23.05.2022
Ważne zwycięstwo z APR Poznań (2006)
W ważnym dla układu tabeli meczu 9. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych B2 zespół Polonii pokonał u siebie 3:1 (3:0) AP Reissa Poznań. Bramki strzelali Jan Wójkiewicz, Jakub Wawroski oraz Jakub Płonka. Dzięki wygranej średzka drużyna znacząco zmniejszyła straty w ligowej tabeli, zrównując się punktami z Kanią Gostyń i tracą do czwartego Koziołka Poznań tylko dwa punkty.
Od początku meczu Poloniści wykazywali się dużym zaangażowaniem i chęcią zdobywania bramek, co przyniosło skutek już w 15. minucie, kiedy to bardzo mocnym strzałem sprzed pola karnego bramkarza APR pokonał Jan Wójkiewicz. Mecz był bardzo wyrównany z wieloma okazjami po obu stronach boiska, ale to Polonia była w tym fragmencie gry skuteczniejsza. W 29. minucie na 2:0 podwyższył Kuba Wawroski, który wygrał pojedynek 1x1 z obrońcą i płaskim strzałem zdobył gola. W kolejnej sytuacji Poloniści wykonywali rzut rożny, strzał głową wykonał Jakub Płonka, ale niestety piłka zatrzymała się na słupku. W 37. minucie Kuba Płonka już się nie pomylił i pięknym strzalem z rzutu wolnego podwyższył prowadzenie na 3:0.
Po zmianie stron przewagę w grze mieli goście. Nasi zawodnicy dali się w tym fragmencie zdominować, co przełożyło się na trafienie kontaktowe APR w 56. minucie meczu. Goście cały czas dążyli do kolejnych bramek, jednak dobra gra całego naszego zespołu i kilka interwencji Dawida Kaczmarka nie pozwoliły im na więcej. Ostatecznie Polonia pokonuje Akademię Reissa 3:1. Cieszy wygrana z trudnym rywalem w ważnym momencie sezonu dla naszego zespołu.
Za tydzień w sobotę zespół powalczy o kolejne 3 punkty w Poznaniu, z miejscowym Koziołkiem.
Polonia - Junior B2 (2006)
I liga wojewódzka B2 Proton - grupa I (RW)
21 maja 2022, godz. 10:00 - Środa Wielkopolska (boisko CTP 1)
Polonia Środa Wielkopolska 3:1 (3:0) AP Reissa Poznań
Jan Wójkiewicz 15, Jakub Wawroski 29, Jakub Płonka 37 - Jan Nowak 56
Polonia: 99. Dawid Kaczmarek - 12. Kacper Manicki, 19. Aleksander Wyderkiewicz, 31. Jakub Płonka, 4. Kuba Jankowski (82, 3. Jakub Łoda) - 96. Krzysztof Biadała (61, 2. Adrian Fiołka), 14. Jan Wójkiewicz (68, 23. Jeremi Zaganiaczyk), 16. Oskar Pawlak (55, 7. Kacper Kruk) - 17. Kamil Mielcarek (55, 9. Adrian Wdowiak), 11. Oskar Popis (73, 21. Paweł Hładyszewski), 8. Jakub Wawroski.
trenerzy: Łukasz Kaczałka, Adrian Błaszak.
żółte kartki: Adrian Wdowiak - Antoni Giezek, Krzysztof Szalaty, Jan Nowak.
sędziował: Mikołaj Opic.
Tabela:
Link to tabeli i terminarza => https://www2.laczynaspilka.pl/rozgrywki/nizsze-ligi-juniorzy,45776.html
| I liga wojewódzka B2 Proton - grupa I (RW) | ||||
|---|---|---|---|---|
| Drużyna | Mecze | Bramki | Pkt. | |
| 1. | Błękitni Wronki | 9 | 19:15 | 20 |
| 2. | UKS AP Reissa Poznań | 9 | 31:13 | 17 |
| 3. | AKF Poznań | 9 | 22:19 | 16 |
| 4. | Koziołek Poznań | 9 | 13:19 | 12 |
| 5. | AP Reissa Poznań | 9 | 15:16 | 11 |
| 6. | Kania Gostyń | 9 | 19:23 | 10 |
| 7. | Polonia Środa Wielkopolska | 9 | 17:22 | 10 |
| 8. | Poznańska 13 Poznań | 9 | 17:26 | 6 |
Najnowsze aktualności
-
13.06.2022
Zwycięstwo z Lechitą Kłecko
W sobotę 11.06.2022 o godz. 15.00 na boisku w Kłecku drużyna rezerw Polonii Środy rozegrała spotkaniu w klasie okręgowej z zespołem Lechita Kłecko. Mecz zakończył się zwycięstwem Polonii Środa 4-0. Bramki dla Polonii strzelili: Jędrzej Drame - 3, Krystian Pawlak - 1.
-
10.06.2022
Bez punktów w Przodkowie
W meczu 33 kolejki III ligi grupy drugiej piłkarze Polonii Środa udali się na Kaszuby do Przodkowa na spotkanie z tamtejszym GKS-em.
-
09.06.2022
Zwycięstwo przybliżyło do baraży (2008)
W zaległym meczu 6. kolejki I ligi wojewódzkiej trampkarzy młodszych Polonia Środa Wielkopolska wysoko pokonała Rawię Rawicz aż 7:0 (2:0). Bramki dla naszego zespołu strzelali Paweł Sarna - dwie, Aleksander Krause, Mikołaj Kowalski, Mikołaj Szymański, Wiktor Motyl oraz Jakub Michalak. Swój ostatni mecz rozegrał już KKS 1925 Kalisz, który pokonał Polonię 1912 Leszno. To oznacza, że jeśli Poloniści pokonają w sobotę GKS Grębanin to awansują do pierwszego etapu baraży o awans do Centralnej Ligi Juniorów U15!
Mecz z GKS-em Grębanin zostanie rozegrany w sobotę 11 czerwca o godzinie 12:00 na płycie głównej Stadionu CSiR.
-
09.06.2022
Młodziczki: 5 punktów w Racocie
W ostatnim turnieju ligowym rozegranym w Racocie młodziczki Polonii Środa Wielkopolska wywalczyły pięć punktów. Nasze zawodniczki pokonały 2:0 PKS Racot, a także bezbramkowo remisowały z Medykiem Konin oraz Juna-Trans Stare Oborzyska.
-
09.06.2022
Akademia: Harmonogram meczów (11-12 czerwca)
Powoli drużyny akademii KS Polonia Środa Wielkopolska zbliżają się ku końcowi rozgrywek ligowych. Dla kilku naszych zespołów najbliższe mecze będą bardzo istotne dla układu ligowej tabeli, zwłaszcza w ligach wojewódzkich. Bardzo ważne spotkanie mają przed sobą trampkarze (rocznik 2008), którzy walczą o zwycięstwo w rozgrywkach. W środę podopieczni Przemysława Otuszewskiego wygrali aż 7:0 z Rawią Rawicz, a w weekend ich rywalem będzie GKS Grębanin.
-
08.06.2022
W piątek do Przodkowa
Stosunkowo mało czasu na świętowanie mają piłkarze Polonii Środa po wtorkowym zwycięstwie w Wielkopolskim Pucharze Polski. Bo już w piątek 10 czerwca nasz zespół czeka kolejne spotkanie. Tym razem będzie to mecz trzeciej ligi w którym poloniści zmierzą się z GKS Przodkowo a mecz odbędzie się na boisku rywali.
-
08.06.2022
Zagrali w turnieju Red Box (2015)
W sobotę zespół skrzatów Polonii Środa Wlkp. 2015 brał udział w turniejowym graniu organizowanym przez Akademię Piłkarską RedBox na stadionie przy ul. Promienistej w Poznaniu. Gry sprawiły wszystkim wiele radości. Nasza drużyna mierzyła się z takimi zespołami jak Warta Poznań, PKS Racot, Lipno Stęszew, UKS Talent, czy Red Box Akademia Piłkarska.
-
08.06.2022
19. miejsce w Steel Cup 2022 (2013)
Zespół żaków starszych rywalizował w weekend w międzynarodowym turnieju Steel Cup 2022 w Zakopanym. Wśród 36 bardzo silnych drużyn Poloniści zajęli dobre 19. miejsce. Nasi zawodnicy mieli okazję rywalizować z takimi markami jak NK Lokomotiva Zagrzeb, Stoke City FC, Barça Academy Warszawa, FK AS Trenčín, Jagiellonia Białystok czy Stal Rzeszów. Drugi zespół wziął udział w ligowym turnieju rozgrywanym w Kórniku.


























































