OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

08.08.2009

Wygrana Polonii z Sokołem Damasławek !

W swoim pierwszym od trzech lat meczu w IV lidze Polonia Środa WIelkopolska pokonała pewnie i zasłużenie Sokół Damasławek 3:0 .

Średzianie zaczęli mecz z wielkim animuszem i zaangażowaniem. Już w 3 minucie spotkania, po dokładnym dośrodkowaniu Błędkowskiego, głową uderzał Lasek- niestety piłka minęła bramkę rywali. W kolejnych minutach Polonia stworzyła wiele sytuacji po stałych fragmentach gry, jednak strzały Duchały, Górki, Grześkowiaka nie znalazły drogi do bramki. W 40 min. meczu po prostopadłym zagraniu Nawrota, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Błędkowski, który zamiast podać do nieobstawionego Duchały, starał się sam wykończyć akcje- piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej części spotkania, doskonałą interwencją popisał się bramkarz Damasławka, który wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Błędkowskim.
Do przerwy nasz zespół stworzył sobie co najmniej pięć 100- procentowych sytuacji, ale na tablicy wyników, widniał bezbramkowy remis.


Na drugą część spotkania trener Ryszard Rybak desygnował do gry dwóch ofensywnych graczy ze świeżymi siłami: P. Przybyłka i P. Rydlewskiego. Ten drugi kilka minut po wznowieniu gry mógł rozwiązać worek z golami- niestety stojąc nieobstawiony na 10 metrze od bramki przeciwnika nie potrafił skierować piłki do bramki, natomiast pięć minut później przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Sokoła. W 58 minucie kolejna ładna akcja średzian. W uliczkę zostaje wypuszczony Błędkowski, który na szybkości mija jeszcze dwóch rywali ale ponownie brakowało wykończenia (piłka szybuje minimalnie obok prawego słupka). Zawodnicy z Damasławka przez cały mecz skupieni byli głównie na obronie. Jedyną groźną sytuacje przeprowadzili dopiero w 60 min. spotkania, kiedy to strzał z 14 metrów obronił A. Szkudlarek.
Wreszczie nadeszła 65 min gry. 30- metrową piłę za plecy obrony rzuca Ł. Przybyłek. Dochodzi do niej Rydlewski i zgodnie z przysłowiem do trzech razy sztuka umieszcza piłkę w siatce. Licznie przybyła grupa kibiców w końcu miała powody do radości. Po ponad godzinie gry Polonia wychodzi na prowadzenie.


W dalszych minutach bramkę Sokoła głównie niepokoili bracia Przybyłkowie, ale to Krzysztof Błędkowski podwyższa wynik otrzymując kolejne zagranie z głębi pola, mijając bramkarza i pakując piłkę do pustej bramki. Po strzeleniu drugiej bramki, gra toczyła się nadal pod dyktando naszych zawodników, którzy co kilka minut zagrażali bramce gości. W 92 min. wynik meczu ustala, sprowadzony latem- popularny Błędek, dla którego było to drugie trafienie.


Polonia zasłużenie wygrała z drużyną z Damasławka, w wielu fragmentach pokazując ładną dla oka gre. Jedynym mankamentem średzian była skuteczność. Poloniści w przekroju całego spotkania stworzyli sobie kilkanaście sytuacji podbramkowych, z czego trzy razy udało się pokonać dobrze dzisiaj dysponowanego bramkarza gości.
Wiellkie słowa uznania należą się kibicom, przybyłym w ilości ponad pół tysiąca na stadion i dopingującym nasz zespół w chwilach, w których najbardziej tego potrzebował.

 

Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Paweł Rydlewski 65' , Krzysztof Błędkowski 76' i 92'
Polonia wystąpiła w składzie :
Adrian Szkudlarek- Sławek Łopatka Bartłomiej Górka Tomasz Dłużyk Marcin Siwek (Paweł Przybyłek 46')- Mikołaj Lasek ( Kamil Krajewski 78') Tomasz Nawrot Maciej Grześkowiak (Łukasz Przybyłek 60') Ariel Mrowiński- Krzysztof Błędkowski Marcin Duchała (Paweł Rydlewski 46')

Sokół Damasławek :
Mazur Robert Zieniuk Damian Łuszczyński Piotr Rabinek Krzysztof Wójciński Bartłomiej Cholewiński Tomasz Kuzio Kamil Barełkowski Mateusz Gawron Michał Gawron Paweł Kaczmarek Łukasz

Najnowsze aktualności

  • 24.06.2024

    Wysokie zwycięstwo na zakończenie (2013)

    Bardzo udanie sezon zakończył zespół orlików starszych Polonii 2013 rywalizujący w rozgrywkach kategorii D2. W Poznaniu Poloniści wygrali 9:0 (3:0) z Przemysławem Poznań i przypieczętowali zajęcie czwartego miejsca w rozgrywkach I ligi okręgowej. Cztery gole w tym spotkaniu strzelił Jakub Przybyłek.

  • 24.06.2024

    Mistrz przegrał z wiceliderem (2012)

    W ostatniej kolejce Polonia 2012, która już wcześniej zapewniła sobie triumf w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej, przegrała na wyjeździe 3:4 (2:1) z Polonią 1912 Leszno, czyli wicemistrzem rozgrywek. Bramki dla Polonii strzelili Jeremi Sójka oraz Witold Chojnacki - dwie. Poloniści wygrali ligę z przewagą pięciu punktów nad zespołem z Leszna.

  • 21.06.2024

    Remis i zwycięstwo na zakończenie (2011)

    W czwartek i w sobotę ostatnie mecze w sezonie 2023/2024 rozegrała Polonia 2011. W meczu I ligi okręgowej nasz zespół zremisował 2:2 (1:0) z Avią Kamionki, a w tabeli końcowej Poloniści zajęli 1. miejsce z przewagą aż dziesięciu punktów nad drugą Wartą Śrem. W meczu II ligi okręgowej nasza drużyna wygrała 12:0 (6:0) z Orlikiem Poznań i przeskoczyła ten zespół w tabeli, zajmując ostatecznie 6. miejsce. Hat tricka w ostatnim meczu strzelili Oskar Różewicz i Marcel Łuczak.

  • 24.06.2024

    Akademia: Raport z rozgrywek (22/23.06.2024)

    W weekend drużyny akademii rozegrały ostatnie mecze ligowe w sezonie 2023/2024, odnosząc w nich dwa zwycięstwa. Polonia 2011 II wygrała aż 12:0 z Orlikiem Poznań, a Polonia 2013 wygrała 9:0 z Przemysławem Poznań 2012. Swoje ostatnie spotkanie zremisowała Polonia 2011, która już wcześniej zapewniła sobie 1. miejsce w I lidze okręgowej D1. Porażkę poniosła Polonia 2005, a z Polonią 1912 Leszno przegrała Polonia 2012, która też już wcześniej zapewniła sobie zwycięstwo w rozgrywkach I ligi wojewódzkiej.

  • 21.06.2024

    Akademia: Zapowiedź weekendu (22/23.06.2024)

    Przed nami ostatni ligowy weekend z udziałem drużyn akademii w sezonie 2023/2024. W sobotę i niedzielę rozegrane zostanę cztery mecze, w których zagrają roczniki 2005, 2011, 2012 oraz 2013.

  • 21.06.2024

    Akademia podsumowała sezon 2023/2024

    W czwartek na boisku CTP 1 odbył się piknik z okazji zakończenia sezonu 2023/2024 naszej akademii! Dla zawodników i ich rodzin przygotowano wyróżnienia i atrakcje, a każdy z uczestników mógł zjeść ciepłą kiełbaskę. W wydarzeniu wzięło udział prawie 500 osób, w tym ponad 300 zawodników akademii!

  • 20.06.2024

    Żacy grali w Mosinie (2015)

    W miniony weekend rocznik 2015 udał się na gry kontrolne do Mosiny. Pierwsza rywalizowała grupa biała, która rozegrała trójmecz z UKS Orlik Mosina oraz Wartą Poznań. Następnie z zespołem z Mosiny rywalizowała grupa czerwona.

  • 20.06.2024

    Ostatnie turnieje orlików (2014)

    W sobotę Poloniści z obu grup rocznika 2014 wzięli udział w ostatniej kolejce turniejów ligowych rozgrywek bezwynikowych Wielkopolskiego ZPN. Ponadto w niedzielę pierwsza grupa rozegrała gry kontrolne z mocnymi rywalami - Lechem Poznań oraz UKS AP Reissa Jarocin.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.