OFICJALNY SERWIS KLUBU YOUTUBE

19.01.2016

Turniej orlików w Nowym Mieście (2006)

W sobotę 16.01.2016r drużyna orlików młodszych wzięła udział w turnieju halowym który odbył się w Nowym Mieście. Udział w nim wzięło 6 bardzo dobrych drużyn chłopców: Polonia Środa I i II, Lech Poznań I i II, SP Sulęcinek oraz gospodarz Phytopharm Klęka. 3 drużyny dziewcząt: Phytopharm Klęka, Kluczewo I i II. 

Zespoły zostały podzielone na trzy grupy. W grupie A i B zagrali chłopcy natomiast w grupie C dziewczęta. Zwycięzcy grup trafiły do grupy mistrzowskiej, drugie miejsca grupę II i zespoły z trzecich miejsc grupę III. Każdy mecz trwał 10 minut bez przerwy.

W grupie A zagrały: Polonia Środa II, Lech Poznań II, Phytopharm Klęka. W grupie B zagrały: Polonia Środa I, Lech Poznań I, SP Sulęcinek. W grupie C: Phytopharm Klęka, Kluczewo I i II.

Pierwszy mecz zespół Polonii Środa II zagrał z Lechem Poznań II.  W spotkaniu tym młodzi zawodnicy Polonii mieli od samego początku zagrać bardzo dobrze w defensywie. Jak pokazał przebieg spotkania sztuka ta udała się przez kilka minut, niestety to Lech Poznań II grał tego dnia lepiej i odniósł w pełni zasłużone zwycięstwo 3-0.

Polonia Środa I w pierwszym meczu spotkała się z drużyną Lecha Poznań I. Mecz był bardzo dobrym widowiskiem. Sytuacje podbramkowe były z jednej i drugiej strony. Więcej szczęścia tego dnia miał zespół Lecha Poznań I i wygrał 2-0.

Drugi mecz zespół Polonii II zagrał z zespołem gospodarzy Phytopharmu Klęka. Młodzi zawodnicy ze Środy Wlkp. bardzo chcieli odnieść zwycięstwo i od początku byli bardzo skoncentrowani. Po kilku minutach gry bramkę po pięknej kontrze zespołu zdobył Jeremi Zaganiaczyk. Zespół z Klęki do końca walczył o trzy punkty. Sztuka ta udała się i zespół z Klęki  wygrał 3-1.

Polonia Środa I w swoim drugim meczu spotkała się z zespołem z Sulęcinka. Mecz ten był bardzo wyrównany. Pierwszą bramkę zdobył Szymon Rauhut i Polonia prowadziła 1-0. Gdy wszyscy czekali na drugą bramkę dla Polonii zespół z Sulęcinka zdobył piękna bramkę i doprowadził do remisu. Od tego momentu zespół z Sulęcinka rzucił sie do ataku i nadział się na kontry. Dwie z nich wykorzystał Jan Wójkiewicz i Polonia I mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

 Po rozegraniu wszystkich spotkań pierwszej fazy turnieju grupy w drugiej fazie turnieju wyglądały następująco:

Grupa mistrzowska: Lech Poznań II, Phytopharm Klęka(chłopcy), Phytopharm Klęka(dziewczęta).

Grupa II: Lech Poznań I, Polonia Środa I, Kluczewo I.

Grupa III: Polonia Środa II, SP Sulęcinek, Kluczewo II.

W trzecim meczu w turnieju Polonia I zagrała z zespołem z Kluczewa I. W meczu tym zawodnicy Polonii cały czas atakowali i przeważali. Natomiast bramkę pierwszą zdobyła drużyna dziewcząt Kluczewo I. Młodzi chłopcy ze Środy Wlkp. pokazali charakter do końca i bramkę wyrównująco po pięknej indywidualnej akcji zdobył Kacper Manicki.

Polonia Środa II w trzecim spotkaniu podejmowała zespół Kluczewo II. Inicjatywa w tym spotkaniu od pierwszej do ostatniej minuty była po stronie Polonii Środa II która odniosła pewne zwycięstwo 3-0. Bramki w tym spotkaniu zdobyli: Gustaw Graf - 2 oraz Piotr Janas - 1.

W czwartym spotkaniu rywalem Polonii I  był zespół Lecha Poznań I. Mecz ten od samego początku zaczął się źle dla Polonii. Zawodnicy bardzo szybko zdobyli dwie bramki, później dołożyli jeszcze trzy trafienia. Bramkę honorową dla Polonii zdobył Kacper Manicki.

Polonia II w ostatnim meczu turnieju spotkała się z zespołem SP Sulęcinek. Polonia Środa II przystąpiła bardzo zmobilizowana do tego spotkania. Niestety po błędzie w obronie bardzo szybko straciła bramkę która ułożyła przebieg spotkania. Zawodnicy Polonii II próbowali zdobyć bramkę, niestety nadziali się na kontrę i to zespół SP Sulęcinek odniósł zwycięstwo 2-0.

Ostatecznie zespół Polonii Środa I zajął 4 miejsce, a zespół Polonii Środa II zajął 6 miejsce.

Polonia Środa I zagrała w składzie: Kaczmarek Dawid, Tomaszewski Sebastian, Nowakowski Mariusz, Oboda Oskar, Rauhut Szymon, Kruk Kacper, Kusza Jędrzej(k), Wójkiewicz Jan, Łoda Jakub, Manicki Kacper

Polonia Środa II zagrała w składzie: Mendyka Igor, Mieloch  Antoni, Janas Piotr(k), Graf Gustaw, Zaganiaczyk Jeremi, Górski Oskar, Ebelewicz Bartosz, Domański Szymon, Doros Adam, Wilk Mateusz.

Zdjęcia z turnieju można obejrzeć tutaj.

 

Najnowsze aktualności

  • 19.11.2024

    Runda rewanżowa czas start

    Choć w zeszłym tygodniu piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali ostatnie spotkanie rudny jesiennej sezonu 2024/25 w trzeciej lidze nie oznacza to końca grania dla polonistów w tym roku. Już w niedzielę podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w spotkaniu 18 kolejki trzeciej ligi podejmą na własnym boisku Vinetę Wolin. W meczu pierwszej rundy pomiędzy oboma zespołami górą była Polonia Środa wygrywając 2:1.

  • 19.11.2024

    Orlicy zagrali w turnieju charytatywnym (2015)

    W niedzielę 17 listopada dwa zespoły Polonii 2015 wzięły udział w turnieju halowym w Baranowie, podczas którego rywalizowały z drużynami złożonymi z zawodników urodzonych w 2014 oraz 2015 roku. Głównym celem turnieju było wsparcie Antosia, cierpiącego na nietypową chorobę - zespół PANS.

    "Cieszymy się, że mogliśmy pomóc koledze robiąc to co lubimy, czyli grając w piłkę. Uczestnicząc w takich turniejach uczymy naszych adeptów, że pomóc drugiemu człowiekowi jest bardzo ważna."

  • 19.11.2024

    Sparingowa porażka z Ostrowskim KS (2013)

    W sobotni poranek zespół Polonii 2013 II rozegrał grę kontrolną z Ostrowskim Klubem Sportowym. Młodzi Poloniści z dużym zaangażowaniem rywalizowali z gośćmi, ale musieli tego dnia pogodzić się z przegraną. Bramkę dla naszego zespołu strzelił Mikołaj Jung.

  • 18.11.2024

    Porażka w Lesznie (2013)

    Polonia 2013 zakończyła rundę jesienną wyjazdową porażką 1:5 (0:2) z zespołem Polonii 1912 Leszno. Jedynego gola dla Polonii strzelił Mikołaj Kaczałka. Nasz zespół zakończył jesienne rozgrywki na 4. miejscu w tabeli.

  • 18.11.2024

    Zwycięstwo z AT Krotoszyn (2012)

    Bardzo udany weekend ma za sobą rocznik 2012, który wysoko wygrał oba swoje mecze. W 1. lidze wojewódzkiej drużyna wygrała 9:1 (5:0) z Akademią Talentów Krotoszyn i obecnie zajmuje 2. miejsce w tabeli. Poloniści tracą jeden punkt do Polonii 1912 Leszno, ale mają jeszcze do rozegrania zaległy mecz z Kotwicą Kórnik. Drugi zespół wygrał 12:0 (5:0) z Liderem Swarzędz i rozgrywki 1. ligi okręgowej zakończył na czwartym miejscu.

  • 18.11.2024

    Trzy punkty w Kórniku (Juniorki)

    Nasze juniorki rozegrały w sobotę mecz 2. ligi okręgowej trampkarzy z zespołem chłopców Kotwicy Kórnik 2011. Polonistki wygrały 3:1, choć do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis. Dziewczyny wyszły na prowadzenie tuż po przerwie, a w końcówce spotkania dołożyły jeszcze dwa trafienia, na do gospodarze odpowiedzieli tylko jednym golem. We wtorek Polonia rozegra ostatni mecz, w którym podejmie dziewczyny z Warty Poznań.

  • 18.11.2024

    Nieudane zakończenie rundy (2011)

    Oba zespoły rocznika 2011 zakończyły w weekend rozgrywki. Pierwszy zespół przegrał 0:5 z Polonią 1912 Leszno, ale w tabeli został sklasyfikowany na 12. miejscu i zapewnił sobie utrzymanie w 1. lidze wojewódzkiej. Druga drużyna wsparta chłopakami z rocznika 2013 przegrała 2:13 z Koziołkiem Poznań, a bramki strzelili Marcin Buczak i Szymon Kiciński. Nasz zespół zajął 2. miejsce w 1. lidze okręgowej.

  • 18.11.2024

    Wyrwany punkt w końcówce (2010)

    W ostatnim meczu 1. ligi okręgowej trampkarzy C1 zespół Polonii 2010, który już wcześniej zagwarantował sobie zwycięstwo w rozgrywkach i awans do 2. ligi okręgowej, zremisował 3:3 (0:1) z Błękitnymi Owińska. Do 70. minuty Poloniści przegrywali 1:3, ale dzięki dwóm trafieniom z końcówki spotkania zdołali doprowadzić do wyrównania.

SPONSORZY

SPONSORZY
PARTNER PLATINIUM
PARTNER GOLD
PARTNER SILVER
PARTNER PREMIUM
Serwis polonia-sroda.pl wykorzystuje pliki cookies, które umożliwiają i ułatwiają Ci korzystanie z jego zasobów. Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartej w cookies kliknij . Jeżeli nie wyrażasz zgody - zmień ustawienia swojej przeglądarki.