19.11.2024
Runda rewanżowa czas startChoć w zeszłym tygodniu piłkarze Polonii Środa Wielkopolska rozegrali ostatnie spotkanie rudny jesiennej sezonu 2024/25 w trzeciej lidze nie oznacza to końca grania dla polonistów w tym roku. Już w niedzielę podopieczni Macieja Rozmarynowskiego w spotkaniu 18 kolejki trzeciej ligi podejmą na własnym boisku Vinetę Wolin. W meczu pierwszej rundy pomiędzy oboma zespołami górą była Polonia Środa wygrywając 2:1.
Drużyna Polonii Środa Wielkopolska cały czas nie może wejść na pełne obroty a spotkania lepsze przeplata meczami słabymi w których średzka ekipa nie inkasuje kompletu punktów. Ostatnie szansa dla średzkiego zespołu na zdobycie ligowych punktów i poprawienie ligowej pozycji w tym roku nadarzy się w najbliższą niedzielę kiedy poloniści podejmą na własnym boisku Vinetę Wolin.
Przed tym meczem podopieczni Macieja Rozmarynowskiego zajmują dwunaste miejsce w ligowej tabeli i mają w swoim dorobku 20 punktów – tylko cztery więcej od znajdującej się w strefie spadkowej Vinety Wolin. Na ten dorobek średzkiego zespołu złożyło się pięć zwycięstw, pięć remisów i siedem porażek. Bilans bramkowy średzkiej ekipy to 27-28 a najlepszy strzelec Jędrzej Drame na ma swoim koncie sześć bramek.
W poprzednim sezonie zespół z Wolina zajął trzynaste miejsce w ligowej tabeli mając jedenaście punktów przewagi nad strefą spadkową. W sumie w 34 meczach zespół Vinety zgromadził 45 punktów a na ten dorobek złożyło się trzynaście zwycięstw, sześć remisów i piętnaście porażek.
Latem zespół z Wolina przeszedł gruntowną przebudowę. Pożegnano aż szesnastu graczy a wśród nich byli tacy doświadczeni ligowi wyjadacze jak Adam Nagórski, Marek Szulc, Szymon Kurczak, Dawid Gruchała czy Kacper Żmudź. W ich miejsce trener Marek Safanów zakontraktował młodych perspektywicznych graczy wśród których znaleźli się Gracjan Szpucha (Concordia Elbląg), Dima Yefimenko (Piast Żmigórd), Kuba Pacała (Kluczevia Stargard), Miłosz Nowik i Marcel Juszczak (Warta Poznań).
W letniej przerwie rozgrywkowej Vineta Wolin zagrała sześć spotkań kontrolnych trzy razy zwyciężając (2:0 z Lubuszaninem Drezdenko, 3:1 ze Spartą Gryfice, 6:0 z AP Fenestra Kotwica Kołobrzeg), raz remisując (1:1 z Dąb Dębno) i dwukrotnie przegrywając (2:3 z Iskierką Szczecin i 0:3 z Kluczevią Stargard).
W spotkaniu pierwszej rundy pomiędzy oboma zespołami górą była Polonia Środa wygrywając 2:1 (0:0) po bardzo zaciętym spotkaniu w którym zwycięską bramkę średzka ekipa zdobyła w 90 minucie.
Oba zespoły po powrocie Polonii Środa do trzeciej ligi spotkały się ze sobą do tej pory siedem razy. Pierwsze dwa spotkania miały miejsce w sezonie 2016/17. Na boisku w Środzie Wielkopolskiej padł remis 1:1 a w Wolinie górą byli poloniści wygrywając 1:0. Kolejne dwa mecze odbyły się w sezonie 2023/24. Tu górą dwukrotnie była Polonia Środa wygrywając na własnym boisku 8:5 i w Wolinie 3:1. Jesienią poprzedniego sezonu z kolei na boisku w Wolinie górą była średzka ekipa wygrywając 3:2. Na wiosnę w rewanżu na Stadionie Średzkim Polonia Środa wygrała 3:1. Na inaugurację sezonu 2024/25 górą była Polonia Środa wygrywając w Wolinie 2:1. W sumie w tych siedmiu spotkaniach sześć razy górą była Polonia Środa a raz padł remis. Bilans bramkowy tych meczów to 21-11.
Spotkanie Polonii Środa z Vinetą Wolin zostanie rozegrane w niedzielę 24 listopada na Nowym Stadionie Średzkim, a jego początek zaplanowano na godzinę 16:00. Nasz klub przeprowadzi z tego meczu bezpośrednią transmisję na naszym kanale na You Tubie na którą już teraz zapraszamy.
Najnowsze aktualności
-
20.01.2026
MMP U-17 w futsalu: Polonia poznała rywali i terminarz! (2009/2010)
Polonia U-17 poznała rywali na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w futsalu! Trzeci rok z rzędu nasz zespół będzie rywalizował z Rekordem Bielsko-Biała, który będzie gospodarzem turnieju, a także z Okocimskim KS Canpack Brzesko oraz AP Kowale/UG Gdańsk. Turniej zostanie rozegrany w dniach 6-8 lutego. Opublikowany został już także terminarz rozgrywek, który prezentujemy poniżej.
-
19.01.2026
HPP: Polonia nie awansowała do turnieju finałowego (2013)
Zespół Polonii 2013 zakończył udział w tegorocznej edycji Halowego Pucharu Prezesa. Poloniści zakończyli zmagania w grupie mistrzowskiej na 3. miejscu za plecami APR Lampart Jarocin i Zjednoczonych Września, które uzyskały awans do turnieju finałowego.
-
19.01.2026
Futsal: Polonia U-17 awansowała na Młodzieżowe Mistrzostwa Polski! (2009/2010)
Polonia 2009/2010 wygrała sobotni turniej III fazy eliminacji i awansowała na turniej finałowy Młodzieżowych Mistrzostw Polski U-17 w futsalu! W hali Kobra Arena nasz zespół wygrał wszystkie mecze, a kluczowe okazało się zwycięstwo w trzecim meczu z KS Gniezno, kiedy to Mateusz Fórmaniak zapewnił zwycięstwo 2:1 strzelając gola trzy sekundy przed końcową syreną. Do finałów, które zostaną rozegrane 6-8 lutego w Bielsku-Białej, awansowały również Jantar Ustka i KS Gniezno.
-
17.01.2026
Sparingowa wygrana z Legią
W pierwszym meczu towarzyskim tej zimy piłkarze Polonii Środa udali się do Książenic na pojedynek z zespołem do lat 19 Legii Warszawa. Spotkanie odbyło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią pod balonem.
-
17.01.2026
Nowy etap w Polonii Środa Wielkopolska
Z radością informujemy, że Marcin Grabowski, dotychczasowy trener naszej Akademii, dołącza do I zespołu Polonii Środa Wielkopolska w roli trenera przygotowania motorycznego.
-
17.01.2026
Michał Walczak w Polonii Środa na dłużej!
Z radością ogłaszamy, że Michał przedłużył kontrakt z Polonią Środa Wielkopolska, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2027 roku. Jego determinacja i zaangażowanie na boisku są nieocenione, a obecność Michała w drużynie to ogromny zastrzyk doświadczenia i jakości.
-
17.01.2026
Jakub Wilczyński zawodnikiem Polonii Środa
Walcząca o awans do drugiej ligi Polonia Środa Wielkopolska mocno rozkręca się na rynku transferowym. Tym razem nowym graczem klubu ze Sportowej 12 został napastnik Jakub Wilczyński.
-
12.01.2026
HPP: Polonia rywalizuje w grupie mistrzowskiej (2013)
W niedzielę zespół Polonii 2013 rywalizował w pierwszym z dwóch turniejów grupy mistrzowskiej strefy konińskiej o Halowy Puchar Prezesa Wielkopolskiego ZPN. Poloniści w pięciu spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa i zajmują trzecie miejsce ze stratą jednego punktu do dającego awans drugiego miejsca. O awansie do finałów wojewódzkich zdecydują sobotnie zmagania we Wrześni.

























































