OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBEINSTAGRAMTWITTERFACEBOOK

01.12.2021

Udana runda kobiet

Jakiś czas temu swoje rozgrywki ligowe w rundzie jesiennej zakończył zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska występujący na co dzień w I lidze kobiet. Po piętnastu kolejkach obecnego sezonu polonistki zajmują piątą lokatę z dorobkiem dziewiętnastu punktów.

Poprzedni sezon pierwszoligowy nasz zespół zakończył na ósmej pozycji. Latem w zespole doszło do kilku zmian personalnych. Do Ekstraligi Kobiet odeszła Aleksandra Stasiak (KKP Bydgoszcz), a do BRAP Marucs Gdynia przeniosła się Nadia Cieślak. W ich miejsce do zespołu dołączyły: reprezentantka Polski do lat 17 Julia Drożak (z Medyka Konin), Kamila Wielińska (Medyk Konin), Magdalena Falkowska (Górnicza Konin), Gabriela Walczak (Medyk Konin) Aniela Szewczyk (Medyk Konin) i Klaudia Karsińska (Ladies Szczecin). Dodatkowo z KA4 Respect Krobia na zasadzie wypożyczenia do Polonii Środa dołączyła Klaudia Grońska. Bez zmian pozostał sztab szkoleniowy zespołu. Pierwszym trenerem w dalszym ciągu jest Marek Gierałka, a jego asystentką Marta Woźniak. Kierownikiem zespołu Sylwia Jędrzejczyk.

Początek sezonu był wręcz rewelacyjny w wykonaniu naszych zawodniczek. W pierwszych czterech spotkaniach polonistki odniosły cztery pewne zwycięstwa aplikując swoim rywalkom aż siedemnaście bramek. Pierwszą porażkę nasz zespół poniósł w czwartej kolejce kiedy to polonistki musiały uznać wyższość SWD Wodzisław Śląski. Do końca rundy nasz zespół grał już nieco w kratkę dobre występy przeplatając porażkami bądź remisami kończąc ostatecznie rundę jesienną na piątym miejscu w ligowej tabeli i tracąc do liderującej Sportowej Czwórki Radom cztery punkty.

W sumie w jedenastu jesiennych spotkaniach ligowych polonistki odniosły sześć zwycięstw, zanotowały jeden remis  i poniosły cztery porażki. Bilans bramkowy tych spotkań to 28-16. Zdecydowanie lepiej żeński zespół Polonii Środa radził sobie na własnym boisku. Na sześć rozegranych spotkań na boisku w Środzie Wlkp. polonistki odniosły pięć zwycięstw a jeden mecz przegrały. Bilans bramkowy tych spotkań to 23-7. Z kolei na wyjazdach, a tych spotkań jesienią było pięć, nasz zespół odniósł jedno zwycięstwo, zanotował jeden remis i poniósł trzy porażki. Bilans bramkowy tych spotkań to 5-9.

Skoro mowa o bilansie bramkowym to dobrze na chwilę się zatrzymać przy bramkach strzelonych przez nasz zespół w rundzie jesiennej. A było ich 28. Najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Julia Mikołajczak która zdobyła 6 bramek. Po cztery bramki strzeliły Klaudia Noglaska, Kamila Wielińska i Roksana Wojtecka. Trzy bramki w swoim dorobku mają Dominika Hyża i Kasia Ciesiółka, dwa trafienia zaliczyła Gabriela Walczak, a jedną bramkę strzeliła Klaudia Grońska. Jedno trafienie to bramka samobójcza.

Teraz piłkarki Polonii Środa czeka okres roztrenowania i zimowa przerwa świąteczna. Do treningów polonistki wrócą 11 stycznia. Start rundy wiosennej I ligi kobiet wstępnie zaplanowany jest na weekend 5/6 marca 2022 roku.

Najnowsze aktualności

 • 13.01.2022

  Pierwsze miejsce we Wrocławiu (2006)

  W niedzielę 9 stycznia po przerwie świątecznej młodzi poloniści z rocznika 2006 wybrali się na charytatywny turniej do Wrocławia, którego celem było wsparcie finansowe na leczenie jednego z zawodników FC Wrocław Academy. Podrzędnym celem turnieju była gra z bardzo ciekawymi zespołami takimi jak Śląsk Wrocław, Parasol Wrocław czy FC Wrocław Academy oraz Polonia Środa Śląska i Polonia Leszno. A więc zespoły z, którymi na co dzień nasi zawodnicy nie mają możliwości zagrania. Turniej został rozegrany na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią a przeznaczony był dla kategorii wiekowej 2006 oraz 2007. Dla naszego zespołu najważniejszą rzeczą było to, aby każdy zawodnik spędził na boisku tyle samo minut i pokazał się z jak najlepszej strony. Trenerzy w tym dniu do wykorzystania mieli aż 18 zawodników. Poloniści kolejno w swoich spotkaniach osiągnęli następujące wyniki:

 • 13.01.2022

  Parcela oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia

  Biuro Nieruchomości Parcela staje się Oficjalnym Biurem Nieruchomości KS Polonia Środa Wielkopolska! Biuro świadczy usługi w zakresie pośrednictwa w zakupie, sprzedaży i wynajmie mieszkań, domów, działek i lokali użytkowych. Udziela fachowych porad niezbędnych do zrealizowania korzystnych transakcji. Cieszymy się, że Nieruchomości Parcela dołączają do rodziny Polonii, a was zapraszamy do siedziby biura przy ulicy Kościuszki 47A w Środzie Wielkopolskiej.

 • 13.01.2022

  Z Włosem zostaje partnerem Polonii

  Barber Shop „Z Włosem” gra razem z Polonią dołączając do grona naszych dumnych sponsorów. Z Włosem to miejsce skrojone na miarę potrzeb mężczyzn dbających o styl i dobry wygląd. Znajdziecie tutaj profesjonalistów, którzy do stylizacji podchodzą z pasją.

 • 08.12.2021

  Podsumowanie rundy młodzików (2010)

  Trzeci zespół młodzików Polonii Środa czyli chłopców z rocznika 2010 w tym sezonie występował w III lidze okręgowej. Po kilku sparingach zespół przystąpił do rozgrywek ligowych w których po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce tracąc do lidera trzy punkty . Młodzi poloniści strzelili w tych rozgrywkach 40 goli sami tracąc 22. Poloniści wygrali sześć meczy oraz dwa razy musieli uznać wyższość rywali.

 • 08.12.2021

  Młodzicy drudzy po rundzie (2010)

  Zespół młodzika występujący w drugiej lidze okręgowej rywalizował w swojej z siedmioma drużynami na zasadzie mecz u siebie  i rewanż na wyjeździe . W 14 spotkaniach, nasza drużyna odniosła 10 zwycięstw, nie zanotowała remisu i poniosła 4 porażki. Po rundzie jesiennej nasz zespół zajmuje drugie miejsce mając tyle samo punktów co lider tabeli . Nasza drużyna strzeliła łącznie 46 bramek oraz straciła 32.  Cieszy postęp jaki robią zwodnicy z meczu na mecz oraz ile stwarzają sobie sytuacji i jak je tworzą, podejście zawodników do treningów oraz ile wkładają w to serca. W tej rundzie na pewno brakło skuteczności w wielu sytuacjach co niewątpliwie jest elementem do poprawy.

 • 07.12.2021

  Młodziki mają już wolne (2010)

  Zawodnicy Polonii Środa z rocznika 2010, od tego sezonu mierzyli się w kategorii młodzika, występując przy okazji w lidze wojewódzkiej.

 • 07.12.2021

  Sporo grania skrzatów (2015)

  Nasi zawodnicy kategorii Skrzata Starszego reprezentowali Klub w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski Związek Piłki Nożnej oraz meczach towarzyskich.

 • 07.12.2021

  Runda jesienna żaków młodszych (2014)

  Mijająca runda dla zawodników z rocznika 2014 była pierwszą rundą w kategorii „żak”. W porównaniu z poprzednią kategorią wiekową, zwiększyła się liczba zawodników występujących na boisku oraz rozmiar boiska. Liczba jednostek treningowy również uległa zwiększeniu. Mikrocykl treningowy składał się z trzech jednostek treningowych i kończył się dniem meczowym. Chłopcy z rocznika 2014 reprezentowali nasz Klub w rozgrywkach organizowanych przez Wielkopolski ZPN, meczach towarzyskich oraz turniejach organizowanych przez inne kluby.

SPONSORZY

SPONSOR GŁÓWNY
PAKIET ZŁOTY
PAKIET SREBRNY
PAKIET BRĄZOWY
PARTNERZY
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.