12.04.2016
Udany turniej żaków w Wągrowcu (2008)10 kwietnia podopieczni trenera Macieja Bartkowiaka udali sie do Wągrowca na turniej pod nazwą Mini Mistrzostwa Europy. Do turnieju zaproszono 13 drużyn podzielonych na dwie grupy, a poloniści znaleźli się w grupie B gdzie mieli do rozegrania 6 spotkań.
W pierwszym meczu grupowym młode żaki doznały porażki, ale to nie załamało zawodników i w następnych pięciu meczach grupowych odnieśli trzy zwycięstwa i mieli dwa remisy. Z takim dorobkiem punktowym zajęli drugie miejsce w grupie i zagrali w półfinale, gdzie przyszło im się zmierzyć z gospodarzami turnieju czyli Nielbą I Wągrowiec. Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo wyrównany, ale pierwszą bramkę jak się okazało jedyną w tym meczu strzelili gospodarze wygrywając spotkanie. Trener po tym meczu mógł być zadowolony z postawy zawodników którzy stworzyli trzy sytuację bramkowe których nie wykorzystali. Zaraz po tym meczu bez żadnej przerwy żaczki przystąpiły do meczu o brązowy medal. Po przeciwnej stronie stanęła drużyna z Obornik, czyli Sparta. Od początku spotkania poloniści zagrali pewnie i zdecydowanie pokonując swych rywali 2:1. Cała drużyna zasłużenie zajęła trzecie miejsce w turnieju. Trener może być zadowolony ponieważ w drużynie miał aż czterech młodszych zawodników z rocznika 2009: Bartek Hypki, Patryk Rauhut, Bartosz Wiczyński i Eryk Popis.
Polonia Środa wystąpiła w składzie: Kacper Grześkowiak, Wojtek Mikołajczak, Adam Nowak, Adam Rozmiarek, Franek Wiczyński, Leon Matuszek, Bartek Hypki, Patryk Rauhut, Bartosz Wiczyński i Eryk Popis.
Najnowsze aktualności
-
03.09.2009
Czas na rehabilitacje
W najbliższą sobotę o godzinie 16.00, pierwszy zespół naszego klubu będzie miał możliwość zmazania nie najlepszego wizerunku jaki zostawił po ostatnim meczu w Margoninie.
-
02.09.2009
II runda Pucharu Polski
Dzisiaj rusza już druga runda kolejnej edycji Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Na tym etapie do rozgywek przystępuje nasza druga drużyna.
-
31.08.2009
Porto Cup 2009
W niedzielę 30.08.2009 r. nasi najmłodsi piłkarze- chłopcy urodzeni w latach 2000/01 udali się do Mosiny na "I Turniej Orlików i Żaków- PORTO CUP 2009".
-
01.09.2009
Zawiodła skuteczność
W niedzielę 30 sierpnia zespół juniorów starszych rozegrał kolejny ligowy mecz na wyjeździe w ramach Wielkopolskiej Ligi. Tym razem nasi zawodnicy ulegli Warcie Śrem 1:0.
-
31.08.2009
Koncepcja nowoczesnej trybuny
Czy w Środzie Wlkp. powstanie trybuna spełniająca wymogi współczesności? W budżecie gminy na 2009 r. burmistrz Wojciech Ziętkowski zabezpieczył środki finansowe na remont trybuny oddzielającej boisko do hokeja i piłki nożnej na średzkim stadionie. Na zeszłotygodniowe sesji radni mieli okazję zapoznać się z przygotowaną koncepcją.






















































