OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

13.10.2020

W dwunastej kolejce z Gwardią

W sobotę 17 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Koszalina żeby zmierzyć się z tamtejszym zespołem Gwardii.

W ostatniej kolejce ligowej poloniści dość nieoczekiwanie zremisowali na własnym boisku z Unią Swarzędz 0:0. Polonia posiadała w tym spotkaniu miażdżącą przewagę ale Unia która nie była zainteresowana atakowaniem średzkiej bramki jakimś cudem uchroniła się przed porażką i wywiozła z naszego stadionu jeden punkt. Po tym remisie nasz zespół ma na swoim koncie 31 punktów i cały czas zajmuje fotel lidera rozgrywek trzecioligowych. Nad drugą w tabeli Radunią Stężyca poloniści mają w tej chwili cztery punkty przewagi. Ewentualna wygrana w Koszalinie pozwoli naszemu zespołowi przynajmniej utrzymać tą przewagę. Dlatego nasz zespół do tego spotkania podchodzi bardzo poważnie.

W Koszalinie nie zabraknie żadnego z naszych zawodników bo wszyscy są zdrowi i dodatkowo nikt nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to spore pole manewru trenerowi Krzysztofowi Kapuścińskiemu w wyborze meczowej osiemnastki.

Gwardia Koszalin obecnie zajmuje osiemnaste miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie jedenaście punktów. Na ten dorobek podopiecznych Łukasza Drożdżala złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Gwardii to 14-13 a najlepszym strzelcem zespołu jest Daniel Chyła który zdobył pięć bramek.

Choć Gwardia ma bardzo młodą kadrę zawodniczą którą uzupełnia kilku bardziej doświadczonych graczy takich jak wspomniany Daniel Chyła czy Adrian Hartleb to nie można tego zespołu w żaden sposób lekceważyć. W ostatniej kolejce Gwardia pauzowała gdyż jej mecz z Flotą w Świnoujściu został przełożony z powodu meczu reprezentacji Polski U-19 do którego notabene nie doszło ze względu na zarażenia COVID19 w sztabie Polaków. Wcześnie zespół z Koszalina zanotował dwa remisy: 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg i 2:2 z Nielbą Wągrowiec.

Oba zespoły od czasu kiedy Polonia ponownie występuje na trzecioligowym poziomie a Gwardia opuściła drugoligowe szeregi spotkały się ze sobą pięć razy. Trzy mecze zakończyły się wygraną Polonii, raz padł remis a raz lepsi okazali się nasi rywale. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:6.

Spotkanie z Gwardią zostanie rozegrane w sobotę 17 października o godzinie 14:00. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców ze względu na umieszczenie miasta Koszalina w czerwonej strefie. Ale my zapraszamy wszystkich sympatyków przed telewizory, telefony, tablety czy laptopy na naszą bezpośrednią transmisję z tego spotkania.

Transmisję obejrzycie tutaj:

Najnowsze aktualności

  • 29.05.2023

    Remis w Koninie (2006)

    W wyjazdowym meczu 12. kolejki I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych Polonia Środa Wielkopolska zremisowała 3:3 (2:2) z Górnikiem Konin. Gospodarze trzykrotnie prowadzili, ale nasz zespół za każdym razem wyrównywał. Do siatki rywali trafiali Jakub Płonka oraz Michał Bańkowski. Do końca sezonu pozostały dwie kolejki. Nasi zawodnicy zagrają jeszcze z KKS 1925 Kalisz oraz Jarotą Jarocin.

  • 29.05.2023

    Remisowe zakończenie sezonu

    W niedzielę 28 maja o godzinie 15.00 na własnym boisku przy ulicy Sportowej zespół piłkarek Polonii Środa podejmował drużynę świeżo upieczonego beniaminka Ekstraligi kobiet drużynę BTS Rekord Bielsko Biała.

  • 29.05.2023

    Akademia: Podsumowanie weekendu (27/28 maja)

    Ostatni weekend maja był całkiem udany dla naszych drużyn w rozgrywkach ligowych. Punktów ze Szczecina nie udało się przywieźć trampkarzom starszym rywalizującym w Centralnej Lidze Juniorów, ale za to sporo zwycięstw odniosły młodsze grupy.

    W ligach wojewódzkich zwycięstwa odnieśli trampkarze młodsi (6:3 z AP Oborniki) oraz młodzicy starsi (5:3 z Wartą Międzychód). Wysoko wygrał także zespół młodzików młodszych w spotkaniu I ligi okręgowej z Kotwicą Kórnik.

  • 29.05.2023

    Wyrównane spotkanie w Chorzeminie

    Wyrównane spotkanie obejrzeli kibice zgromadzeni w sobotę w Chorzeminie gdzie drugi zespół Polonii Środa Wlkp. mierzył się z miejscowym Orkanem.

  • 26.05.2023

    Walne Zgromadzenie Członków

    Zarząd Klubu Sportowego „Polonia” zwołuje Walne Zebranie Członków, które odbędzie się 15 czerwca 2023 r. o godzinie 20:00 (I termin) w Restauracji Turystyczna u Moniki przy ulicy Sportowej 2 w Środzie Wielkopolskiej.

  • 25.05.2023

    Akademia: Zapowiedź weekendu 27/28 maja

    Ostatni weekend maja dostarczy kolejnych piłkarskich emocji w naszej akademii. Bardzo ważny mecz mają przed sobą trampkarze starsi w Centralnej Lidze Juniorów. Ewentualne zwycięstwo z FASE Szczecin przy potknięciu Orlenu Gdańsk zapewni naszej drużynie utrzymanie na szczeblu centralnym. Ważne mecze mają przed sobą również trampkarze młodsi i młodzicy starsi. Obie drużyny toczą walkę o pozostanie w Lidze Wojewódzkiej. Kolejne mecze mają przed sobą również młodziczki, a najmłodsze grupy rozegrają turnieje ligowe.

  • 25.05.2023

    Cenna wygrana w Suchym Lesie (2011)

    Zaległy mecz w środę rozegrali młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2011), którzy pokonali 3:2 (2:2) Suchary Suchy Las. Poloniści szybko przegrywali 0:2, ale przed przerwą w ciągu dwóch minut do bramki trafili Alicja Bolewicz i Kuba Kucharski. Kilka minut po przerwie gola na wagę trzech punktów zdobył Jan Marciniak.

  • 25.05.2023

    Nowy kontrakt Piotra Wujca

    23-letni obrońca Piotr Wujec podpisał z Polonią Środa Wielkopolska nową umowę która obowiązywać będzie do 30 czerwca 2025 roku. Tym samym ten ciągle młody ale już bardzo doświadczony na trzecioligowym poziomie obrońca zostaje w naszym zespole na kolejne dwa sezony.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.