rywalizowały w lidze ze sobą prawie dziesięć lat temu.
-
01.10.2025
Zwycięstwo z Kormoranem (Dziewczyny)
Zespół trampkarek rywalizujący w lidze wojewódzkiej juniorek B2 odniósł swoje pierwsze zwycięstwo. Podopieczne Agnieszki Rezler wygrały na własnym boisku 5:1 (3:0) z Kormoranem Święciechowa. Gole strzelały Amelia Markowska, Aleksandra Małecka - dwa, Hanna Kowalewska oraz Julia Moczyńska. W 3. lidze okręgowej młodzików D1 nasze dziewczyny przegrały 0:4 z Kotwicą II Kórnik, zaś młodziczki przegrały 1:13 z UKS APR Lampart Poznań, a gola zdobyła Zofia Kostyra.
-
01.10.2025
Młodzicy nie zapunktowali (2014)
Ostatnie dni nie były udane dla zespołów rocznika 2014. Pierwsza drużyna rywalizująca w lidze wojewódzkiej najpierw po ciekawym meczu przegrała 2:4 (1:1) z APR Lampart Poznań, a dwa gole dla Polonii strzelił Karol Krawczewski. W środę natomiast Poloniści przegrali 2:8 (0:4) z Polonią 1912 Leszno w zaległym meczu. Bramki zdobyli Franciszek Czaja i Mikołaj Mielcarek. Drugi zespół w sobotę przegrał 3:6 (2:3) z Victorią Września.
-
30.09.2025
Przełamanie młodzików (2013)
Zespół młodzików z rocznika 2013 rywalizujący w 1. lidze wojewódzkiej D1 przerwał złą passę meczów bez wygranej i na własnym boisku pokonał Polonię Golina 8:0 (3:0). Bramki na wagę cennych trzech punktów strzelali Krystian Kasprzak, Leon Jacków - dwie, Maksymilian Małecki, Jakub Przybyłek, Kacper Woźniak - dwie oraz Sebastian Ciszewicz. Druga drużyna przegrała na wyjeździe 1:7 z zespołem Lecha Poznań/Dominowo-Krzykosy.
-
30.09.2025
Porażka w doliczonym czasie (2012)
Nie udało się Polonii 2012 wywalczyć punktów w starciu z Mieszkiem Gniezno. Goście szybko wyszli na prowadzenie, ale jeszcze w pierwszej połowie wyrównał Jeremi Sójka. Remis utrzymywał się niemal do końca spotkania, ale w doliczonym czasie gry goście zadali decydujący cios, a mecz zakończył się rezultatem 1:2 (1:1). Polonia 2012 II najpierw w środę przegrała 1:7 z Avią Kamionki, a w weekend pokonała Kłosa Zaniemyśl 13:0.
-
30.09.2025
Remis z niedosytem (2011)
Polonia 2011 zremisowała w sobotę z Lechem Poznań 2012, ale nie może być zadowolona z wyniku. Nasz zespół miał wiele okazji bramkowych, ale brakowało skuteczności pod bramką rywali. Jedynego gola dla Polonii strzelił Giovani Henriquez-Gajda, a mecz zakończył się wynikiem 1:1 (0:0). Drugi zespół rywalizował już w środę i wygrał swoje spotkanie z Kotwicą Kórnik 5:0 (4:0).
-
30.09.2025
Wiktoria z Amber i Victorią (2010)
Dwa wysokie zwycięstwa odniosły nasze drużyny rocznika 2010. Pierwszy zespół na Stadionie Gminnym im. Zygmunta Woźniaka w Klęce wygrał 10:0 (4:0) z Amber Kalisz, dzięki czemu utrzymuje prowadzenie w rozgrywkach 1. ligi wojewódzkiej B2. Drugi zespół wygrał w piątek z Victorią Września 5:2 (4:0) i także prowadzi w swoich rozgrywkach - w 2. lidze wojewódzkiej B2.