29.02.2016
Udany występ na Stella Cup (2009/10)W sobotę 20 lutego skrzaty po raz kolejny udały się na turniej. Tym razem kierunek został obrany do Lubonia na Stella Cup. Poloniści wystąpili w dwóch zespołach Polonia I oraz Polonia II.
W pierwszym zespole wystąpili zawodnicy z rocznika 2009 dla których był to już 3 turniej w przeciągu miesiąca, natomiast w zespole II znaleźli się debiutanci z rocznika 2010. W turnieju oprócz naszych Polonistów znalazło się jeszcze 5 zespołów takich jak PKS Racot, Suchary Suchy Las, Wielkopolska Komorniki, LPFA Kościan, UKS Jedynka. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym a pojedynki stały na wyrównanym poziomie, gdzie w wielu przypadkach decydowało szczęście po czym mecze kończyły się jednobramkową przewagą.

Komplet wyników zespołów Polonii Środa podczas turnieju:
Polonia Środa I 3:1 Polonia Środa II
Polonia Środa II 0:2 Wielkopolskie Komorniki
Polonia Środa I 1:2 LPFA Kościan
Polonia Środa I 0:1 PKS Racot
Polonia Środa I 0:1 Suchary Suchy Las
Polonia Środa II 1:7 UKS Jedynka Luboń
Polonia Środa I 1:0 UKS Jedynka Luboń
Polonia Środa II 0:4 LPFA Kościan
Polonia Środa I 2:0 Wielkopolska Komorniki
Polonia Środa II 0:5 PKS Racot
Polonia Środa II 0:2 Suchary Suchy Las
Na zakończenie organizatorzy przyznali wszystkim zespołom 1 miejsce, wręczyli pamiątkowe medale oraz puchary. Ponadto w każdej drużynie został wybrany najlepszy zawodnik, który otrzymał dodatkowy prezent w postaci pucharu.
Polonia I wystąpiła w składzie: Stanisław Wieliński , Sebastian Grządzielewski, Adam Haniewicz, Paweł Kamiński, Mikołaj Rauhut, Maksymilian Roszkiewicz, Jakub Sawuć, Antoni Staszek, Stanisław Jaskólski.
Polonia II wystąpiła w składzie: Cezary Bartkowiak, Franciszek Kaczmarek, Borys Kasprzak, Franciszek Leżała, Antoni Łukaszewicz, Mateusz Kajdanki, Olivier Dayton, Jakub Smolarz.
Najnowsze aktualności
-
26.11.2025
Z Flotą w Puszczykowie
W najbliższy weekend rozegrana zostanie 19 kolejka trzeciej ligi grupy drugiej. Tym razem piłkarze Polonii Środa podejmować będą Flotę Świnoujście. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Puszczykowie w piątek 28 listopada a jego początek zaplanowano na godzinę 13:00.
-
24.11.2025
Zwycięskie zakończenie rundy (2014)
W zaległym meczu 1. ligi wojewódzkiej D2, którym Polonia 2014 kończyła rundę jesienną, nasz zespół wygrał 2:1 (1:0) z Lechem Poznań Białym. Oba gole dla średzkiej drużyny strzelił Bruno Gruszczyński. Zespół Kamila Kudły i Łukasza Żeglenia zakończył jesień na szóstym miejscu w ligowej tabeli.
-
24.11.2025
Futsal: Polonia U-15 awansowała do II fazy (2011)
Polonia 2011 wygrała sobotni turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-15 w futsalu. W hali w Racocie nasz zespół był bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie mecze i tracąc zaledwie dwa gole przez całe zawody! Druga faza eliminacji, do której awans z grupy 3. wywalczyły też APR Lampart Poznań i Futsal Kościan, zostanie rozegrana w terminie 13/14 grudnia.
-
22.11.2025
Polonia wraca na fotel lidera
W osiemnastej kolejce ligowych zmagań piłkarze Polonii Środa udali się do Stargardu na pojedynek z tamtejszymi Błękitnymi. W rundzie jesiennej w Środzie Wielkopolskiej górą byli poloniści wygrywając 4:2. Podopieczni Macieja Rozmarynowskiego bardzo chcieli ten wynik powtórzyć i utrzymać swoją pozycję w czubie ligowej tabeli.
-
19.11.2025
Transmisja ze Stargardu
Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania trzeciej ligi w którym piłkarze Polonii Środa rywalizować będą z Błękitnymi Stargard. Startujemy w sobotę 22 listopada o godzinie 12:50. Transmisja oczywiście z komentarzem.
-
19.11.2025
Udane zakończenie rundy jesiennej
W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze Polonii Środa na własnym boisku podejmowali Wilki Wilczyn. Mecz odbywał się w ramach szkolenia sędziów z systemu VAR i właśnie przy użyciu tej technologii i w oparciu o nią zawody były prowadzone przez sędziów.
-
18.11.2025
Runda rewanżowa czas start
W miniony weekend zakończyły się rozgrywki rundy jesiennej w trzeciej lidze grupa druga. W ostatnim meczu jesieni poloniści pokonali Pogoń Nowe Skalmierzyce na jej boisku 2:1. Ale koniec rundy jesiennej nie oznacza dla piłkarzy końca zmagań ligowych w tym roku. Prowadzący rozgrywki Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował jeszcze dwie kolejki rundy rewanżowej. Tym samym w sobotę poloniści udadzą się do Stargardu na rewanżowy pojedynek z Błękitnymi. Latem górą była Polonia Środa która wygrała na własnym boisku 4:2.
-
17.11.2025
Premierowe zwycięstwo dziewczyn (Trampkarki)
Zwycięstwem zakończyły rundę jesienną trampkarki Polonii, które rywalizowały w rozgrywkach 3. ligi okręgowej młodzików D1. Wygrana 2:0 (0:0) z UKS APR Lampart Poznań/Dębiec była pierwszą naszych zawodniczek na tym poziomie. Gole strzelały Julia Kawecka i Lena Perek.

























































