13.10.2020
W dwunastej kolejce z GwardiąW sobotę 17 października piłkarzy Polonii Środa czeka kolejne spotkanie ligowe. Tym razem nasz zespół uda się do Koszalina żeby zmierzyć się z tamtejszym zespołem Gwardii.
W ostatniej kolejce ligowej poloniści dość nieoczekiwanie zremisowali na własnym boisku z Unią Swarzędz 0:0. Polonia posiadała w tym spotkaniu miażdżącą przewagę ale Unia która nie była zainteresowana atakowaniem średzkiej bramki jakimś cudem uchroniła się przed porażką i wywiozła z naszego stadionu jeden punkt. Po tym remisie nasz zespół ma na swoim koncie 31 punktów i cały czas zajmuje fotel lidera rozgrywek trzecioligowych. Nad drugą w tabeli Radunią Stężyca poloniści mają w tej chwili cztery punkty przewagi. Ewentualna wygrana w Koszalinie pozwoli naszemu zespołowi przynajmniej utrzymać tą przewagę. Dlatego nasz zespół do tego spotkania podchodzi bardzo poważnie.
W Koszalinie nie zabraknie żadnego z naszych zawodników bo wszyscy są zdrowi i dodatkowo nikt nie musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. Daje to spore pole manewru trenerowi Krzysztofowi Kapuścińskiemu w wyborze meczowej osiemnastki.
Gwardia Koszalin obecnie zajmuje osiemnaste miejsce w ligowej tabeli i ma na swoim koncie jedenaście punktów. Na ten dorobek podopiecznych Łukasza Drożdżala złożyły się trzy zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek. Bilans bramkowy zespołu Gwardii to 14-13 a najlepszym strzelcem zespołu jest Daniel Chyła który zdobył pięć bramek.
Choć Gwardia ma bardzo młodą kadrę zawodniczą którą uzupełnia kilku bardziej doświadczonych graczy takich jak wspomniany Daniel Chyła czy Adrian Hartleb to nie można tego zespołu w żaden sposób lekceważyć. W ostatniej kolejce Gwardia pauzowała gdyż jej mecz z Flotą w Świnoujściu został przełożony z powodu meczu reprezentacji Polski U-19 do którego notabene nie doszło ze względu na zarażenia COVID19 w sztabie Polaków. Wcześnie zespół z Koszalina zanotował dwa remisy: 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg i 2:2 z Nielbą Wągrowiec.
Oba zespoły od czasu kiedy Polonia ponownie występuje na trzecioligowym poziomie a Gwardia opuściła drugoligowe szeregi spotkały się ze sobą pięć razy. Trzy mecze zakończyły się wygraną Polonii, raz padł remis a raz lepsi okazali się nasi rywale. Bilans bramkowy tych spotkań to 8:6.
Spotkanie z Gwardią zostanie rozegrane w sobotę 17 października o godzinie 14:00. Mecz odbędzie się bez udziału kibiców ze względu na umieszczenie miasta Koszalina w czerwonej strefie. Ale my zapraszamy wszystkich sympatyków przed telewizory, telefony, tablety czy laptopy na naszą bezpośrednią transmisję z tego spotkania.
Transmisję obejrzycie tutaj:
Najnowsze aktualności
-
26.09.2023
Sparing orlików w Krzywiniu (2014)
W sobotę zespół orlików młodszych udał się do Krzywinia na mecz kontrolny z miejscowym Promieniem.
-
26.09.2023
Zagrali z Błękitnymi (2013)
W sobotę druga grupa orlików starszych (2013) rozegrała mecz kontrolny z Błękitnymi Owińska. Spotkanie odbyło się na boisku CTP 2.
-
26.09.2023
Przełamać złą passę
W sobotę 30 września piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie KP Starogard Gdański a mecz odbędzie się na Stadionie Średzkim. Polonię Środa w tym meczu po raz pierwszy w roli szkoleniowca poprowadzi trener Paweł Kutynia. Średzcy kibice na pewno mają nadzieję że zadziała efekt nowej miotły i poloniści wrócą na zwycięską ścieżkę. Po za meczem dla wszystkich kibiców którzy zjawią się na stadionie klub przewidział wiele atrakcji. Będzie między innymi zamek dmuchany dla najmłodszych, będzie pyszna gastronomia, a także konkurs w przerwie meczu.
-
26.09.2023
Oczko młodzików (2012)
Aż dwadzieścia jeden bramek zdobyli w Kórniku młodzicy młodsi Polonii (rocznik 2012). Łupem w postaci bramek podzielili się Gabriel Banaszak - 8, Mikołaj Biskup - 4, Leon Jankowiak - 3, Franciszek Batycki - 3, Nikodem Mazurczak - 2 oraz Adam Płóciennik.
-
26.09.2023
Hokejowy rezultat z Koziołkiem (2010)
Hokejowym rezultatem zakończył się mecz drugiej grupy Polonii 2010 z Koziołkiem Poznań. Podopieczni Patryka Słomczyńskiego i Dominika Rogowskiego przegrali 6:8 (2:4).
-
26.09.2023
Zwycięstwo juniorek z Medykiem! (Dziewczyny)
Dwa mecze rozegrał w weekend zespół dziewcząt Polonii. W sobotę rozegrały mecz II ligi okręgowej trampkarzy starszych, który przegrały 2:4 (2:3) z Zawiszą Dolsk. W niedzielę natomiast zmierzyły się z Medykiem Konin w ramach ligi juniorek i wygrały to spotkanie 6:2!
-
26.09.2023
Rezerwy powalczą o ćwierćfinał
Już w środę 27 września o godzinie 17:00 na Stadionie Średzkim drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska rozegra spotkanie okręgowego Pucharu Polski. Rywalem młodych polonistów będzie występująca także w V lidze Warta Śrem a stawką tego pojedynku będzie awans do ćwierćfinału tych rozgrywek.
-
25.09.2023
Kolejne zwycięstwo w lidze młodzików (2013)
Doskonale radzi sobie zespół orlików starszych (rocznik 2013) w rozgrywkach I ligi okręgowej młodzików młodszych, w których nasz zespół rywalizuje ze starszymi zawodnikami. Poloniści odnieśli w weekend kolejne zwycięstwo, tym razem odwracając niekorzystny wynik do przerwy. W drugiej połowie Polonia odrobiła dwubramkową stratę i ostatecznie wygrała 3:2!

























































