07.09.2020
Wyszarpane zwycięstwo z Antonio (2007)W drugiej kolejce wojewódzkiej ligi trampkarza młodszego zespół KS Polonii Środa podejmował na boisku w Zielnikach drużynę Antonio Jarocin.
Spotkanie od samego początku miało nerwowy przebieg gra była szarpana z obu stron obfitowała w stałe fragmenty gry. W 10 minucie po rzucie wolnym zawodnik Antonio obił poprzeczkę naszej bramki. W odpowiedzi po składnej akcji prawą stroną boiska piłka trafiła do Janka Pośledniego , który oddał strzał w słupek bramki Jarocina. Naszemu zespołowi udało się przenieść grę na połowę przeciwnika i stworzyć kolejne sytuacje do zdobycia gola jednak zabrakło skuteczności i do przerwy wynik był bezbramkowy.
Druga połowa spotkania miała podobny przebieg, ale nasi zawodnicy coraz bardziej zagrażali bramce gości. W 55 minucie Michał Muszyński długim podaniem za linię obrony wyprowadził Rafała Kapuścińskiego do sytuacji sam na sam z bramkarzem gości, którą wykorzystał uderzeniem nie do obrony dając nam prowadzenie w spotkaniu. W 60 minucie powinno być 2:0 po zamieszaniu w polu bramkowym jarocinian lecz ponownie obity został słupek bramki . Zespół Antonio po jednej z kontr wywalczył w 65 minucie rzut karny i doprowadził do wyrównania 1 -1. Gra naszego zespołu nie uległa zmianie i cały czas dążyliśmy do zdobycia zwycięskiego gola. W 88 po faulu na Rafale Kapuścińskim piłkę w pole karne dośrodkował Oskar Pawlak, świetnym przyjęciem i strzałem z powietrza popisał się Janek Pośledni nie dając żadnych szans bramkarzowi gości zapewnił nam zwycięstwo.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Sergiusz Kowalczyk ( Łukasz Forysiak ) - Michał Muszyński, Kuba Wujek, Borys Markiewicz, Kuba Jankowski, Adrian Fiołka, Oskar Pawlak, Patryk Ignaczak ( Olek Put ), Adrian Wdowiak (Tomek Forysiak ), Rafał Kapuściński ( Oskar Popis), Jan Pośledni ( Kuba Grzegorczyk).
Najnowsze aktualności
-
09.12.2025
Polonia piąta w SBG Cup (2012)
Polonia 2012 zajęła piąte miejsce w weekendowym turnieju SBG Jarocin Cup. Nasz zespół w fazie eliminacyjnej zajął drugie miejsce w grupie B za plecami Śląska Wrocław i awansował do fazy finałowej, by stanąć do walki o medale. W ćwierćfinale Poloniści przegrali 1:4 z Arkonią Szczecin i pozostała im walka o miejsca 5-8. Następnie nasz zespół wygrał 2:1 z Talentem Warszawa, a w meczu o 5. miejsce pokonał Gwardię Koszalin.
-
03.12.2025
Tabele końcowe lig młodzieżowych - jesień 2025/2026
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych w rundzie jesiennej sezonu 2025/2026.
-
02.12.2025
Nieudane pożegnanie z 1. ligą wojewódzką (2012)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej, kończącym te rozgrywki, zespół Polonii 2012 przegrał w Pleszewie 3:6 (1:3) z Lechem Poznań/Południe. Bramki dla naszej drużyny, która wiosną będzie rywalizować w 2. lidze wojewódzkiej, strzelali Bartłomiej Krajewski - dwie, a także Tymoteusz Włodarczak.
-
01.12.2025
Polonia ósma w Błażejewku (2011)
Polonia 2011 w weekend wzięła udział w turnieju Pro-Turnieje Winter Cup, który rozgrywany był w Błażejewku. Nasz zespół najpierw w grupie C zajął trzecie miejsce za placami późniejszego triumfatora Znicza Pruszków oraz drugiego Žalgirisa Kowno. Następnego dnia w grupie Silver średzka drużyna wygrała trzy mecze i raz zremisowała, dzięki czemu zajęła drugie miejsce, a ósme w całym turnieju. Najlepszym strzelcem turnieju był Mikołaj Podlak, który strzelił osiem goli.
-
01.12.2025
Futsal: Polonia U-17 bez awansu do turnieju finałowego (Juniorki)
Zespół juniorek Polonii Środa Wielkopolska mimo dzielnej walki nie wywalczył awansu do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polsku U-17 kobiet w futsalu. O braku awansu zadecydowała minimalna porażka 2:3 z Unią Opole. Ponadto Polonistki wygrały 8:0 z Rolnikiem Głogówek, a także przegrywały 0:3 z Rekordem Bielsko-Biała i Śląskiem Wrocław.
-
01.12.2025
HPP: Komplet zwycięstw Polonii (2013)
Polonia 2013 w kompletem zwycięstw zakończyła pierwszy turniej z cyklu Halowego Pucharu Prezesa WZPN, który rozgrywany był w Golinie. Nasz zespół, rywalizujący w strefie konińskiej, wygrywał kolejno 3:0, 5:0, 4:0, 2:1, 2:1. Drugi turniej podopieczni Bartosza Kadrzyńskiego oraz Jędrzeja Kujawy rozegrają 13 grudnia w Tuliszkowie.
-
29.11.2025
Futsal: Polonia U-17 awansowała do II fazy (2009/2010)
Polonia 2009/2010 bez straty gola wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu. W hali w Zaniemyślu nasz zespół wygrywał kolejno 7:0 z III LO Futsal Leszno, 7:0 z Iskrą Kochlice oraz 2:0 z Polonią 1912 Leszno! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyła też Polonia 1912 Leszno, zostanie rozegrana w terminie 20/21 grudnia.
-
27.11.2025
Transmisja meczu z Flotą
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania ligowego z Flotą Świnoujście/
Transmisja oczywiście z komentarzem
Początek transmisji w piątek 28 listopada o godzinie 12:50
Realizacja transmisji:
PoloniaTV
Łukasz Szarzyński

























































