01.12.2021
Udana runda kobietJakiś czas temu swoje rozgrywki ligowe w rundzie jesiennej zakończył zespół kobiet Polonii Środa Wielkopolska występujący na co dzień w I lidze kobiet. Po piętnastu kolejkach obecnego sezonu polonistki zajmują piątą lokatę z dorobkiem dziewiętnastu punktów.
Poprzedni sezon pierwszoligowy nasz zespół zakończył na ósmej pozycji. Latem w zespole doszło do kilku zmian personalnych. Do Ekstraligi Kobiet odeszła Aleksandra Stasiak (KKP Bydgoszcz), a do BRAP Marucs Gdynia przeniosła się Nadia Cieślak. W ich miejsce do zespołu dołączyły: reprezentantka Polski do lat 17 Julia Drożak (z Medyka Konin), Kamila Wielińska (Medyk Konin), Magdalena Falkowska (Górnicza Konin), Gabriela Walczak (Medyk Konin) Aniela Szewczyk (Medyk Konin) i Klaudia Karsińska (Ladies Szczecin). Dodatkowo z KA4 Respect Krobia na zasadzie wypożyczenia do Polonii Środa dołączyła Klaudia Grońska. Bez zmian pozostał sztab szkoleniowy zespołu. Pierwszym trenerem w dalszym ciągu jest Marek Gierałka, a jego asystentką Marta Woźniak. Kierownikiem zespołu Sylwia Jędrzejczyk.
Początek sezonu był wręcz rewelacyjny w wykonaniu naszych zawodniczek. W pierwszych czterech spotkaniach polonistki odniosły cztery pewne zwycięstwa aplikując swoim rywalkom aż siedemnaście bramek. Pierwszą porażkę nasz zespół poniósł w czwartej kolejce kiedy to polonistki musiały uznać wyższość SWD Wodzisław Śląski. Do końca rundy nasz zespół grał już nieco w kratkę dobre występy przeplatając porażkami bądź remisami kończąc ostatecznie rundę jesienną na piątym miejscu w ligowej tabeli i tracąc do liderującej Sportowej Czwórki Radom cztery punkty.
W sumie w jedenastu jesiennych spotkaniach ligowych polonistki odniosły sześć zwycięstw, zanotowały jeden remis i poniosły cztery porażki. Bilans bramkowy tych spotkań to 28-16. Zdecydowanie lepiej żeński zespół Polonii Środa radził sobie na własnym boisku. Na sześć rozegranych spotkań na boisku w Środzie Wlkp. polonistki odniosły pięć zwycięstw a jeden mecz przegrały. Bilans bramkowy tych spotkań to 23-7. Z kolei na wyjazdach, a tych spotkań jesienią było pięć, nasz zespół odniósł jedno zwycięstwo, zanotował jeden remis i poniósł trzy porażki. Bilans bramkowy tych spotkań to 5-9.
Skoro mowa o bilansie bramkowym to dobrze na chwilę się zatrzymać przy bramkach strzelonych przez nasz zespół w rundzie jesiennej. A było ich 28. Najskuteczniejszą zawodniczką okazała się Julia Mikołajczak która zdobyła 6 bramek. Po cztery bramki strzeliły Klaudia Noglaska, Kamila Wielińska i Roksana Wojtecka. Trzy bramki w swoim dorobku mają Dominika Hyża i Kasia Ciesiółka, dwa trafienia zaliczyła Gabriela Walczak, a jedną bramkę strzeliła Klaudia Grońska. Jedno trafienie to bramka samobójcza.
Teraz piłkarki Polonii Środa czeka okres roztrenowania i zimowa przerwa świąteczna. Do treningów polonistki wrócą 11 stycznia. Start rundy wiosennej I ligi kobiet wstępnie zaplanowany jest na weekend 5/6 marca 2022 roku.
Najnowsze aktualności
-
14.02.2023
Sześć bramek rezerw
W niedzielne południe drugi zespół Polonii Środa rozegrał kolejne spotkanie towarzyskie. Rywalem podopiecznych Marka Bugajskiego i Leszka Maźwy byli Czarni Czerniejewo.
-
14.02.2023
Porażka z Tucholanką (2008)
W ostatnim dniu obozu Poloniści rozegrali mecz sparingowy z Tucholanką Tuchola, która w barażu o awans do CLJ U-15 przegrała z Gwardią Koszalin. Średzki zespół, osłabiony kadrowo z powodu chorób, prowadził do przerwy 2:0, ale ostatecznie przegrał 3:5. Bramki strzelali Paweł Sarna, Patryk Karczewski, a także Mikołaj Kowalski z rzutu karnego.
-
13.02.2023
Zimowe Granie w Rawiczu (2016)
Zespół skrzatów Polonii w niedzielę wziął udział w "Zimowym Graniu" w Rawiczu. Nasi najmłodsi adepci rywalizowali ze swoimi rówieśnikami reprezentującymi kluby Rawia Rawicz, Bumerang Wrocław, GAS Krobia oraz Bór Oborniki Śląskie.
-
13.02.2023
Sparingowo z Trzynastką (2011)
W sobotę drużyna młodzików młodszych udała się Poznania na grę kontrolną z Poznańską Trzynastką. Odczuwający trudy obozu zespół przegrał ze swoimi rówieśnikami 2:7. Bramki dla Polonistów strzelili Jan Marciniak oraz Stanisław Gorgolewski.
-
13.02.2023
Grad goli w meczach trampkarzy (2009)
W minionym tygodniu drużyna trampkarzy młodszych rozegrała dwa mecze sparingowe w ramach przygotowań do rundy wiosennej. W środę w bardzo okrojonym składzie nasz zespół udał się do Szamotuł na spotkanie z przebywającą na zgrupowaniu Wartą Poznań. Mimo niezłej gry przez 45 minut ostatecznie dysponujący znacznie szerszą kadrą Zieloni wygrali bardzo wysoko, strzelając w ciągu ostatnich 35 minut aż dziewięć goli. Jedyną bramkę dla Polonii strzelił Kamil Jankowiak.
W rozegranym w sobotę meczu z innym beniaminkiem Ligi Wojewódzkiej - Kanią Gostyń - Poloniści pokazali się już ze znacznie lepszej strony, pewnie wygrywając 9:2. Trzy gole i cztery asysty w tym spotkaniu zaliczył Kamil Jankowiak, a pozostałe bramki strzelali Stanisław Korzeniewski - dwie, Nikodem Odwrot, Kacper Kucharski, Amelia Guzenda oraz Mikołaj Rauhut.
Kolejnymi sparingpartnerami Polonii w nadchodzący weekend będą duński Viborg FF oraz PKS Racot.
-
13.02.2023
Pewna wygrana w Grodzisku
W sobotę 11 lutego o godzinie 11.00 w Grodzisku Wielkopolskim piłkarki Polonii Środa rozegrały swoją kolejną grę kontrolną. Rywalkami naszego zespołu były miejscowe dziewczyny z GSS. Polonistki przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane i chciały wykonać dobrą pracę i przez pełne 90 minut pokazać kawałek dobrej piłki nożnej.
-
13.02.2023
Zwycięstwo z Wartą
W drugim sobotnim meczu towarzyskim piłkarze Polonii Środa mierzyli się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Szamotułach z czwartoligową Wartą Międzychód.
-
11.02.2023
Dobry sparing z Lechem
W sobotę od samego rana piłkarze Polonii Środa rozegrali kolejne spotkanie towarzyskie. Tym razem naszym rywalem był młodzieżowy zespół Lecha Poznań występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów.
























































