OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

31.10.2015

Twierdza Środa Wlkp. zdobyta

Pierwszy raz w tym sezonie poloniści musieli zejść pokonani z własnego boiska. Dokonał tego zespół Pelikana Niechanowo który wygrał w Środzie Wlkp. 0:2 (0:1).

Spotkanie to rozpoczęło się bardzo niefortunnie dla graczy średzkiej Polonii. Goście z Niechanowa pierwszą bramkę zdobyli już w pierwszej minucie meczu. Z boku boiska piłkę zagrywał Przemysław Otuszewski, a sprytnym strzałem z około 5 metrów popisał się Łukasz Zagdański i Adrian Lis po raz pierwszy musiał wyjąć piłkę z własnej bramki. Polonia nie załamała się jednak i próbowała doprowadzić do wyrównania. W 15 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy zakotłowało się w polu karnym Pelikana. Do odbitej piłki dopada Dawid Lisek ale jego strzał z około 7 metrów trafia tylko w poprzeczkę bramki rywali. Dwie minuty później ponownie piłkę w narożniku boiska ustawił sobie Damian Buczma. Tym razem nasz zawodnik próbował bezpośrednim strzałem zaskoczyć bramkarza Pelikana ale ten był czujny i zdołał wyłapać piłkę. Pelikan w pierwszej części gry praktycznie ograniczał się do wyprowadzania kontrataków które skutecznie rozbijane były przez średzką defensywę. W końcówce pierwszej połowy Polonia jeszcze mogła doprowadzić do wyrównania ale najpierw po dośrodkowaniach Damiana Buczmy z rzutów rożnych (nasz zespół wykonywał ich trzy pod rząd) górą była defensywa Pelikana, a strzał Krzysztofa Bartoszaka z 45 minuty z około 18 metrów minął słupek bramki rywali. Do przerwy więc nasz zespół przegrywał 0:1.

W przerwie meczu w Polonii nastąpiła jedna zmiana. Boisko opuścił Michał Stańczyk a w jego miejsce na placu gry zameldował się Łukasz Przybyłek.  Oba zespoły toczyły sporo pojedynków w środkowej strefie boiska a sytuacji bramkowych było niewiele. W 65 minucie po jednym ze starć po średzką bramką doszło do spięcia pomiędzy zawodnikiem Pelikana Marcinem Trojanowskim a Radkiem Barabaszem po którym zawodnik gości upadł na murawę a sędzia pokazał naszemu zawodnikowi czerwoną kartkę. Od tego momentu Polonia musiała radzić sobie w dziesiątkę. Mimo to nasz zespół próbował odmienić losy tego spotkania. W 69 minucie z rzutu wolnego z około 30 metrów uderzał Krzysztof Bartoszak ale jego strzał bez większych problemów łapie bramkarz Pelikana. W 78 minucie w doskonałej sytuacji znalazł się Tomasz Bzdęga ale jego strzał z bliska na nasze szczęście był niecelny. W odpowiedzi w 81 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Damiana Buczmy po raz kolejny zakotłowało się w polu karnym Pelikana ale po raz kolejny obronną ręką wyszli goście którzy i tą sytuację wyjaśnili. Cztery minuty później to Pelikan wykonywał rzut rożny. Piłkę dośrodkowywał Krzysztof Wolkiewicz a pięknym strzałem głową w bramce Polonii umieścił ją Tomasz Bzdęga. Pelikan prowadził w tym momencie 0:2 i losy tego spotkania praktycznie były przesądzone. W samej końcówce poloniści mogli jeszcze strzelić kontaktową bramkę ale ponownie górą byli obrońcy Pelikana którzy tym razem niemal z linii bramkowej wybijali piłkę. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Pierwsza porażka Polonii w tym sezonie na własnym boisku stała się faktem.

 

Polonia Środa wystąpił w składzie: Lis – Buczma, Borucki, Barabasz, Fontowicz, Lisek, Jurga, Giczela (82` Górzyński), Stańczyk (46` Ł. Przybyłek), Pawlak, Bartoszak (89` Kujawa).

Pelikan Niechanowo wystąpi w składzie: Borowczak – Garstka, Maksymiv, Bzdęga (89` Radomski), Zagdański (60` Retlewski), Roszak (83` Budzyń), Figaszewski, Wolkiewicz, Otuszewski, Steinke, Trojanowski (68` Drzewiecki).

Najnowsze aktualności

  • 31.10.2022

    Akademia: Wyniki meczów (29-30 października)

    Ostatni weekend października okazał się być szczęśliwy dla zespołów Polonii walczących o awans do Lig Wojewódzkich. Trampkarze młodsi pewnie wygrali z wiceliderem tabeli Avią Kamionki 6:1 (5:0), czym zapewnili sobie awans na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Wielkopolsce! W tym samym czasie swój mecz rozgrywali młodzicy młodsi, którzy na swoim boisku pokonali dotychczasowego lidera UKS Śrem 5:1 (1:0). Poloniści mają lepszy bilans bezpośrednich meczów, a zwycięstwa w kolejnych meczach zapewnią im awans bez oglądania się na inne wyniki!

    Swój pierwszy punkt w rozgrywkach zdobyły juniorki Polonii Środa Wielkopolska, które niespodziewanie wywalczyły punkt w wyjazdowym meczu z AZS UAM Poznań. Warto dodać, że nasze zawodniczki przegrywały już 1:3, a mimo to zdołały wyszarpać punkt!

  • 29.10.2022

    Horror z happy endem

    W sobotę 29 października piłkarze Polonii Środa w kolejnym meczu ligowym zmierzyli się z zespołem Błękitnych Stargard. Było to drugie wyjazdowe spotkanie naszego zespołu z rzędu. Będący na fali średzki zespół był faworytem tego pojedynku. Poloniści wygrali cztery ligowe spotkania z rzędu i znaleźli się w ścisłej czołówce ligowej tabeli.

  • 27.10.2022

    Poznajmy się: Aleksander Kultys

    Kolejnym zawodnikiem którego sylwetkę chcemy Wam przybliżyć w ramach naszego nowego cyklu Poznajmy się jest Aleksander Kuktys który latem dołączył do zespołu Polonii Środa z Warty Poznań.

  • 27.10.2022

    Transmisja ze Stargardu

    Zapraszamy Was na transmisję meczu 14 kolejki III ligi grupy 2 w którym piłkarze Polonii Środa zmierzą się z Błękitnymi Stargard. Początek transmisji o godzinie 12:50.

     

    Realizacja transmisji:

    PoloniaTV

  • 26.10.2022

    Akademia: Harmonogram meczów (29-30 października)

    Ostatni weekend października ponownie będzie intensywny w mecze na obiektach średzkiej Polonii. W sobotę ostatni mecz na swoim boisku przed barażami o awans do CLJ rozegrają trampkarze starsi, którzy na Nowym Stadionie CSiR podejmą Ostrovię 1909. Przed nimi bardzo ważny pojedynek stoczą trampkarze młodsi. O 10:00 podejmą Avię Kamionki, a punkt zdobyty w tym meczu zagwarantuje im awans do Ligi Wojewódzkiej. Na boisku CTP 1 swoje mecze ligowe rozegrają młodzicy. Rocznik 2010 zagra ważny w kontekście awansu mecz z UKS-em Śrem (godz. 10:00), a rocznik 2011 zmierzy się z MKS-em Trzemeszno (godz. 14:00).

    W niedzielę już o 9:00 rano swój mecz zagra druga drużyna rocznika 2009, która w meczu na szczycie III ligi okręgowej podejmie wicelidera - Concordię Murowana Goślina. Ponadto o 12:00 na boisku CTP 1 młodzicy starsi zagrają z Victorią Września.

  • 26.10.2022

    Turnieje ligowe żaków młodszych (2015)

    Żaki młodsze Polonii w weekend brały udział w turniejach Wielkopolskiego ZPN. Grupa czerwona rozegrała swój turniej w sobotę 22 października w Mosinie, natomiast grupa biała dzień później pojechała do Śremu zbierać swoje kolejne minuty rywalizując z rówieśnikami z innych klubów.

  • 26.10.2022

    Turniej ligowy w Jarocinie (2014)

    Żaki starsze prowadzone przez trenerów Radosława Piotrowskiego i Macieja Sikorskiego w sobotę rozegrały mecze w ramach turnieju ligowego Wielkopolskiego ZPN rozgrywanego w Jarocinie.

  • 26.10.2022

    Turnieje i sparingi orlików (2012/2013)

    Wszystkie zespoły kategorii orlik rozgrywały mecze lub brały udział w turniejach ligowych. Pierwsze zespoły orlika starszego i młodszego zagrały turnieje w Środzie Wielkopolskiej i w Jarocinie, drugi zespół orlików starszych rozegrał mecz kontrolny z Tarnovią Tarnowo Podgórne, natomiast orlicy młodsi zagrali z rówieśnikami z AP Wilki Dąbrówka.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.