28.09.2020
Trzy punkty rezerwW niedzielę 27 września druga drużyna Polonii podejmowała zespół z Junikowa. Scenariusz tego meczu był bardzo podobny do poprzednich spotkań : przeciwnik cofnięty głęboko pod własne pole karne czekający tylko na okazje do szybkiego ataku i nasz zespół długo utrzymujący się przy piłce na połowie przeciwnika. Jeszce jedna cecha wspólna jest dla tych wszystkich meczów – seryjnie marnowane sytuacje przez naszych zawodników. Dość wspomnieć, że rywale w niedzielę dwukrotnie wybijali piłkę z linii bramkowej, że znowu bramkarz gości wychodził obronną ręką z sytuacji sam na sam z naszymi piłkarzami. Ale przyszła w końcu 84 min. meczu, w której na indywidualną akcję zdecydował się D. Słabikowski. Bardzo dynamicznie wbiegł z piłka w pole karne gdzie został sfaulowany przez jednego z obrońców. Sędzia bez wahania wskazał na ,, jedenastkę’’, którą pewnym strzałem na bramkę zamienił M. Górzyński. Do końca meczu wynikł nie uległ już zmianie i dzięki temu Rezerwy mogły dopisać sobie kolejne trzy punkty, dzięki którym wskoczyli na czwarte miejsce w tabeli.
W następnym tygodniu – również w niedzielę o 14.00- podejmować będą drużynę Pomienia Nekla i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców na to ciekawie zapowiadające się spotkanie.
Ze Szturmem zagrali : M. Garstkiewicz, K. Gołębiewski, F. Lesiński, W. Kozłowski, J. Chraplak, M. Łoniewski, D. Słabikowski, Ł. Żegleń, M. Stolecki ( 62’ A. Kluczyński ), T. Ceglewski, M. Górzyński.
Najnowsze aktualności
-
27.12.2024
Szczęśliwego Nowego Roku
Szanowni Kibice,
Wraz z nadchodzącym rokiem, chcemy podziękować Wam za Wasze nieustanne wsparcie i oddanie, które dajecie naszej drużynie. Rok 2024 był dla nas wyjątkowy pod względem sportowych wyzwań i osiągnięć, ale również pod względem naszej wspólnej pasji do piłki nożnej, która łączy nas wszystkich.
-
22.12.2024
Futsal: Awans Polonii U-17 do III fazy eliminacji (2008/2009)
Po niezwykle emocjonującym turnieju rozgrywanym w hali widowiskowo-sportowej w Zaniemyślu nasz zespół wywalczył sobie awans do III fazy eliminacji wygrywając rywalizację w grupie 6.! Poloniści rozpoczęli od zwycięstwa 3:2 z Górnikiem Polkowice, następnie po zaciętym spotkaniu zremisowali 3:3 z Polonią 1912 Leszno. W trzecim meczu emocji także nie brakowało, bo Polonia przegrywała już 1:3 z Red Dragons Pniewy, ale w pięknym stylu odwróciła wynik i wygrała 4:3. W ostatnim meczu zespół Jakuba Budycha i Mateusza Zawalskiego wygrał aż 10:0 z Mundialem Żary, co w ostatecznym rozrachunku pozwoliło na zajecie pierwszego miejsca w tabeli!
-
23.12.2024
Wesołych Świąt
Z okazji Świąt Bożego Narodzenia chcemy złożyć wszystkim naszym zawodniczkom, zawodnikom, trenerom, pracownikom, kibicom oraz partnerom najserdeczniejsze życzenia. Niech te wyjątkowe dni przyniosą Wam spokój, radość i chwilę wytchnienia w gronie najbliższych.
-
22.12.2024
Piąte miejsce trenerów w Juna Cup
Trenerzy naszej akademii w sobotę wzięli udział w turnieju halowym Juna Cup rozgrywanym w Starych Oborzyskach. Nasz zespół zajął trzecie miejsce w grupie, a następnie wygrał oba mecze w rywalizacji o miejsca 5-8. W ciągu turnieju nasi trenerzy przegrali tylko jeden mecz, trzy razy wygrali i raz zremisowali.
-
20.12.2024
Polonia ze Złotym Certyfikatem PZPN na rok 2025!
Mamy przyjemność poinformować, iż Akademia Piłkarska Polonii Środa Wielkopolska otrzymała Złoty Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej na 2025!
-
18.12.2024
Składy lig wojewódzkich D w rundzie wiosennej 2024/2025
Wydział Gier i Ewidencji Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej opublikował składy składy grup 1. i 2. lig wojewódzkich w kategorii młodzik. Swoich rywali w rozgrywkach ligowych poznały Polonia 2012 oraz Polonia 2013.
-
17.12.2024
Gra wewnętrzna młodzików (2012/2013)
W sobotę zespoły Polonii 2012 II oraz 2013 II rozegrały wspólną grę wewnętrzną na boisku hokejowym. Zawodnicy spędzili aktywne 90 minut na wspólnej rywalizacji.
-
17.12.2024
Turniejowy debiut dziewcząt (Orliczki)
W niedzielę w swoim pierwszym turnieju udział wzięły dziewczynki z rocznika 2014/2015. Turniej Olimpic Winter Cup II odbył się bez prowadzenia klasyfikacji. Dziewczynom udało się wygrać kilka meczów. Nasza drużyna zebrała niezbędne do rozwoju doświadczenie. Warto dodać, że w drużynie turnieju znalazła się Zosia Kostyra.
























































