29.05.2023
Wyrównane spotkanie w ChorzeminieWyrównane spotkanie obejrzeli kibice zgromadzeni w sobotę w Chorzeminie gdzie drugi zespół Polonii Środa Wlkp. mierzył się z miejscowym Orkanem.
Szczególnie w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, jeden i drugi zespół starał się przejąć kontrolę nad meczem i podyktować swoje warunki. Gospodarze woleli grać górą, my natomiast szukaliśmy zagrań po ziemi. Niestety, robiliśmy to zbyt wolno i nie potrafiliśmy zaskoczyć przeciwnika. Przez większą część połowy radziliśmy sobie ze sposobem gry Orkana, ale w 43 minucie zaskoczyli nas prostopadłym podaniem i tuż przed przerwą straciliśmy bramkę.
Na drugą połowę zawodnicy z Chorzemina wyszli wyraźnie cofnięci i liczyli na kontrataki. Nasza drużyna starała się grać wyżej i szybciej, dzięki czemu stwarzaliśmy sobie coraz lepsze okazje do zdobycia gola. W 78 minucie Marcin Kaczmarek opanował w polu karnym dośrodkowaną piłkę i uderzył w słupek. Do wyrównania doprowadziliśmy dopiero w 90 minucie. Akcję rozpoczął Oskar Janoś a w "szesnastkę" podał Jakub Szymczak. Tam do futbolówki dopadł Jakub Wawroski i trafił do siatki. Sędzia doliczył pięć minut do regulaminowego czasu gry, w którym to obie drużyny postawiły wszystko na jedną kartę i próbowały strzelić zwycięską bramkę. Jednak kolejne gole już nie padły, a mecz zakończył się wynikiem 1:1.
Polonia II Środa wystąpiła w składzie: Rybarczyk – Michalak, Maślanka, Łasocha (46` Pryimak), Manicki (80` Szymczak), Gniewowski (46` Rubach), Cyka (60` Lorek), Kaczmarek, Wawroski, Janoś, Rosiak.
Najnowsze aktualności
-
12.11.2025
Zwycięstwo w Hary Cup w Łodzi (2016)
Polonia 2016 weekend spędziła w Łodzi, gdzie wzięła udział w turnieju Hary Cup! Nasz zespół w grupie A zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z UKS Iwiczna, dzięki czemu awansował do grupy walczącej o triumf w turnieju. W walce o złoto Polonia wygrała z FA Łódź-Zachód i Lublinianką, a także zremisowała z UKS Iwiczna, dzięki czemu okazała się najlepszym zespołem turnieju! Dwóch zawodników otrzymało nagrody indywidualne - najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Tobiasza Wesołowskiego, a najlepszym strzelcem był Mieszko Szał.
-
12.11.2025
Poloniści z brązem na SBG Cup (2013)
Polonia 2013 w weekend rywalizowała w turnieju SBG Jarocin Cup i wywalczyła w nim trzecie miejsce. Nasz zespół rywalizację w grupie A zakończył na trzecim miejscu i awansował do fazy finałowej. W ćwierćfinale Poloniści sprawili niespodziankę, wygrywając 2:1 z Zawiszą Bydgoszcz, zaś w półfinale lepszy okazał się UKS APR Lampart Jarocin. W meczu o 3. miejsce Polonia nie dała szans Salosowi Szczecin i wygrała 4:0. Do najlepszej piątki turnieju wybrany został zawodnik Polonii - Jakub Kanoniczak.
-
12.11.2025
Akademia: Raport ligowy (11/12.11.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 11/12 listopada 2025.
-
12.11.2025
Futsal: Polonia U-13 awansowała do II fazy (2013)
Polonia 2013 we wtorek 11 listopada była gospodarzem turnieju I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-13 w futsalu. Nasz zespół wygrał rywalizację odnosząc trzy zwycięstwa i raz przegrywając. Awans do drugiej fazy eliminacji uzyskały także Śląsk Wrocław i Iskra Kochlice. II faza eliminacji została zaplanowana na 29/30 listopada.
-
10.11.2025
Akademia: Zapowiedź (11/12.11.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 11/12 listopada 2025.
-
09.11.2025
Akademia: Raport ligowy (8/9.11.2025)
Komplet wyników meczów ligowych drużyn akademii w dniach 8/9 listopada 2025.
-
08.11.2025
Akademia: Zapowiedź (8/9.11.2025)
Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 8/9 listopada 2025.
-
08.11.2025
Klasa A: Zawód z GES-em
A-klasy zespół Polonii III w piątek rozgrywał mecz 12. kolejki swoich rozgrywek. Nasz zespół niestety przegrał na stadionie CSiR z GES-em Poznań 0:2 (0:0) po bramkach w 59. sekundzie drugiej połowy oraz w 90. minucie.





















































