08.08.2009
Wygrana Polonii z Sokołem Damasławek !W swoim pierwszym od trzech lat meczu w IV lidze Polonia Środa WIelkopolska pokonała pewnie i zasłużenie Sokół Damasławek 3:0 .
Średzianie zaczęli mecz z wielkim animuszem i zaangażowaniem. Już w 3 minucie spotkania, po dokładnym dośrodkowaniu Błędkowskiego, głową uderzał Lasek- niestety piłka minęła bramkę rywali. W kolejnych minutach Polonia stworzyła wiele sytuacji po stałych fragmentach gry, jednak strzały Duchały, Górki, Grześkowiaka nie znalazły drogi do bramki. W 40 min. meczu po prostopadłym zagraniu Nawrota, w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Błędkowski, który zamiast podać do nieobstawionego Duchały, starał się sam wykończyć akcje- piłka po jego uderzeniu trafiła w słupek. Jeszcze przed ostatnim gwizdkiem sędziego w pierwszej części spotkania, doskonałą interwencją popisał się bramkarz Damasławka, który wyszedł obronną ręką w sytuacji sam na sam z Krzysztofem Błędkowskim.
Do przerwy nasz zespół stworzył sobie co najmniej pięć 100- procentowych sytuacji, ale na tablicy wyników, widniał bezbramkowy remis.
Na drugą część spotkania trener Ryszard Rybak desygnował do gry dwóch ofensywnych graczy ze świeżymi siłami: P. Przybyłka i P. Rydlewskiego. Ten drugi kilka minut po wznowieniu gry mógł rozwiązać worek z golami- niestety stojąc nieobstawiony na 10 metrze od bramki przeciwnika nie potrafił skierować piłki do bramki, natomiast pięć minut później przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Sokoła. W 58 minucie kolejna ładna akcja średzian. W uliczkę zostaje wypuszczony Błędkowski, który na szybkości mija jeszcze dwóch rywali ale ponownie brakowało wykończenia (piłka szybuje minimalnie obok prawego słupka). Zawodnicy z Damasławka przez cały mecz skupieni byli głównie na obronie. Jedyną groźną sytuacje przeprowadzili dopiero w 60 min. spotkania, kiedy to strzał z 14 metrów obronił A. Szkudlarek.
Wreszczie nadeszła 65 min gry. 30- metrową piłę za plecy obrony rzuca Ł. Przybyłek. Dochodzi do niej Rydlewski i zgodnie z przysłowiem do trzech razy sztuka umieszcza piłkę w siatce. Licznie przybyła grupa kibiców w końcu miała powody do radości. Po ponad godzinie gry Polonia wychodzi na prowadzenie.
W dalszych minutach bramkę Sokoła głównie niepokoili bracia Przybyłkowie, ale to Krzysztof Błędkowski podwyższa wynik otrzymując kolejne zagranie z głębi pola, mijając bramkarza i pakując piłkę do pustej bramki. Po strzeleniu drugiej bramki, gra toczyła się nadal pod dyktando naszych zawodników, którzy co kilka minut zagrażali bramce gości. W 92 min. wynik meczu ustala, sprowadzony latem- popularny Błędek, dla którego było to drugie trafienie.
Polonia zasłużenie wygrała z drużyną z Damasławka, w wielu fragmentach pokazując ładną dla oka gre. Jedynym mankamentem średzian była skuteczność. Poloniści w przekroju całego spotkania stworzyli sobie kilkanaście sytuacji podbramkowych, z czego trzy razy udało się pokonać dobrze dzisiaj dysponowanego bramkarza gości.
Wiellkie słowa uznania należą się kibicom, przybyłym w ilości ponad pół tysiąca na stadion i dopingującym nasz zespół w chwilach, w których najbardziej tego potrzebował.
Bramki dla naszego zespołu zdobyli: Paweł Rydlewski 65' , Krzysztof Błędkowski 76' i 92'
Polonia wystąpiła w składzie :
Adrian Szkudlarek- Sławek Łopatka Bartłomiej Górka Tomasz Dłużyk Marcin Siwek (Paweł Przybyłek 46')- Mikołaj Lasek ( Kamil Krajewski 78') Tomasz Nawrot Maciej Grześkowiak (Łukasz Przybyłek 60') Ariel Mrowiński- Krzysztof Błędkowski Marcin Duchała (Paweł Rydlewski 46')
Sokół Damasławek :
Mazur Robert Zieniuk Damian Łuszczyński Piotr Rabinek Krzysztof Wójciński Bartłomiej Cholewiński Tomasz Kuzio Kamil Barełkowski Mateusz Gawron Michał Gawron Paweł Kaczmarek Łukasz
Najnowsze aktualności
-
02.07.2024
Akademia: Komunikat ws. wysokości składek 2024/2025
Komunikat ws. wysokości składki miesięcznej za treningi w akademii KS Polonia Środa Wielkopolska
Sierpień będzie pierwszym miesiącem składkowym w naszej akademii w nowym sezonie. Przed jego rozpoczęciem zarząd sekcji piłki nożnej podjął decyzję w sprawie wysokości składek za członkostwo i treningi w sezonie 2024/2025.
-
02.07.2024
Polonia 2005: Podsumowanie wiosny 2024
W rundzie wiosennej sezonu 2023/2024 zespół Polonii 2005 rywalizował w lidze profesjonalnej Wielkopolskiego ZPN. Zespół prowadzony wiosną przez Marcina Duchałę zakończył rozgrywki na szóstym miejscu. W drużynie zagrało w sumie 39 zawodników z roczników 2005-2009.
-
30.06.2024
Mikołaj Raczyński trenerem Polonii Środa
Nowym trenerem Polonii Środa Wielkopolska został Mikołaj Raczyński który wcześniej prowadził drugoligową Wisłę Puławy. Jest on Absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie na kierunku Wychowanie Fizyczne i posiada licencję trenerską UEFA A.
-
28.06.2024
Plan letnich sparingów Polonii Środa
Piłkarze Polonii Środa są na zasłużonych urlopach ale nie oznacza to że sztab szkoleniowy naszego zespołu nie myśli już o nadchodzącym nowym sezonie. W minionym tygodniu poznaliśmy datę rozpoczęcia przygotowań do nowego sezonu oraz został ustalony plan letnich gier towarzyskich.
Przygotowania poloniści rozpoczną w poniedziałek 1 lipca. Przez cały okres przygotowawczy nasz zespół do nowego sezonu będzie trenować na własnych obiektach. Zaplanowane zostało też pięć gier kontrolnych. Pierwszą z nich poloniści rozegrają w sobotę 6 lipca a rywalem naszego zespołu będzie Odra Bytom Odrzański. Oprócz Odry poloniści zmierzą się między innymi z Legią II Warszawa czy Miedzią II Legnica.
-
27.06.2024
Tabele końcowe lig młodzieżowych 2023/2024
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował zweryfikowane tabele końcowe rozgrywek młodzieżowych w rundzie wiosennej sezonu 2023/2024.
-
26.06.2024
Stangel i Milachowski zostają w Polonii Środa
Dwóch kolejnych graczy zdecydowało się przedłużyć wygasające kontrakty z Polonią Środa i zostać w naszym klubie na kolejne sezony. Mowa tu Mikołaju Stangelu i Klaudiuszu Milachowskim.
-
25.06.2024
Orlicy zagrali z żakami (2014/2015)
W sobotę grupa biała rocznika 2015 rozegrała na orliku przy ulicy Lipowej grę kontrolną z orlikami Polonii 2014 II. Mecz był przygotowaniem do rywalizacji w formacje 7x7 w przyszłym sezonie. Grupa czerwona wzięła udział w turnieju w Dolsku, również rywalizując ze starszym rocznikiem.
-
24.06.2024
Filip Nawrocki zawodnikiem Polonii Środa
Filip Nawrocki został piłkarzem Polonii Środa Wielkopolska. Rosły środkowy defensor przenosi się na Sportową z drugoligowej Skry Częstochowa. Obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi, 26 – letni środkowy obrońca ma spore doświadczenie na poziomie centralnym i z pewnością okaże się wzmocnieniem naszej linii defensywnej.



























































