OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

10.05.2023

Zagrali w Marathon Cup (2014)

W miniony weekend drużyna żaków starszych (rocznik 2014) wzięła udział w turnieju piłkarskim Marathon Cup. Do Poznania zjechały się zespoły z całej Wielkopolski, a także dwa zespoły z Niemiec. W pierwszej fazie turnieju drużyny rywalizowały w dwóch grupach, a po części eliminacyjnej utworzone zostały cztery grupy, w których odbyła się walka o ostateczne miejsca w turnieju.

Polonia trafiła do grupy A, gdzie w fazie eliminacyjnej zmierzyła się z takimi zespołami jak: AP Oborniki, Błękitni Owińska, Kotwica Kórnik, Meblorz Swarzędz, SV Rot-Weiß Viktoria Mitte 08 Rot, Avia Kamionki, Lech Poznań, Warta Poznań, Canarinhos Skórzewo, Koziołek Poznań, Orlik Poznań. Większość meczów eliminacyjnych odbyła się w sobotę. Aura tego dnia była bardzo niesprzyjająca, przez cały dzień wiał wiatr i padał deszcz. Poloniści po dwóch bardzo dobrych spotkaniach zakończonych zwycięstwami złapali mały kryzys strzelecki, przez co kilka następnych meczy zakończyło się nie po naszej myśli. Ostatecznie jednak po fazie eliminacyjnej trafiliśmy do grupy drugiej i walczyliśmy o miejsca 7-12.

W fazie finałowej mierzyliśmy się w grupie z takimi zespołami jak: Meblorz Swarzędz, SV Rot-Weiß Viktoria Mitte 08 Rot, Warta Poznań Biała, Suchary Suchy Las, Akademia Piłkarska Reissa III. Mecze w fazie finałowej były bardzo emocjonujące i widowiskowe, okraszone wieloma bramkami. W końcowym rozrachunku Polonia zajęła 11. miejsce.

Wyniki grupy "Haaland":

  • Polonia Środa Wlkp. 1:3 Warta Poznań Biała
  • Polonia Środa Wlkp. 2:1 Suchary Suchy Las
  • Polonia Środa Wlkp. 2:5 SV Rot-Weiß Viktoria Mitte 08 Rot
  • Polonia Środa Wlkp. 2:4 Meblorz Swarzędz
  • Polonia Środa Wlkp. 0:4 Akademia Piłkarska Reissa III

Polonia: Wojciech Włodarczyk, Jan Lewandowski, Szymon Różewicz, Karol Krawczewski, Gustaw Plewiński, Adam Małolepszy, Wojtek Bartczak, Wiktor Pokładecki, Michał Zdziennicki, Samuel Wiłkość, Dawid Trzciński oraz Filip Pietrzak.
trenerzy: Radosław Piotrowski oraz Maciej Sikorski.

Najnowsze aktualności

  • 26.09.2025

    Akademia: Zapowiedź (27/28.09.2025)

    Kalendarz meczów ligowych drużyn akademii w dniach 27/28 września 2025.

  • 24.09.2025

    Porażka w Jarocinie (2014)

    We wtorek zespół Polonii 2014 rozegrał mecz 1. ligi wojewódzkiej D2 z UKS APR Lampart Jarocin. W pierwszej połowie padło aż sześć bramek - Polonia trzy razy wychodziła na prowadzenie, ale gospodarze za każdym razem wyrównywali. W drugiej części spotkania padł tylko jeden gol i niestety strzelili go gospodarze i mecz zakończył się ich zwycięstwem.

  • 22.09.2025

    Transmisja zmagań pucharowych

    Zapraszamy Was na transmisję ze spotkania STS Puchar Polski  z Olimpią Grudziądz.

    Transmisja oczywiście z komentarzem

    Początek transmisji we wtorek 23 września o godzinie 18:50

     

    Realizacja transmisji:

    TV Com & Polonia TV

    Łukasz Szarzyński

  • 22.09.2025

    Akademia: Rozgrywki bezwynikowe WZPN (20/21.09.2025)

    Raport z rozgrywek bezwynikowych WZPN drużyn akademii w dniach 20/21 września 2025.

  • 22.09.2025

    Gol Błotnej na wagę punktu (Dziewczyny)

    Kolejne cenne doświadczenia zbierały w weekend nasze grupy żeńskie. Trampkarki rywalizowały w rozgrywkach młodzików, gdzie wywalczyły kolejny punkt dzięki bramce Wiktorii Błotnej. Nasz zespół zremisował 1:1 (0:1) z UKS APR Lampart Poznań/Dębiec. W niedzielę z kolei Polonistki rywalizowały w lidze juniorek, przegrywając u siebie 0:8 (0:3) z Ostrovią 1909 Ostrów Wielkopolski.

  • 22.09.2025

    Młodzicy bez punktów (2014)

    Miniony weekend nie okazał się szczęśliwy dla młodzików z rocznika 2014. Pierwszy zespół przegrał wyjazdowy mecz z Unią Swarzędz 2:8, a bramki dla naszej drużyny strzelili Bruno Gruszczyński oraz Aleksander Szymoniak. Polonia 2014 II rywalizowała u siebie z Avią Kamionki i przegrała 3:4 (1:1), a gola na wagę trzech punktów goście strzelili w piątej minucie doliczonego czasu gry. Gole dla Polonii strzelili Antoni Wicher, Vincenty Wysakowski oraz Leon Błaszczyk.

  • 22.09.2025

    Porażki młodzików (2013)

    Nie był to udany weekend dla naszych młodzików, którzy przegrali oba mecze ligowe. Pierwszy zespół na wyjeździe przegrał 2:7 (1:2) z Lechem Poznań, a bramki strzelali Leon Jacków i Jakub Przybyłek. Drugi zespół przegrał u siebie 0:7 (0:4) z Talentem Poznań.

  • 22.09.2025

    Domowe zwycięstwo z SMS APR Ślesin (2012)

    Polonia 2012 odniosła drugie z kolei zwycięstwo, tym razem pokonując na własnym boisku drużynę SMS APR Lampart Ślesin. Gole na wagę trzech punktów strzelali Witold Chojnacki oraz Jeremi Sójka. Poloniści zajmują 7. miejsce w tabeli rozgrywek. Druga drużyna grająca w 2. lidze okręgowej C2 po ciekawym meczu zremisowała z liderem tabeli - Jedynką Luboń. Nasz zespół trzy razy obejmował prowadzenie, ale gospodarze trzy razy byli w stanie wyrównać. Bramki strzelali Karol Marciniak - dwie oraz Adam Przybylski.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.