03.06.2015
Turniejowy Dzień Dziecka SkrzatówW sobotę 30 maja na terenie Centrum Treningowego KS Polonia z okazji Dnia Dziecka odbył się mini turniej dla najmłodszych czyli piłkarskich skrzatów . Wynik turnieju był sprawą drugorzędną, liczyła się dobra zabawa, ale nie zabrakło emocji jak i ze strony zawodników i oczywiście ze strony rodziców którzy głośno dopingowali swoje dzieci.
Trener polonistów Maciej Bartkowiak podzielił swoją drużynę na trzy zespoły a w turnieju wzięły jeszcze udział : Kowica Kórnk, a także drużyna z Mosiny, która podzielona była na dwa zespoły.
Rywalizacja toczyła się na dwóch boiskach równocześnie, a mecze były rozgrywane w systemie każdy z każdym. Młodzi poloniści spisałi się znakomicie na 15 rozegranych meczy wygrali 9, jeden zremisowali i zaliczyłi pięć porażek- to jest bilans trzech drużyn polonistów.
Średzkie skrzaty w ostatnim czasie grają reguarnie co tydzień w letnich turniejach czteroosobowych i można zauważyć że z tygodnia na tydzeń gra naszych najmłodszych piłkarzy wyglada coraz lepiej zwłaszcza jeśli chodzi o poruszanie się i ustawienie na placu gry. Tymi turniejami Skrzaty KS Polonia przygotowują się do ligowych rozgrywek, które rozpoczną się we wrzesniu tego roku.
W sobotnim turnieju w barwach Polonii wystapili:
Kacper Grzeskowiak ,Bartosz Hypki , Kamil Orbat , Marcin Ratajczak , Damian I Patryk Rauhut, Bartłomiej I Franciszek Wiczyńscy, Adam Rozmiarek, Maksymilian Fert, Leon Matuszek, Jasiu Sobczyński , Marcel Bernard, Patryk Karczewski , Piotr Kaminski , Jakub Orlich , Hubert Kujawa, Jakub Pawlaczyk .
Tymczasem w najbliższą sobotę poloniści udają się do Śremu na silnie obsadzony turniej z okazji Dni Miasta Śrem.
Najnowsze aktualności
-
12.05.2023
Akademia: Zapowiedź weekendu 13/14 maja
Kolejne piłkarskie emocje przed nami. W weekend 13/14 maja rozegrane zostają kolejne mecze oraz turnieje ligowe drużyn akademii. W sobotę swoje mecze rozegrają przedstawiciele naszego klubu w Centralnej Lidze Juniorów oraz Ligach Wojewódzkich. W CLJ Poloniści zmierzą się z kolejną topową akademią - Pogonią Szczecin. W ligach wojewódzkich rywalami Polonii będą Ostrovia (2006), Lech Poznań (2009) oraz Poznańska 13 (2010). W niedzielę kolejny turniej ligowy rozegrają młodziczki, a ponadto kolejne piłkarskie zawody rozegrają najmłodsi.
-
11.05.2023
Koniec pucharowej przygody
W środę 10 maja piłkarze Polonii Środa stoczyli pojedynek którego stawką była kolejna runda Wielkopolskiego Pucharu Polski. Rywalem średzkiego zespołu był inny trzecioligowiec – Sokół Kleczew.
-
11.05.2023
Victoria o bramkę lepsza (2010)
W zaległym meczu 1. kolejki II ligi okręgowej młodzików starszych zespół Polonii Środa Wielkopolska przegrał na boisku CTP 1 z Victorią Września 0:1 (0:1). O zwycięstwie niepokonanych dotąd w lidze gości zdecydowała bramka zdobyta w 15. minucie spotkania.
-
11.05.2023
Porażka młodziczek w barażu o CLJ
W pierwszym meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorek zespół Polonii Środa Wielkopolska, składający się w większości z zawodniczek urodzonych w 2010 roku, przegrał w Grodzisku Wielkopolskim z Wartą Poznań 0:8 (0:3). Dla porównania w kadrze Warty znajdowało się dziesięć zawodniczek urodzonych w roku 2008. Mimo ogromnej różnicy w fizyczności nasze piłkarki dzielnie walczyły, pozostawiając po sobie bardzo dobre wrażenie.
-
10.05.2023
Ligowo w Śremie (2015)
W niedzielę 7 maja zespół żaków z rocznika 2015 pojechał do Śremu, aby wziąć udział w turnieju ligowym Wielkopolskiego ZPN organizowanym przez miejscową Wartę. Mecze odbywały się na dwóch boiskach, a gry były bardzo intensywne i bogate w składne akcje i bramki. Było sporo uśmiechu i radości. W każdym meczu nasi młodzi zawodnicy pokazali charakter i wysokie umiejętności. W turnieju rywalizowaliśmy z Wartą Śrem, UKS Śrem i Spartą-Sklejką Orzechowo.
-
10.05.2023
Zagrali w Marathon Cup (2014)
W miniony weekend drużyna żaków starszych (rocznik 2014) wzięła udział w turnieju piłkarskim Marathon Cup. Do Poznania zjechały się zespoły z całej Wielkopolski, a także dwa zespoły z Niemiec. W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały w dwóch grupach, a po części eliminacyjnej utworzone zostały cztery grupy, w których odbyła się walka o ostateczne miejsca w turnieju.
-
10.05.2023
Sparingowo z Unią Swarzędz (2012)
W deszczowy sobotni poranek młodzi Poloniści z rocznika 2012 rozegrali mecz towarzyski z zespołem Unii Swarzędz. Mimo szybko straconych dwóch bramek Poloniści szybko odrobili straty, a następnie w dobrym stylu zdobywali kolejne gole.
-
10.05.2023
Trzy medale w turnieju Piłkarska Kadra Czeka!
Trzy zespoły Polonii rywalizowały wczoraj w wojewódzkich finałach ogólnopolskiego turnieju Piłkarska Kadra Czeka. Z powiatu rawickiego nasi zawodnicy i zawodniczki wrócili z trzema medalami - dwoma złotymi i brązowym. Młodziczki (rocznik 2010) oraz trampkarze (roczniki 2008/2009) wygrali swoje turnieje, natomiast młodzicy (rocznik 2010) zajęli trzecie miejsce.
Ogólnopolskie finały trampkarzy i młodziczek odbędą się w lipcu. Młodziczki będą rywalizować w dniach 4-7 lipca w Reńskiej Wsi, natomiast trampkarze w dniach 17-20 lipca w Ostródzie.

























































