17.05.2022

Wyrwany punkt w Lesznie (2003/04)

W meczu 8. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska zremisował 2:2 (1:0) z Polonią 1912 Leszno. Średzianie prowadzili do przerwy po golu Marcela Stelmaszyka, ale gospodarze między 60. a 65. minutą strzelili dwa gola. W doliczonym czasie gry do wyrównania doprowadził Wojciech Pinczak.

Ten bardzo ważny mecz w kontekście walki o drugie miejsce Polonia rozpoczęła kilkoma akcjami napędzanymi skrzydłami, jednak zabrakło pomysłu na to, by znaleźć podanie otwierające do bramki gospodarzy. W obronie zespół dobrze radził sobie z długimi piłkami zagrywanymi za plecy naszych stoperów. W 22. minucie gospodarze nie wykorzystali sytuacji sam na sam z Oliwierem Browarnym, po którek Poloniści przeprowadzili świetny kontratak. Po trzech szybkich podaniach piłka znalazła się na prawej flance pod nogami Marcela Stelmaszyka. Nasz skrzydłowy zauważył, że bramkarz miejscowych jest nieco wysunięty od swojej bramki i zdecydował się na uderzenie lobem, a futbolówka za chwilę wpadła w samo okienko, dzięki czemu wyszliśmy na prowadzenie. W kolejnych 20 minutach Polonia Leszno zdecydowanie zdominowała. Rywale przeprowadzali dużo akcji środkiem boiska, którego nie potrafiliśmy odpowiednio zabezpieczyć, a dodatkowo potrafili odciąć naszą drużynę od podań do skrzydłowych. Do przerwy wynik jednak nie uległ już zmianie.

Początek drugiej połowy wyglądał podobnie, jak końcowe fragmenty pierwszej połowy. Gospodarze atakowali środkiem i w końcu zadali dwa ciosy w 60. i 65. minucie. Podrażnieni tymi golami Poloniści odważniej ruszyli do ataków, co skutkowało jeszcze większą liczbą sytuacji miejscowych. Jednak nasz zespół też miał swoje okazje. Wojciech Pinczak dwukrotnie próbował pokonać bramkarza z Leszna uderzeniami ze skraju pola karnego, lecz za pierwszym razem minimalnie przestrzelił, a później trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Dopiero w 90. minucie udało się doprowadzić do wyrównania. Wspomniany wcześniej Pinczak podszedł do rzutu wolnego i idealnie przymierzył tuż przy prawym słupku bramki gospodarzy, dzięki czemu z trudnego terenu udało się wywieźć jeden punkt.