OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

26.09.2023

Przełamać złą passę

W sobotę 30 września piłkarze Polonii Środa rozegrają kolejne spotkanie ligowe. Tym razem rywalem naszego zespołu będzie KP Starogard Gdański a mecz odbędzie się na Stadionie Średzkim. Polonię Środa w tym meczu po raz pierwszy w roli szkoleniowca poprowadzi trener Paweł Kutynia. Średzcy kibice na pewno mają nadzieję że zadziała efekt nowej miotły i poloniści wrócą na zwycięską ścieżkę. Po za meczem dla wszystkich kibiców którzy zjawią się na stadionie klub przewidział wiele atrakcji. Będzie między innymi zamek dmuchany dla najmłodszych, będzie pyszna gastronomia, a także konkurs w przerwie meczu.

Ostatnie spotkania ligowe nie są zbyt udane dla zespołu Polonii Środa Wielkopolska. Poloniści ostatni raz wygrali 19 sierpnia w Luzinie z tamtejszym Wikędem. Od tego czasu nasz zespół zanotował cztery porażki i dwa remisy w sześciu spotkaniach ligowych. Po tych niepowodzeniach średzki zespół został powierzony Pawłowi Kutyni który ma za zadanie odmienić oblicze Polonii Środa i zacząć z nią odnosić ligowe zwycięstwa. Przed spotkaniem z KP Starogard do kadry zespołu wracają Jędrzej Drame i Jakub Giełda. Da to na pewno większe pole manewru nowemu szkoleniowcowi.

KP Starogard Gdański po dziewięciu kolejkach obecnego sezonu ma na swoim koncie osiem punktów i zajmuje czternaste miejsce w ligowej tabeli. Na ten dorobek złożyły się dwa zwycięstwa, dwa remisy i pięć porażek. Bilans bramkowy sobotniego rywala Polonii Środa to 16-25. Najwięcej bramek – po trzy- w zespole KP Starogard Gdański mają Damian Garbacik, Mikołaj Mikuła i Jakub Pek.

Oba zespoły do tej pory spotkały się ze sobą w zmaganiach ligowych dwanaście razy. Cztery z tych spotkań Polonia Środa rozstrzygnęła na swoją korzyść, trzy razy padł remis a pięć razy górą był zespół ze Starogardu Gdańskiego. Bilans bramkowy tych spotkań to 14-11 na korzyść Polonii Środa. Na boisku w Środzie Wielkopolskiej dwa razy górą była Polonia, raz padł remis, a cztery razy górą byli nasi sobotni rywale. Bilans bramkowy tych spotkań to 5:6. Na boisku w Starogardzie Gdańskim w pięciu do tej pory rozegranych spotkaniach pomiędzy tymi zespołami dwa razy górą był zespół Polonii Środa, dwa razy padł remis, a raz górą byli gospodarze czyli zespół KP Starogard. Bilans bramkowy tych spotkań to 9-5 na korzyść Polonii Środa.

Ostatni raz obie ekipy spotkały się ze sobą 29 kwietnia 2023 roku na stadionie w Środzie Wlkp. Wtedy górą był zespół KP Starogard który wygrał 2:1. Bramkę dla Polonii Środa zdobył Jędrzej Drame. W 40 minucie Bartosz Bartkowiak nie wykorzystał rzutu karnego. Dla zespołu ze Starogardu trafiali Kornel Przyborowski i Janusz Surdykowski.

Spotkanie z  KP Starogard Gdański odbędzie się w sobotę 30 września o godzinie 16:00 na płycie głównej stadionu w Środzie Wielkopolskiej. Nasz klub z tego spotkania przeprowadzi transmisję na żywo na którą już teraz zapraszamy.

Najnowsze aktualności

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
BRĄZOWY PARTNERZY
SPONSORZY KOBIET
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.