OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

25.06.2021

Udane zakończenie sezonu

W ostatnim meczu ligowym sezonu 2020/21 piłkarze Polonii Środa podejmowali na własnym boisku KP Starogard Gdański. Dla obu zespołów był to już mecz  tylko o prestiż i o zakończenie sezonu zwycięstwem gdyż bez względu na wynik ich pozycja w tabeli nie mogła ulec zmianie.

Od samego początku to Polonia Środa ruszyła do ataków i starała się przejąć kontrolę nad spotkaniem. Jednak przez długi czas ataki średzkiego zespołu kończyły się na dobrze zorganizowanej defensywie rywali. W 25 minucie Paweł Mandrysz wpadł z piłką w pole karne rywali i został tam sfaulowany. Sędzia podyktował rzut karny dla Polonii. Do piłki podszedł Krzysztof Biegański ale jego intencje wyczuł bramkarz rywali który zdołał sparować uderzenie zawodnika Polonii na rzut rożny. W 42 minucie po faulu w środka pola zakotłowało się na boisku a najbardziej krewki w tej sytuacji Arkadiusz Korpalski został przez sędziego ukarany czerwoną kartkę i od tego momentu rywale musieli radzić sobie w dziesiątkę. Jednak do końca pierwszej połowy nie udało się naszemu zespołowi tej przewagi wykorzystać i na przerwę oba zespoły schodziły przy bezbramkowym remisie.

Po zmianie stron Polonia Środa jeszcze mocniej zaatakowała.  Poloniści co chwilą nękali defensywę gości ze Starogardu Gdańskiego ale przez długi czas utrzymywał się bezbramkowy remis. Swoje okazje miał między innymi Bartosz Bartkowiak ale jego uderzenia z rzutów wolnych dwukrotnie bronił bramkarz rywali. Aż nadeszła 81 minuta. Z boku boiska piłkę w pole karne rywali dośrodkował Bartosz Bartkowiak a tam strzałem głową do bramki rywali skierował Piotr Skrobosińki. Kropkę nad i poloniści postawili w 90 minucie spotkania kiedy to do bramki rywali trafił Szymon Zgarda. Ostatecznie Polonia pokonała KP Starogard Gdański 2:0 (0:0) i udanie zakończyła sezon ligowy 2020/21.

Polonia Środa wystąpiła w składzie: Garstkiewicz – Wujec, Skrobosiński, Henriquez, Zgarda (89` Sobkowiak), Borucki, Brychlik (89` Janoś), Bartkowiak, Mandrysz (29` Szynka), Biegański (80` Ceglewski), Kozłowski.

KP Starogard wystąpił w składzie: Kotłowski – Moskiewicz, Wiśniewski (69` Bohm), Kowlaczyk (82` Górski), Wesołowski, Powszuk, Warcholak, Sosnowski, Mrozik (57` Armatowski), Korpalski, Kowlaczyk (46` Wohlert).

Bramki: Skrobosiński (81`), Zgarda (89`)

Żółte kartki: Biegański, Skrobosiński, Henriquez – Sosnowski, Mrozik, Wohlert

Czerwone kartki: Korpalski (42`)

Najnowsze aktualności

  • 29.01.2024

    Dziewięć punktów w Tuliszkowie (2011)

    W sobotę zespół Polonii 2011 udał się do Tuliszkowa, aby rozegrać trzeci turniej halowy w ramach Pucharu Prezesa Wielkopolskiego ZPN. Poloniści odnieśli trzy zwycięstwa w pięciu meczach i podobnie jak SKP Słupca i SMS AP Reissa Ślesin mają na koncie dziewięć punktów. Kolejny turniej za dwa tygodnie.

  • 25.01.2024

    Dwa sparingi w weekend

    Trwają przygotowania zespołów seniorskich Polonii Środa Wielkopolska do rundy wiosennej sezonu 2023/24. Po za treningami męskie zespoły w weekend rozegrają kolejne gry kontrolne. Zespół kobiet z kolei w tym tygodniu skupi się na treningach.

  • 26.01.2024

    Startują MMP U-15 w futsalu (2009)

    Już dziś zespół Polonii Środa Wielkopolska 2009 rozpocznie zmagania w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski do lat 15 w futsalu chłopców w Bielsku-Białej. Podopieczni Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego trafili do grupy B, w której rywalizować będą z obrońcą tytułu - Rekordem Bielsko-Biała, a także Stalą Mielec oraz AP Kowale.

  • 25.01.2024

    Trampkarze po pierwszych sparingach (2010)

    Zespół Polonii Środa 2010 przygotowujący się do gry w lidze profesjonalnej Wielkopolskiego ZPN rozegrał już pierwsze mecze sparingowe. Zawodnicy przygotowują się do rundy wiosennej pod czujnym okiem trenerów Marcina Łopusińskiego, który zastąpił Łukasza Żeglenia, a także Marcina Grabowskiego.

  • 25.01.2024

    Minimalna porażka z GieKSą

    W środę piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie tej zimy. Tym razem poprzeczka dla podopiecznych Pawła Kutyni była zawieszona bardzo wysoko bo rywalem średzkiego zespołu był pierwszoligowy GKS Katowice. Spotkanie odbywało się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Opalenicy.

  • 25.01.2024

    Przegrany sparing z Koroną Zakrzewo (2010)

    W niedzielę zespół trampkarzy C2 rozegrał pierwszą w 2024 roku grę kontrolną na powietrzu. Na boisku w Zielnikach podopieczni Patryka Słomczyńskiego rywalizowali z Koroną Zakrzewo.

  • 24.01.2024

    Sparing z Orlikiem Mosina (2011)

    W sobote na boisku w Topoli zespół młodzików starszych (rocznik 2011) rozegrał pierwszy mecz kontrolny na dużym boisku. Przeciwnikiem Polonistów był Orlik Mosina.

  • 23.01.2024

    Danpasz-Pablo Sponsorem Głównym piłki nożnej KS Polonia Środa Wielkopolska

    Firma Danpasz-Pablo Sponsorem Głównym sekcji piłki nożnej. 

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.